Michał Żebrowski, partnerka Magdalena Krawczykowska, premiera filmu „Stara baśń”, Warszawa, 15.09.2003 rok
Fot. Alina Gajdamowicz / Studio69 / Forum
NIEZWYKŁE HISTORIE

Michał Żebrowski chciał spędzić u jej boku resztę życia. Jeden wywiad sprawił, że ich szczęście runęło...

Magdalena Krawczykowska po rozstaniu z aktorem zniknęła z mediów

Konrad Szczęsny 26 czerwca 2023 19:44
Michał Żebrowski, partnerka Magdalena Krawczykowska, premiera filmu „Stara baśń”, Warszawa, 15.09.2003 rok
Fot. Alina Gajdamowicz / Studio69 / Forum

Dziś jest szczęśliwym mężem pięknej Aleksandry oraz dumnym ojcem czwórki dzieci. Ale Michał Żebrowski przez lata uchodził za niezwykle tajemniczego mężczyznę. Mimo że o jego związkach i bliższych relacjach spekulowano wiele, on rzadko się na ten temat wypowiadał. Nawet wówczas, gdy jego serce podbiła o 12 lat młodsza, niezwykle atrakcyjna tancerka Teatru Wielkiego. Magdalena Krawczykowska miała jednak zakończyć tę relację za sprawą jednego wyznania aktora w wywiadzie, mimo że planowali nawet ślub...

[TEKST AKTUALIZOWANY NA VIVA.PL 30.12.23 r.] 

Michał Żebrowski od kobiet wolał poezję. Wszystko zmieniła tajemnicza piękność

Za sprawą ról w „Panu Tadeuszu” Andrzeja Wajdy i „Ogniem i mieczem” Jerzego Hoffmana na przełomie XX i XXI wieku był nazywany „pierwszym amantem III Rzeczpospolitej”. Nic dziwnego: tajemniczy, małomówny a przy tym niezwykle przystojny i szarmancki. Do Michała Żebrowskiego wzdychały wówczas niemal wszystkie kobiety.

Podobno ulegał urokowi koleżanek z branży. Jeszcze na studiach spotykać się miał z Agnieszką Krukówną. Później do gustu bardzo przypaść mu miała rozpoczynająca wówczas karierę Anna Maria Jopek, do dziś spekuluje się również na temat jego relacji z Izabellą Scorupco. Ale w wywiadzie dla „Elle” kwitował, gdy pytano go o sprawy sercowe, że „mężczyzna powinien mieć dziewczynę. Moją dziewczyną jest poezja. Ma wiele imion: Baczyński, Słowacki, Norwid, Mickiewicz”.

Z kolei w rozmowie z dziennikarką „Twojego stylu” przyznał, że nie ma konkretnego typu kobiety. „Podobają mi się kobiety, które cieszą się, że nimi są. Nie lubię natomiast takich, które walczą z mężczyznami, narzucają się i usiłują za wszelką cenę zdobyć upatrzonego faceta. Ważniejsze od tego, czy podobam się kobiecie, jest to, czy ona podoba się mnie”, mówił.

Ale wszystko zmieniło się, gdy 15 września 2003 roku przyszedł na warszawską premierę do Sali Kongresowej w towarzystwie pięknej szatynki. Początkowo niewiele osób wiedziało, kim jest, ale uważni obserwatorzy salonów w stolicy od razu rozpoznali w niej baletnicę, solistkę Teatru Wielkiego, Magdalenę Krawczykowską.  „Pochodzi z solidnej galicyjskiej rodziny, uwielbia teatr i zamierza zrobić błyskotliwą karierę na scenie”, pisali wówczas dziennikarze „Twojego Imperium”. Ich publiczne pojawienie wywołało naprawdę dużą sensację i zaczęto dociekać, kim jest kobieta, której urokowi uległ Michał Żebrowski... Jak się szybko okazało, połączył ich prawdopodobnie film, ale spotkanie było dosyć przypadkowe.

Czytaj także: Kazimierz Marcinkiewicz już nie ukrywa tej miłości! Ujawnił, jak się poznali

Michał Żebrowski, partnerka Magdalena Krawczykowska, premiera filmu „Stara baśń”, Warszawa, 15.09.2003 rok
Fot. Alina Gajdamowicz / Studio69 / Forum

Michał Żebrowski, partnerka Magdalena Krawczykowska, premiera filmu „Stara baśń”, Warszawa, 15.09.2003 rok

Michał Żebrowski i Magdalena Krawczykowska: historia romansu

Według jednej z wersji wszystko rozpoczęło się dwa lata wcześniej na planie „Wiedźmina”. On grał wówczas główną rolę, ona zaś... odwiedzała przyjaciółkę, która była statystką, by załatwić pilną sprawę. W przypadku Michała Żebrowskiego było to zauroczenie od pierwszego wejrzenia: miał zainteresować się piękną, młodszą o 12 lat szatynką na tyle, że poprosił wspólną znajomą o jej numer. Telefon wykonał jeszcze tego samego dnia! 

