Fot. VIPHOTO/East News
historie miłosne

Krzysztof Kiersznowski zostawił żonę i życie na emigracji. Później jego sercem zawładnęła 33 lata młodsza barmanka

"Dla mnie stała się kimś wyjątkowym"

Marcjanna Maryszewska 27 listopada 2023 16:50
Fot. VIPHOTO/East News

Gdyby żył, wczoraj obchodziłby swoje 73. urodziny. Krzysztof Kiersznowski miał na koncie role w wielu kultowych produkcjach, a także dwa głośne związki. Swego czasu mówiło się o relacji aktora z Francuzką Martin — para doczekała się dwójki dzieci i tworzyła piękne małżeństwo. Zakończyły je jednak... nieustanne przeprowadzki. "Jako mąż dyplomatki nie mogłem pracować" — mówił w jednym z wywiadów. Po rozwodzie w jego życiu pojawiła się nowa kobieta, lecz i tu nie mogło obyć się bez kontrowersji...

Krzysztof Kiersznowski żył na emigracji. Ustatkował się u boku 33 lat młodszej kobiety

Pierwszą (i jedyną) żoną Krzysztofa Kiersznowskiego była Francuzka Martin, z którą doczekał się dwójki dzieci: syna Maksa urodzonego w 1978 roku oraz córki Katarzyny urodzonej w 1984 roku. Małżonka aktora pracowała w dyplomacji, przez co cała rodzina żyła na walizkach. Artysta miał problem z podjęciem pracy zawodowej. „Ożeniłem się z Francuzką, która pracowała w ambasadzie, a po naszym ślubie skierowano ją do placówki w Irlandii. Wyjechaliśmy więc razem. Jako mąż dyplomatki nie mogłem pracować, chyba że jako wolontariusz” — zwierzał się później w jednym z wywiadów.

Krzysztof Kiersznowski

Krzysztof Kiersznowski
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Trudno się dziwić, że ostatecznie małżeństwo nie przetrwało próby czasu. Krzysztof Kiersznowski zadecydował, że muszą się rozejść dla swojego dobra. Sam wówczas trafił na plan filmu "Kiler" z inicjatywy reżysera Juliusza Machulskiego. Dopiero ukochana praca była w stanie wyrwać go ze stagnacji. Zaś o relacji z Francuzką mówił: "Wydaje mi się, że na początku znajomości z kimś z innego kraju fascynacja jest jeszcze większa. Inna mentalność, zwyczaje. Wszystko wydaje się jeszcze bardziej pociągające i ciekawe dla nas. Z drugiej strony zaś potem, gdy pojawiają się problemy, to też są jeszcze większe".

CZYTAJ TAKŻE: Poznał Meryl Streep, zanim była wielką gwiazdą. Od lat łączy ich wyjątkowa przyjaźń

Aktor nie rozpaczał długo po nieudanym związku. Cieszył się życiem singla, brylując po krakowskich pubach — i podczas jednego z towarzyskich wypadów Krzysztof Kiersznowski poznał sporo młodszą Katarzynę. Między urokliwą barmanką a szarmanckim gwiazdorem zaiskrzyło... "Ja jestem spod znaku Strzelca, Kasia spod znaku Wagi, co dobrze wróży nam na przyszłość. Dla mnie stała się kimś wyjątkowym" — zapewniał później w rozmowie z Twoim Imperium. Nie przeszkadzała im nawet różnica wieku — Kasia była bowiem aż 33 lata młodsza od swojego wybranka. 

Krzysztof Kiersznowski z Katarzyną, Warszawa 22.11.2011

Fot. VIPHOTO/East News

Krzysztof Kiersznowski i Katarzyna: rozstali się tuż przed śmiercią aktora

Krzysztof i Katarzyna przez wiele lat tworzyli zgrany związek — nie znaczyło to jednak, że był on całkowicie wolny od problemów. Nie brakowało złośliwości oraz kąśliwych komentarzy związanych ze sporą różnicą wieku. Para starała się nie przejmować opiniami osób z zewnątrz, a aktor chętnie zabierał ukochaną na imprezy branżowe, aby jeszcze bardziej zdenerwować swoich przeciwników. 

Nie wszyscy wiedzieli o tym, co działo się za zamkniętymi drzwiami... Związek artysty okazał się należeć do tych z rodzaju burzliwych — para rozstawała się i schodziła na nowo co najmniej kilkukrotnie. Dopiero w 2020 roku pojawiły się informacje o tym, że uczucie wygasło na dobre, a Krzysztof Kiersznowski wszem wobec zapowiedział, że jest szczęśliwym singlem i niczego w życiu mu nie potrzeba. Wolny czas poświęcał swoim najbliższym.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Piotra Adamczyka i jego żonę dzieli 19 lat. Karolina Szymczak zdradziła prawdę o różnicy wieku

Jest mi dobrze tak, jak jest. Wolę spędzać czas z dziećmi, z wnukami, z przyjaciółmi. I myślę, że jeśli człowiek jest zadowolony z siebie i z najbliższego otoczenia, a to najbliższe otoczenie zadowolone z niego, to nic więcej do szczęścia nie jest potrzebne" — zapewniał w rozmowie z serwisem Pomponik. Szybko stało się jasne, że on i Katarzyna odnajdowali się dużo lepiej na płaszczyźnie przyjacielskiej. Portal Super Express dotarł do informacji, jakoby gwiazdor i jego była partnerka do samego końca utrzymywali dobry kontakt i pomagali sobie wzajemnie. Krzysztof Kiersznowski zmarł nieco ponad rok później, 24 października 2021 roku.  

Krzysztof Kiersznowski z Katarzyną, Festiwal Gwiazd Międzyzdroje 2011, 07.07.2011

Fot. TRICOLORS/East News

Krzysztof Kiersznowski z Katarzyną, Festiwal Gwiazd Międzyzdroje 2011, 08.07.2011

Fot. VIPHOTO/East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.