EN_01002477_0214 Andrzej Grabowski, Anita Kruszewska, Gala Srebrne Jabłka. 3.02.2012 Warszawa
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER/EAST NEWS
O TYM SIĘ MÓWI

Ich wielka miłość zakończyła się skandalem. Historia Andrzeja Grabowskiego i Anity Kruszewskiej

„Rozwód to porażka, a z porażek nikt się nie cieszy. W naszym przypadku był on jedynym rozwiązaniem”

Olga Figaszewska 28 marca 2023 18:46
EN_01002477_0214 Andrzej Grabowski, Anita Kruszewska, Gala Srebrne Jabłka. 3.02.2012 Warszawa
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER/EAST NEWS

Życie uczuciowe  Andrzeja Grabowskiego wzbudza ogromne emocje. Aktor buduje dziś szczęśliwy związek u boku nowej ukochanej. Ma za sobą dwa zakończone małżeństwa. Wydawało się, że u boku drugiej żony odnajdzie radość i spełnienie. Jednak związek z Anitą Kruszewską zakończył się rozwodem. Byli partnerzy tworzyli jedną z najgorętszych par polskiego show-biznesu. Jak wyglądała historia ich miłości?

Andrzej Grabowski i Anita Kruszewska - historia miłości

Na swoim koncie ma dwa zakończone małżeństwa. Andrzej Grabowski podkreślał, że nigdy nie chciał rozwodu. Zależało mu na tym, by stworzyć długotrwały, pełen pasji i idealny związek. Jednak oba małżeństwa zakończyły się rozstaniem.

„Każdy, kto przeżył tyle lat, ma bagaż. Ale jeżeli pani zapytałaby, czy chciałbym mieć taki, to prawdopodobnie wolałbym nie mieć bagażu dwóch małżeństw, dwóch rozwodów. Wolałbym mieć bagaż szczęśliwego małżeństwa, tę samą żonę, która starzeje się razem ze mną, kocha mnie, ja ją kocham. Ale mnie się to nie udało”, zwierzał się w archiwalnym wywiadzie dla Gali.

Po raz drugi Andrzej Grabowski stanął na ślubnym kobiercu u boku charakteryzatorki Anity Kruszewskiej. Dzieliło ich siedemnaście lat, a połączyła wspólna pasja i wielkie uczucie. Zakochani pobrali się w 2009 roku. Pojawiali się u jego boku na czerwonym dywanie, wydawali się szczęśliwi i spełnieni. Jednak po siedmiu latach ich związek przeszedł do historii. W 2016 roku pojawiła się informacja, że małżonkowie rozpoczynają batalię o majątek.

Czytaj też: U jej boku odnalazł szczęście i ukojenie. Oto historia miłości Andrzeja Grabowskiego i Aldony Grochal

Andrzej Grabowski, Anita Kruszewska, Międzynarodowy Festiwal Gwiazd w Miedzyzdrojach
Fot. AKPA

Andrzej Grabowski, Anita Kruszewska, Międzynarodowy Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach

Burzliwe rozstanie Andrzeja Grabowskiego i Anity Kruszewskiej

Anita Kruszewska oskarżyła byłego partnera o to, że nie mogła liczyć na pomoc i wsparcie, gdy przyszło jej się mierzyć w poważnymi problemami zdrowotnymi. Przeszła dwa udary. „Przeszłam dwa udary i zakrzepicę. Podejrzewano choroby nowotworowe, ale je wykluczono, podobnie jak toczeń i stwardnienie rozsiane”, zwierzała się w Twoim Imperium.  Andrzej Grabowski miał nie poradzić sobie z jej chorobą. Nie ja podjęłam decyzję o zakończeniu małżeństwa. Kiedy mężczyzna choruje, kobieta staje na rzęsach, by mu pomóc, a w sytuacji odwrotnej mężczyźni nie dają rady”, mówiła w Na Żywo.

Anita Kruszewska nie mogła pracować jako charakteryzatorka. To wymagałaby od niej przebywania na planie po kilkanaście godzin dziennie. Przekonywała, że utraciła zabezpieczenie finansowe i w rozmowie z prasą nie szczędziła byłemu partnerowi przykrych słów. „A do tego jestem z tym wszystkim sama, bo mój mąż twierdzi, ze choroby sobie uroiłam. To żenujące. Mój mąż dał w sądzie pokaz buty, zacietrzewienia i kompletnego braku empatii. Podważa kompetencje lekarzy”, mówiła Anita Kruszewska.

