Andrzej Chyra, Marta Kownacka
Fot. Studio69 / Studio69 / Forum
HISTORIA MIŁOŚCI

Poznali się jeszcze na studiach, pierwszej żonie zawdzięcza rozwój kariery. Andrzej Chyra i Marta Kownacka rozstali się nagle

„W pewnym momencie poczułem, że coś mnie uwiera. Być może narastał we mnie coraz większy chaos", wyznał

Karol Sowa 5 września 2023 17:56
Andrzej Chyra, Marta Kownacka
Fot. Studio69 / Studio69 / Forum

Poznali się jeszcze na studiach, jednak życie zweryfikowało ich uczucie. I choć Andrzej Chyra i Marta Kownacka uchodzili za zgrany duet, nagle postanowili wziąć rozwód. Po latach aktor zastanawiał się, czy powodem rozstania mógł być brak dzieci. „Może dlatego tak się stało, że nie było dzieci, że były jakieś inne apetyty na inne rzeczy", zwierzał się wówczas. Tak wyglądała historia miłości artysty z pierwszą żoną.

Andrzej Chyra i Marta Kownacka — historia miłości

Przed laty ulubieniec publiczności był duszą towarzystwa, lubił imprezować. Miał również powodzenie u kobiet. Swoją pierwszą żonę, przy której miał odnaleźć spokój i stabilizację, poznał jeszcze na studiach w warszawskiej Akademii Teatralnej. Byli w siebie wpatrzeni, delektowali się miłością. Niemal od razu zrozumieli, że są dla siebie stworzeni. 

Na ślubnym kobiercu stanęli w bardzo młodym wieku. Andrzej Chyra i Marta Kownacka konsekwentnie chronili swoją prywatność i rzadko opowiadali o kulisach zacisza domowego. Niektóre źródła podają, że w pewnym momencie w ich związku pojawiła się rysa. Dlaczego? Z doniesień Rewii wynika, że aktor czuł się niespełniony. Nie miał poważnych propozycji filmowych czy teatralnych. W dodatku miał być utrzymywany przez żonę. Niedługo potem Marta Kownacka załatwiła mężowi rolę w filmie — Dług, od którego zaczęła się jego wielka kariera. 

CZYTAJ TEŻ: Z nim miała budować nowe życie. Britney Spears i Sam Asghari rozwodzą się po 14 miesiącach małżeństwa 

Andrzej Chyra z byłą żoną Martą Kownacką na specjalnym pokazie filmu familijnego Magiczne drzewo. Cinema City Mokotów, 05.09.2009 rok

Andrzej Chyra, Marta Kownacka
Fot. Jan Balana / Studio69 / Forum

Andrzej Chyra- rozwód z żoną, partnerki, dziecko

Uchodzili za zgrane małżeństwo. On odnosił kolejne sukcesy jako aktor, ona natomiast rozwijała się jako reżyserka obsady. Połączyła ich wspólna pasja. Miłość do kultury i sztuki złączyła Andrzeja Chyrę i Martę Kownacką. I choć wydawało się, że nie ma między nimi żadnych różnic, para w 2002 roku postanowiła się rozstać. „Przez wiele lat wiodłem spokojne życie. W pewnym momencie poczułem, że coś mnie uwiera. Być może narastał we mnie coraz większy chaos. Nagle ten niepokój stał się męczący. Starałem się go uspokoić alkoholem, trawką", zwierzał się artysta w rozmowie z Na Żywo. Aktor głośno zastanawiał się też, czy ich miłość nie wypaliła się przez brak dzieci. „Może dlatego tak się stało, że nie było dzieci, że były jakieś inne apetyty na inne rzeczy", dodawał w Rewii. 

Niedługo potem na drodze Andrzeja Chyry stanęła Magdalena Cielecka, z którą przez jakiś czas tworzył związek. Najprawdopodobniej poznali się dzięki Marcie Kownackiej. Reżyserka miała zaprosić aktorkę do swojego domu.

Obecnie ulubieniec publiczności związany jest z Pauliną Jaroszewicz. I to właśnie u jej boku spełnił marzenie o zostaniu ojcem. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Długo był singlem, dzisiaj jest zakochany. Paweł Deląg opowiedział o nowej miłości

Andrzej Chyra, Marta Kownacka, 2000 rok, XXV festiwal polskich filmów fabularnych — Gdynia

Andrzej Chyra, Marta Kownacka
Fot. Studio69 / Studio69 / Forum

Andrzej Chyra, Viva! 14/2019
Fot. Bart Pogoda/Warsaw Creatives

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.