Fot. Niemiec / Prończyk / AKPA
historie miłosne

Planowali ślub i założenie rodziny. Finał relacji Michała Żebrowskiego Magdaleny Czerwińskiej był zaskoczeniem

Kolejne miłosne rozczarowanie nie złamało aktora

Marcjanna Maryszewska 28 czerwca 2023 17:03
Fot. Niemiec / Prończyk / AKPA

Przed laty Michał Żebrowski wcale nie stronił od towarzystwa pięknych kobiet. Mówiono o nim — pierwszy amant Rzeczpospolitej. I nietrudno się dziwić, gdyż lista nieoficjalnych związków aktora jest naprawdę długa. Dziś niewielu pamięta o jego relacji z Magdaleną Czerwińską. Miłość do młodziutkiej gwiazdy omal nie poprowadziła ich przed ołtarz... Finał był dość zaskakujący.

Michał Żebrowski i Magdalena Czerwińska — historia miłości

Torunianka z potencjałem — czyli Magdalena Czerwińska — była świeżo upieczoną absolwentką krakowskiej szkoły teatralnej, gdy poznała sześć lat starszego Michała Żebrowskiego. On miał już za sobą kilka zawodów miłosnych, w tym nieudane ślubne plany z Magdaleną Krawczykowską. Jedno trefne wyznanie na zawsze zniszczyło tę relację. Gwiazdor długo leczył swoje złamane serce, i wtedy niespodziewanie los pchnął w jego ramiona młodziutką debiutantkę. "Michał był już wtedy znany, miał na koncie „Panu Tadeuszu” i „Ogniem i mieczem”, natomiast Magda właśnie skończyła krakowską szkołę teatralną i stawiała pierwsze kroki w zawodzie" — ujawnił na łamach Rewii ich wspólny znajomy.

CZYTAJ TAKŻE: Była jego największą szkolną miłością, nagle się rozstali. Michała Żebrowskiego i Monikę Pęcikiewicz połączyło wyjątkowe uczucie

Zaledwie chwilę wcześniej Michał Żebrowski twierdził, że od kobiet woli... wiersze. "Mężczyzna powinien mieć dziewczynę. Moją dziewczyną jest poezja" — zwierzał się w rozmowie z Elle. Gdy jednak poznał Magdalenę Czerwińską, wszystko uległo zmianie. Mało tego — omal nie stanęli na ślubnym kobiercu. Nawet znajomi pary do końca byli przekonani, że wkrótce będą bawić się na ich uroczystym weselu. "Ona myślała o tym związku bardzo poważnie. Miała nadzieję, że Michał się jej oświadczy — mogliśmy przeczytać w Rewii. Tymczasem sami zakochani... nabrali wody w usta, ku rozczarowaniu fanów.

Magdalena Czerwińska, 29.09.2005

Fot. Prończyk / AKPA

Michał Żebrowski, 21.06.2002

Fot. Niemiec / AKPA

Michał Żebrowski i Magdalena Czerwińska — dlaczego ich związek nie przetrwał?

Aktorska para nigdy nie ujawniła mediom okoliczności poznania, nie wspominając nawet o kulisach związku i miłości. Wiadomo jednak, że przez jakiś czas świata poza sobą nie widzieli i wszystko jednoznacznie wskazywało na rychły ślub. A choć Michał Żebrowski pochłonięty był przez pracę i zobowiązania zawodowe, ponoć nie wykluczał opcji założenia rodziny u boku młodziutkiej aktorki. Niestety rzeczywistość bardzo szybko zweryfikowała łączące ich uczucie. Runęły wszystkie plany weselne, posypały się również marzenia o wspólnym życiu. A pomimo to para rozstała się bez większego żalu, w zgodzie — nawet z obietnicą utrzymywania stałego kontaktu

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Kamil Sipowicz rozwiódł się z młodszą o 30 lat żoną. Sylwia Sipowicz zdradziła szczegóły

W 2016 temat związku Michała Żebrowskiego i Magdaleny Czerwińskiej powrócił, a wszystko za sprawą serialu "Na dobre i na złe". Po latach drogi byłych partnerów ponownie się skrzyżowały, a to wszystko za sprawą spotkania na planie — on jako profesor Falkowicz, ona w roli lekarki Katarzyna Orłowska. Ta wspólna przygoda zakończyła się po trzech latach, a żadne z nich nie ujawniło kulis wspólnej pracy przy jednej produkcji.

Jak mawiają, nie ma jednak tego złego. Prywatnie oboje są w szczęśliwych relacjach. Krótko po zerwaniu z aktorem Magdalena Czerwińska poznała cenionego fotoreportera Grzegorza Pressa — syna Włodzimierza Pressa, czyli odtwórcy Grigorija w "Czterech pancernych i psie". W 2008 roku powitali na świecie swojego synka Kosmo. Z kolei Michał Żebrowski jest szczęśliwym mężem Aleksandry Żebrowskiej, z którą doczekał się całej gromadki pociech.  

Magdalena Czerwińska, 12.01.2022

Fot. Gałązka / AKPA

Michał Żebrowski, 2.09.2013

Fot. Krzemiński Jordan / AKPA

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.