Fot. Tomasz Adamowicz / Forum
o tym było głośno

Dominika Chorosińska ma szóstkę dzieci, a przed laty przeżyła chwile grozy. Jej synkowi groziła utrata wzroku

Spanikowany chłopiec błagał mamę o pomoc!

Marcjanna Maryszewska 28 listopada 2023 16:00
Fot. Tomasz Adamowicz / Forum

Od aktorki "M jak miłość" do stanowiska ministra kultury i nauki — historia drogi Dominiki Chorosińskiej wzbudza w ostatnich tygodniach bardzo dużo emocji. Tyle samo zainteresowania generują tajemnice jej życia osobistego. Prywatnie bowiem jest mamą aż szóstki pociech! Przy takiej gromadce nietrudno o sytuacje przyśpieszające bicie serca...

Dominika Chorosińska przeżyła chwile grozy. Jej syn stracił wzrok

Serialowa Ewa Nowicka z "M jak Miłość" od niedawna znów jest na językach całej Polski. W ostatnich latach coraz rzadziej mogliśmy oglądać ją na ekranie, a aktorka poświęciła się karierze politycznej w PiS. Za to w dniu wczorajszym, 27 listopada została powołana na stanowisko ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Prywatnie Dominika Chorosińska od lat jest szczęśliwą mężatką (choć między nią a ukochanym nie zawsze było kolorowo), a także mamą szóstki dzieci. 

W 2019 roku aktorka udzieliła wywiadu Na Żywo, w którym wróciła pamięcią do dramatycznej sytuacji, jaka spotkała ją oraz jej syna. Niespodziewanie 7-letni wówczas Piotr przybiegł do mamy spanikowany i oznajmił, że nic nie widzi. Przerażona aktorka natychmiast zasięgnęła pomocy u specjalistów. Drżała jednak o zdrowie syna — narastała w niej obawa, że chłopiec nigdy nie odzyska wzroku. "Natychmiast zabrałam synka do samochodu i popędziliśmy do warszawskiego szpitala dziecięcego przy ul. Kopernika" — relacjonowała przejęta gwiazda.

CZYTAJ TAKŻE: Ojciec Kayah zostawił rodzinę dla innej kobiety. Później wysłał 12-letniej córce tajemniczy list 

Dominika Chorosińska wspomina rodzinny dramat

Pomimo chwil grozy ostatecznie wszystko dobrze się skończyło. Lekarze zdołali pomóc chłopcu, a  zestresowana mama mogła odetchnąć z ulgą. Diagnoza wskazywała na utratę wzroku na skutek powikłań po bezobjawowym zapaleniu płuc. Na szczęście dzięki szybkiej reakcji chłopiec znów zaczął widzieć.

"Piotruś przeszedł kompleksowe badania. Okazało się, że wywołało ją bezobjawowe zapalenie płuc! Bałam się, że już nigdy nie będzie widział, ale lekarze zrobili wszystko, co w ich mocy i pod koniec dnia stan mojego synka zaczął się poprawiać" — podsumowała mama szóstki dzieci.  

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Ich związek wisiał na włosku, teraz obchodzą 5. rocznicę ślubu. Katarzyna Nosowska opublikowała wspólne zdjęcie z mężem

Dominika Chorosińska, Dominika Figurska, 21.03.2021

Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.