Magdalena Zawadzka, Gustaw Holubek
Fot. Mikulski/AKPA
HISTORIA MIŁOŚCI

Była dla niego niedostępna i opryskliwa. Ostatecznie Magdalena Zawadzka zostawiła dla Gustawa Holoubka męża

Miłość między nimi przerwała śmierć artysty

Karol Sowa 29 stycznia 2024 09:56
Magdalena Zawadzka, Gustaw Holubek
Fot. Mikulski/AKPA

Przed laty zachwycała na szklanym ekranie, kochały ją miliony. Magdalena Zawadzka nie mogła narzekać na brak propozycji filmowych. A prywatnie? Była związana z Gustawem Holoubkiem, z którym przeżyła 35 pięknych lat. Jednak dla tej miłości musiała wiele poświęcić...

Magdalena Zawadzka i Gustaw Holoubek — historia miłości

Poznali się na planie „Spotkania w Bajce". Ona miała wówczas 17 lat, zaś on był od niej o 20 lat starszy. W pewnym momencie Gustaw Holoubek i Andrzej Łapicki zaprosili młodszą koleżankę z planu na kawę. „Panowie wydawali mi się bardzo mili, ale to mogły być tylko pozory, według tego, co mama i tata mówili. [...] Zapaliły mi się wszystkie czerwone światełka w mózgu i bardzo stanowczo odmówiłam. Odwróciłam się na pięcie i byłam tak zestresowana, że nie zauważyłam, że drzwi, w które chciałam wejść, są oszklone i zamknięte. Weszłam w tę szybę. To szkło się posypało na mnie. Dobrze, że mi nosa nie obcięło i że nic się nie stało. Przeszłam przez ramę drzwi i odpłynęłam, bardzo zadowolona ze swojego postępowania", zwierzała się w Gwiazdozbiorze Jaruzelskiej. 

Gustaw Holoubek poczuł motylki w brzuchu. Chciał oczarować piękną aktorkę. Na początku odrzucała jego zaloty i była dla niego niedostępna. Co więcej, miała męża i nie chciała myśleć o nikim innym. Miłość jednak przyszła nagle, niespodziewanie. „Najdroższa Pani, chociaż nie mam ślicznego zdjęcia Pani, obraz jej towarzyszy mi w każdej sekundzie jawy i w każdej sekundzie snu", napisał do niej Gustaw Holoubek. „Byłam butna i nie dawałam się łatwo usidlić. Potrafiłam na pytanie: "W którą stronę pani idzie?" odpowiedzieć: "W przeciwną niż pan!", przyznała na łamach magazynu VIVA!.

CZYTAJ TEŻ: Jurek Owsiak poruszony hojnością anonimowego darczyńcy. Pieniądze nie zmieściły się do puszki

zawadzka holoubek
Fot. Magdalena Zawadzka i Gustaw Holoubek byli małżeństwem 35 lat, FOT. WOODY OCHNIO/FORUM

Magdalena Zawadzka dla Gustawa Holoubka rozstała się z mężem

Miłość między nimi wygrała i już 1973 roku stanęli na ślubnym kobiercu, a niedługo potem na świecie powitali syna — Jana. Co ciekawe, były mąż aktorki nie miał od niej żalu. „Zażartował, że oddaje mnie w dobre ręce. Był bardzo dobrym, kochanym człowiekiem", wyjaśniała. 

Niestety ich wielką miłość i szczęście przerwała śmierć artysty 6 marca 2008 roku. „Gdy wchodzę do naszego, jeszcze niedawno wspólnego mieszkania, nigdy nie czuję się w nim sama. W meblach, w przedmiotach, w powietrzu, we wszystkim, co jest w tym domu, jesteśmy razem. [...] Gdy otwieram drzwi wejściowe, w uszach mi brzmi jego "Jestem". I to nadaje sens wszystkiemu, co dzieje się wokół mnie teraz", mówiła Magdalena Zawadzka. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Radosne wieści z domu Hanny Śleszyńskiej. Największe marzenie aktorki w końcu się spełniło!

Magdalena Zawadzka, Gustaw Holubek
Fot. Mikulski/AKPA

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.