Katarzyna Nosowska, Paweł Krawczyk
Fot. Justyna Rojek/Dzien Dobry TVN/East News
HISTORIA MIŁOŚCI

Ich związek wisiał na włosku, teraz obchodzą 5. rocznicę ślubu. Katarzyna Nosowska opublikowała wspólne zdjęcie z mężem

Ich historia jest niezwykle wzruszająca

Karol Sowa 28 listopada 2023 07:44
Katarzyna Nosowska, Paweł Krawczyk
Fot. Justyna Rojek/Dzien Dobry TVN/East News

Katarzyna Nosowska i Paweł Krawczyk od ponad 20 lat udowadniają, że ich miłość jest bardzo silna. Zakochani są niemal nierozłączni, jednak w przeszłości ich związek wisiał na włosku. Na szczęście udało im się pokonać wszystkie kryzysy. 27 listopada para świętowała 5. rocznicę ślubu, z tej okazji przypominamy ich drogę do szczęścia.

Katarzyna Nosowska i Paweł Krawczyk — historia miłości

„Miłość może być, a może właściwie powinna być lekka. To powinno być łatwe. Wydaje mi się, że jako ludzie jesteśmy stworzeni do miłości”, wyznała wokalistka w rozmowie z Szymonem Majewskim. Dzisiaj piosenkarka jest niezwykle szczęśliwa ze swoim mężem — Pawłem Krawczykiem, którego poznała ponad 20 lat temu. 

Połączyła ich praca. Wszystko zaczęło się, gdy Paweł Krawczyk w 2001 roku dołączył do zespołu Hey. Został wówczas gitarzystą i autorem muzyki. Na początku jego i liderkę formacji łączyła wyłącznie praca, jednak podczas wspólnych tras koncertowych zbliżyli się do siebie. Uwielbiali spędzać razem czas i rozmawiali ze sobą godzinami. „Nie jesteśmy tylko współlokatorami, którzy płacą razem rachunki. To jest prawdziwe, bliskie. Wciąż pracuję, chcę zbliżyć się do ideału miłości, żeby ona nie była ubezwłasnowolniająca dla mojego partnera. Jeśli coś się stanie i on będzie musiał zakochać się w kimś innym, to chcę umieć to zaakceptować. Był czas dla nas, będzie czas bez niego”, zwierzała się w Urodzie Życia. 

Szybko stworzyli piękny związek, który trwa do dzisiaj. Są dla siebie nie tylko partnerami, ale też najlepszymi przyjaciółmi, którzy zawsze się wspierają. 

CZYTAJ TEŻ: Najpierw był jej nauczycielem, potem zrodziło się uczucie. Edyta Geppert i Piotr Loretz są małżeństwem od 38 lat

Katarzyna Nosowska, Paweł Krawczyk
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Katarzyna Nosowska i Paweł Krawczyk — historia miłości, która przezwyciężyła wszystkie kryzysy

W ich związku jednak nie zawsze było idealnie. Przypomnijmy, że mąż Katarzyny Nosowskiej miał problemy z alkoholem. „Nie mam takiej historii jak wiele osób, że zacząłem chlać jak miałem 16 lat. Jak miałem 30 lat, to piłem alkohol raz w miesiącu. Dopiero jak zacząłem grać w zespole Hey”, mówił. Uzależnienie negatywnie wpłynęło na jego związek z ulubienicą publiczności. Zbawienna okazała się wówczas pomoc psycholożki. „Trudno jest patrzeć, jak upada ktoś bliski. Jednak w przypadku uzależnienia rację bytu ma tylko i wyłącznie twarda miłość. Ja miałam to szczęście, że w najgorszym momencie dane mi było spotkać psycholog Ewę Woydyłło, która powiedziała: "Zajmij się sobą, bo alkoholik jest uzależniony od substancji, a osoba współuzależniona od alkoholika. To był przełom. Zrozumiałam, że choroba partnera nie jest moją winą ani odpowiedzialnością i że tylko on sam może coś zrobić ze swoim życiem. Ja wiem jedynie, że nie chcę być z kimś, kto pije [...] Łączy nas wiele i kocham go, ale jeśli stwierdzi, że wybiera stary schemat, to ja mówię "żegnam". Ostatecznie i nieodwołalnie. Daje się jedną szansę, nie więcej”, opowiadała Katarzyna Nosowska w rozmowie z magazynem Pani.

Ostatecznie Paweł Krawczyk poddał się leczeniu. Dla miłości przeszedł przemianę. Chciał odzyskać stracony czas. „Jesteśmy ze sobą dwadzieścia dwa lata, z czego cztery po ślubie. Można powiedzieć, że większość lekcji, które można odrobić w relacji z drugim człowiekiem, miałam przyjemność odrabiać z jednym człowiekiem. To jest wspaniałe. Często sobie rozmawiamy. Siadamy wygodnie na kanapce i wspominamy: „Kurde, to jest niezłe, co nam się przytrafiło. To jest coś”. Aż mi się chce trochę płakać. Jesteśmy szczęśliwi. Jesteśmy żywym dowodem na to, że naprawdę można”, wspomniała w podkaście Jakuba Żulczyka i Juliusza Strachoty.

Wszystkie te doświadczenie wzmocniły ich relację. Dzisiaj są pewni swojego uczucia. Wiedzą, że wzajemne wsparcie jest lekiem na każdy kryzys w związku. „To było znakomite, co nam się przydarzyło. Dla mnie to jest zupełnie inny związek teraz. Znamy się tak wiele lat, ale teraz jakościowo i jeśli chodzi o jakąś głębię tej relacji i też spokój w niej. Właściwie wszystko jest inne po tej przemianie, to jest naprawdę niesamowite i przyjemne”, zwierzyła się. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Krzysztof Kiersznowski zostawił żonę i życie na emigracji. Później jego sercem zawładnęła 33 lata młodsza barmanka

Katarzyna Nosowska, Paweł Krawczyk
Fot. Justyna Rojek/Dzien Dobry TVN/East News

Katarzyna Nosowska i Paweł Krawczyk obchodzą 5. rocznicę ślubu

Przypomnijmy, że artyści w 2018 roku stanęli na ślubnym kobiercu. Na uroczystości nie mogło zabraknąć najbliższych osób, w tym syna — Mikołaja Krajewskiego, który jest owocem miłości między piosenkarką a jej poprzednim partnerem. „To była spontaniczna decyzja. Do Las Vegas polecieli tylko we trójkę, razem z synem. Po ceremonii wszyscy pojechali na urlop do Los Angeles”, informował wówczas Pudelek.

Zaś 27 listopada 2023 roku, w kolejną rocznicę ślubu, wokalistka opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie z mężem, które podpisała: „Piąta rocznica- drewniana:)".

Zakochanym gratulujemy i życzmy wszystkiego, co najlepsze. 

CZYTAJ TEŻ: Poznał Meryl Streep, zanim była wielką gwiazdą. Od lat łączy ich wyjątkowa przyjaźń

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.