Po raz pierwszy bardziej prywatnie spotkali się na kawie. Podobno z miejsca trafiła ich strzała amora, przypadli sobie do gustu i zakochali po uszy. Według drugiej wersji połączył ich balet. Gdy Magdalena Krawczykowska była jeszcze uczennicą szkoły baletowej, wzięła udział w jednym z pokazów. Na widowni miał wówczas zasiąść Michał Żebrowski, który był pod wrażeniem młodej tancerki. Po spektaklu miał udać się za kulisy i tam zaprosić ją na randkę. 

Na początku nikt z nas nie wiedział, że nasza Magda spotyka się z Michałem. Zorientowaliśmy się dopiero, gdy pierwszy raz pokazali się razem publicznie”, zdradzała jej koleżanka z teatru w rozmowie z „Twoim imperium”. Wśród znajomych była uważana za dosyć zamkniętą, małomówną, skromną, ale pracowitą osobę. Stroniła od plotek i sensacji. Gdy zaczęła spotykać się ze sławnym aktorem, nie kwapiła się do zwierzeń w garderobie.

Przez dwa lata ukrywali to, co ich łączy. Byli zdeterminowani do tego stopnia, że na randki jeździli ponoć do Krakowa, by uniknąć wścibskich spojrzeń i obiektywów aparatów. Według ich znajomych, mieli wobec siebie poważne zamiary, aktor ponoć wierzył mocno, że ich uczucie nigdy się nie wypali.

Gdy po raz pierwszy pojawili się razem publicznie, byli już zaręczeni. Urządzali nawet wspólne mieszkanie (według innych źródeł mieszkali już w domu pod Warszawą)! Rok po salonowym debiucie po raz kolejny wzięli udział w uroczystej premierze, tym razem filmu „Pręgi” Magdaleny Piekorz. I wówczas Michał Żebrowski zdobył się na śmiały gest: na oczach wszystkich wręczył ukochanej okazały bukiet czerwonych róż. „U nas w teatrze po każdym spektaklu Michał przysyła jej kwiaty z dedykacją, a jeżeli tylko ma czas, przychodzi na przedstawienia”, kwitowała jedna z koleżanek Magdaleny Krawczykowskiej.

Wydawało się, że ślub jest kwestią czasu i zakochani mają wszystko, by stworzyć stabilną relację. Ale niedługo po wspomnianej premierze (w 2005 roku) aktor udzielił wywiadu, w którym stwierdził wprost, że choć ma 33 lata, nie czuje się gotowy, by założyć rodzinę.

A to położyło się cieniem na ich relacji. Podobno Magdalena Krawczykowska poczuła się urażona i zawiedziona, stwierdziła, że nie widzi przyszłości u boku Michała Żebrowskiego. Miała po prostu spakować walizki i wyprowadzić się z ich wspólnego gniazdka.

Czytaj także: Sasha Knezevic zaskoczył fanów niespodziewanym wyznaniem. Model poślubił wieloletnią partnerkę!

Magdalena Krawczykowska, premiera filmu „Pręgi”,  wrzesień 2004 roku
Fot. Warda/AKPA

Magdalena Krawczykowska, premiera filmu „Pręgi”, wrzesień 2004 roku

Michał Żebrowski, Magdalena Krawczykowska, premiera filmu „Pręgi”,  wrzesień 2004 roku
Fot. Warda/AKPA

Michał Żebrowski, Magdalena Krawczykowska, premiera filmu „Pręgi”, wrzesień 2004 roku

Magdalena Krawczykowska po rozstaniu z Michałem Żebrowskim zniknęła z show-biznesu

On był ponoć zrozpaczony i twierdził, że już do końca życia będzie sam. Rzucił się w wir pracy, przyjmował kolejne role, jego kariera kwitła. A ona? Zniknęła i próżno szukać o niej jakichkolwiek informacji w sieci. Wiadomo, że z Teatrem Wielkim była związana tylko do 2006 roku.

Michał Żebrowski jest natomiast od 2009 roku szczęśliwym mężem o 15 lat młodszej Aleksandry. Razem wychowują czwórkę dzieci – najmłodsza, córka Łucja, 30 lipca tego roku będzie świętowała drugie urodziny...  

[Ostatnia publikacja na VIVA! Historie: 09.04.2024 rok]

Czytaj także: „Nie miałam szczęścia do miłości". Maria Pakulnis szczerze o małżeństwie z Krzysztofem Zaleskim i jego zdradach

Źródło: Pomponik.pl, Światseriali.interia.pl, Encyklopediateatru.pl

Michał Żebrowski, partnerka Magdalena Krawczykowska,  premiera spektaklu „Ryszard II”, Teatr Narodowy, Warszawa, październik 2004 roku
Fot. Mikulski/AKPA

Michał Żebrowski, partnerka Magdalena Krawczykowska, premiera spektaklu „Ryszard II”, Teatr Narodowy, Warszawa, październik 2004 roku

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.