Jude Law, Sienna Miller, 2010
Fot. Dimitrios Kambouris / Staff/Getty Images
Z Życia gwiazd

Zdradził narzeczoną z nianią swoich dzieci i upokorzył na oczach całego świata. Ten skandal niemal go zrujnował

"Byłem idiotą. Popełniłem błędy", mówi Jude Law. Romans mógł zniszczyć jego karierę

Olga Figaszewska 19 kwietnia 2024 19:45
Jude Law, Sienna Miller, 2010
Fot. Dimitrios Kambouris / Staff/Getty Images

Ich romansem żyły zagraniczne media. Jude Law i Sienna Miller poznali się na planie jednego z filmów. On był wówczas mężem i ojcem trójki dzieci. Porzucił rodzinne życie dla nowej miłości. Wydawało się, że nowy związek da mu stabilizację i upragnione spełnienie. Jednak szczęśliwe zakończenie nie było im pisane. Jude Law nie jest mężczyzną, który potrafi dochować wierności...

Romanse Jude’a Lawa przyprawiają o zawrót głowy

Wzdychały do niego miliony kobiet, a prasa rozpisywała się na temat jego życia uczuciowego. Jude Law wiecznie poszukiwał miłości. Po raz pierwszy na ślubnym kobiercu stanął u boku aktorki Sadie Frost w 1997 roku. Poznali się cztery lata wcześniej na panie filmu Shopping. Wspólnie doczekali się trójki dzieci: Rafferty’ego, Iris i Rudy’ego. Ich wychowanie i organizację życia rodziny wzięła na swoje barki ukochana gwiazdora. On był zajęty rozwojem kariery i hulaszczym stylem życia. W dodatku Sadie Frost przechodziła przez trudny czas. Mierzyła się z depresją poporodową po urodzeniu trzeciego dziecka. „Im bardziej pożądany w branży był Jude, tym bardziej ja stawałam się królową dramatu. Kiedy on przemienił się w dojrzałego mężczyznę, ja zaczęłam zachowywać się jak dziecko. Żyliśmy na krawędzi”, pisała.

Nad małżeństwem pary zawisły czarne chmury. W dodatku coraz częściej plotkowano na temat kolejnych romansów aktora. Podobno miał spotykać się z Nicole Kidman. Główny zainteresowany zaprzeczał wszystkim doniesieniom i oskarżał media o naruszenie reputacji. „Moja rodzina i ja jesteśmy wściekli i zasmuceni złośliwymi oraz absolutnie nieprawdziwymi historiami, które ukazały się w prasie. Nie ma krzty prawdy w tym, co zostało napisane”, twierdził Jude Law.

Jude Law, Sadie Frost, 2000 rok
Fot. Justin Goff\UK Press via Getty Images

Jude Law, Sadie Frost, 2000 rok

Sadie Frost nie mogła pozwolić sobie dłużej na takie emocje. Między małżonkami dochodziło do spięć, nie potrafili ze sobą rozmawiać i zabrakło sił, by zawalczyli o tę relację. Rozwiedli się w październiku 2003 roku. 

Jude Law romans ze Sienną Miller

Jude Law pocieszenie znalazł w ramionach młodszej aktorki Sienny Miller, a ich ścieżki zbiegły się podczas planu zdjęciowego do komedii Alfie. Szybko pojawiły się plotki na temat ich romansu. Niektórzy sugerowali, że aktorów połączyło coś więcej jeszcze zanim małżeństwo Lawa dobiegło końca. To dla młodej aktorki miał porzucić rodzinę. Sienna była głucha, gdy wszyscy dookoła ostrzegali ją przed aktorem. 

Gwiazdor zapewniał wszystkich o wielkiej miłości do Sienny Miller, która przy ukochanym osiągnęła status gwiazdy. Pojawiała się na okładkach, udzielała wywiadów. W 2004 roku byli już zaręczeni. Przygotowywali się do swojego wielkiego dnia. Jednak już na etapie planowania uroczystości pojawiły się poważne zgrzyty. Odmienne charaktery i pragnienia aktorów dały o sobie znać. I choć udało im się zażegnać początkowy kryzys, to burza wisiała w powietrzu. Do ślubu nigdy nie doszło...

Czytaj też: Poznali się na uczelni, pobrali się tuż po studiach. Kim jest żona Alberta Bachledy-Curusia, jednego z „książąt Podhala”? 

Jude Law, 2004
Fot. SGranitz/WireImage/GETTY Images

Jude Law zdradził narzeczoną z nianią swoich dzieci

Rok później Jude Law podróżował do Nowego Orleanu, gdzie miał pojawić się na planie nowego filmu Wszyscy ludzie króla. Zabrał ze sobą dzieci i ich nianię Daisy Wright. W tym samym czasie Siennę Miller zatrzymały w Wielkiej Brytanii inne zobowiązania zawodowe. Gdy aktor wrócił do kraju na jaw wyszła pewna tajemnica, o której wolałby nikomu nie mówić. Syn aktora relacjonował mamie całą wyprawę. W pewnym momencie wyznał, że pewnego razu nakrył tatę w łóżku ze swoją... nianią. Sadie Frost nie kryła emocji, była wściekła na byłego męża i od razu zwolniła opiekunkę. Wkrótce potem o wszystkim dowiedziała się Sienna Miller.