Czytaj też: Byli jak „Mistrz i Małgorzata”. Oto historia miłości Edyty Herbuś i Mariusza Trelińskiego

Rozstali się w lutym 2018 roku. W sądzie oboje na powitanie podali sobie ręce. Rozprawa trwała zaledwie kwadrans, a wyrok zapadł bez orzekania o winie. Sprawa nie była łatwa. Byli partnerzy porozumieli się w kwestii podziału majątku, a to pomogło oszczędzić każdej stornie stresu.

„Cieszę się, że już mam to za sobą. Życzę Andrzejowi jak najlepiej i żeby nie został sam na starość. A co ze mną? Pójdę dalej, nie rozpamiętując przeszłości. Rozwód to porażka, a z porażek nikt się nie cieszy. Nie mam jednak wątpliwości, że w naszym przypadku był on jedynym rozwiązaniem”, mówiła Anita Kruszewska w rozmowie z Twoim Imperium.

Po kilku miesiącach od rozwodu Andrzej Grabowski także postanowił zabrać głos w sprawie rozpadu małżeństwa. Aktor postanowił rozprawić się z plotkami i informacjami na jego temat. Nie mógł dłużej milczeć i jedyny raz zabrał głos w tej sprawie. Wydał oficjalne oświadczenie, w którym otworzył się na temat rozstania z Anitą Kruszewską.

Andrzej Grabowski, Anita Kruszewska, 2010 rok
Fot. Baranowski Michał/AKPA

Andrzej Grabowski, Anita Kruszewska, 2010 rok

Andrzej Grabowski o rozstaniu z byłą żoną

Aktor odniósł się do zarzutów, że porzucił żonę w dramatycznej dla niej chwili. Zaprzeczał, że odszedł, gdy walczyła o powrót do pełni sił. „Nie jest prawdą, że porzuciłem chorą żonę. Rozstaliśmy się, kiedy była zdrowa, na trzy miesiące przed jej pierwszym pobytem w szpitalu. Gdy dowiedziałem się o jej stanie, otoczyłem ją opieką. Odwiedzałem ją w szpitalu, towarzyszyłem jej, gdy miała robione badania, gotowałem dla niej posiłki”, oświadczył.

Postanowił też rozprawić się z plotkami na temat pozostawienia byłej partnerki bez środków do życia. „Do kwietnia 2017 r. nie płaciłem jej 1600 złotych miesięcznie, jak pisano, lecz przelewałem na jej konto 6 tysięcy złotych. Opłacałem też ZUS i prywatne ubezpieczenie medyczne oraz telefony żony i jej córki, co dawało miesięcznie kwotę ponad 2 tysięcy złotych. Potem zmniejszyłem te wpłaty, a w listopadzie, kiedy sąd stwierdził rozdzielność majątkową, przestałem płacić. ZUS (...) Ostatecznie tytułem podziału majątku przelałem na konto byłej żony 1 milion 250 tys. złotych. Nie miałem takiej kwoty w gotówce - pożyczyłem pieniądze i sprzedałem, co mogłem. Nie jest prawdą, że w związku z chorobą i niedostatkiem moja była żona musiała sprzedać swoje mieszkanie w Warszawie", kontynuował.

Po rozstaniu byli partnerzy zaczęli układać swoje życie na nowo. Obojgu życzymy wszystkiego, co najpiękniejsze!

Sprawdź też: Dorota Chotecka i Radosław Pazura ślub wzięli prawie 20 lat temu: „W naszym związku jest ktoś trzeci. Pan Jezus". Oto ich historia

Źródło: Gwiazdy Wp.pl, Pomponik , RMF MAXX, Pomponik, Kobieta.pl , Dziennik Polski24, WP.pl, Fakt.pl 

Andrzej Grabowski, Anita Kruszewska, Gala Srebrne Jabłka. 3.02.2012 Warszawa
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER/EAST NEWS

Andrzej Grabowski, Anita Kruszewska, Gala Srebrne Jabłka. 3.02.2012 Warszawa


 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Jedno zdjęcie Roxie Węgiel wywołało lawinę komentarzy. Odpowiedziała: „Ludzie muszą się przyzwyczaić, że jest inaczej”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.