Czytaj też: Wyszło na jaw, kim jest mąż Katarzyny Kolendy-Zaleskiej. Mało kto o tym wiedział

W dodatku głos zabrała była opiekunka dzieci aktorka. Ujawniała pikantne kulisy ich relacji. Po raz pierwszy kochaliśmy się na stole bilardowym. Dawał mi rozkosz jak prawdziwy mistrz sztuki miłosnej. Prosił, abym nikomu nie mówiła. Dotrzymałam obietnicy, dopóki nie wygadały się dzieci, które nas nakryły”, zwierzała się. W jednym z wywiadów Daisy Wright zdradziła, że Jude’a Law miał skarżyć się na swój związek z Sienną Miller. „Powiedziałam mu, że nie rozumiem, dlaczego nie znalazł sobie żony, która nie chciałaby robić kariery i cały czas imprezować. Odpowiedział, że... pokochałby to bardziej niż cokolwiek innego”, relacjonowała Daisy Wright, która miała pocieszać do w chwilach samotności.

Opiekunka miała później wielki żal do aktora, który nie zamierzał o nią walczyć, gdy została zwolniona. „On pragnie życia domowego i spokojnego otoczenia, w którym mógłby się przygotowywać do swoich ról. Związek z Sienną musiał skończyć się łzami. Ja go nadal kocham. Myślę, że to był mężczyzna dla mnie – mężczyzna, z którym mogłabym wieść spokojne życie i mieć dzieci. Nie mam natury imprezowiczki, jak Sienna. Pragnę tych samych rzeczy, których pragnie Jude”, znów alarmowała Daisy Wright.

Sprawdź też: Internauci twierdzą, że byliby świetną parą. Julia Kuczyńska Maffashion i Michał Danilczuk zdradzili prawdę o swojej relacji

Jude Law, Sienna Miller, Wimbledon, 2004 rok
Fot. Reuters Photographer / Reuters / Forum

Jude Law, Sienna Miller, Wimbledon, 2004 rok

Dwudziestotrzyletnia Sienna była załamana. Jude Law złamał jej serce i upokorzył przed wszystkimi. Media nie dawały jej spokoju, paparazzi śledziki każdy krok. „Nie przypominam sobie całych sześciu tygodni. Byłam w wielkim szoku. Miałam tylko 23 lata. Ale jeśli przejdziesz przez coś takiego, czujesz, że możesz znieść już wszystko. [...] Publicznie radziłam sobie ze złamanym sercem, musiałam wstawać z łóżka, wieczorami grać przed 800 widzów – to była ostatnia rzecz, jaką chciałam robić”, mówiła w jednym z wywiadów dla The Daily Beast.

Jude Law niczemu nie zaprzeczać. Wręcz przeciwnie przyznał się do romansu z nianią swoich dzieci i publicznie przepraszał narzeczoną. „Chcę tylko powiedzieć, że jestem głęboko zawstydzony i zasmucony, że skrzywdziłem Siennę i bliskie nam osoby. Nie da się usprawiedliwić moich czynów, których szczerze żałuję”, zaznaczył. Na włosku wisiała też jego kariera. 

Ale nie na tym kończy się miłosna opowieść Jude’a Lawa i Sienny Miller. Aktorka wybaczyła ukochanemu, a w mediach znów zawrzało. Prasa dotarła do świadków, którzy twierdzili, że Miller zdecydowała się na taki krok, ponieważ ją także łączyła zażyła relacja z innym gwiazdorem. Miała wdać się w romans z Danielem Craigiem. Ale aktorka wszystkiemu zaprzeczyła. 

Jude Law, Sienna Miller, Wimbledon, Metropolitan Opera 2006
Fot. Rabbani and Solimene Photography/WireImage/Getty Images

Jude Law, Sienna Miller, Wimbledon, Metropolitan Opera 2006

Jude Law, Sienna Miller, 2010
Fot. Dimitrios Kambouris / Staff/Getty Images

Jude Law, Sienna Miller, 2010

Rozstania i powroty Jude'a Lawa i Sienny Miller

Ostatecznie relacja Miller i Lawa przeszła do historii po kilku miesiącach, a byli partnerzy szukali szczęścia w kolejnych związkach. Aktora łączono z Cameron Diaz, Lily Cole czy Lindsay Lohan. Owocem romansu z Samanthą Burke jest córka Sophia. Tymczasem w 2009 roku ścieżki Sienny Milelr i Jude’a Lawa znów się połączyły. Ogłosili drugie zaręczyny, by dwa lata później potwierdzić, że rozeszli się za obopólną zgodą i mają przyjacielskie relacje.

W 2015 roku aktor powitał na świecie kolejne dziecko. Wspólnie z Catherine Harding doczekał się córki Ady. Ta miłość również nie była im pisana. Dziś aktor jest szczęśliwy u boku Phillipy Coan, którą poślubił w maju 2019 roku. Wspólnie wychowują dwójkę pociech. Jude Law nie chce wracać do przeszłości. Wie, że popełnił wiele błędów i podkreślił, że nie chciałby więcej doświadczać podobnego upokorzenia.

„Wszystko wyszło na jaw i nie próbowałem się bronić, wziąłem to na klatę. Byłem idiotą. Popełniłem błędy — kto ich nie popełnił? Lubię też myśleć, że ze względu na skalę tego wszystkiego, na pewno nie zrobię znowu pewnych rzeczy. Nigdy więcej nie chcę doświadczyć tego bólu, tego zamieszania i upokorzenia”, mówił. 

Jude Law, Premiera filmu Peter Pan & Wendy, 2023
Fot. JUSTIN TALLIS/AFP/East News

Jude Law, Premiera filmu Peter Pan & Wendy, 2023

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.