Andrzej Grabowski, Aldona Grochal
Fot. Kurnikowski/AKPA
HISTORIA MIŁOŚCI

U jej boku odnalazł szczęście i ukojenie. Oto historia miłości Andrzeja Grabowskiego i Aldony Grochal

Na swojej drodze stanęli wiele lat temu...

Karol Sowa 15 marca 2023 16:06
Andrzej Grabowski, Aldona Grochal
Fot. Kurnikowski/AKPA

Andrzej Grabowski w przeszłości dwa razy stawał na ślubnym kobiercu. I choć wydawało się, że w końcu odnalazł miłość życia, związek z Anitą Kruszewską niespodziewanie się zakończył. Artysta czuł się wówczas samotny. Dopiero po kilku miesiącach odnalazł szczęście u boku Aldony Grochal, z którą przyjaźnił się od wielu lat. Niedawno media informowały również o tym, że zakochani planują wziąć ślub. Oto historia ich związku.

Andrzej Grabowski – poprzednie związki  

Artysta rzadko opowiada o swojej codzienności. Wiemy jednak, że w przeszłości miał dwie żony: Anitę Kruszewską i Annę Tomaszewską, z którymi wziął rozwód. W rozmowie z Galą przyznał, że nigdy nie chciał rozwodu. Wolałby stworzyć idealny i długi związek, jednak życie napisało mu inny scenariusz. „Każdy, kto przeżył tyle lat, ma bagaż. Ale jeżeli pani zapytałaby, czy chciałbym mieć taki, to prawdopodobnie wolałbym nie mieć bagażu dwóch małżeństw, dwóch rozwodów. Wolałbym mieć bagaż szczęśliwego małżeństwa, tę samą żonę, która starzeje się razem ze mną, kocha mnie, ja ją kocham. Ale mnie się to nie udało", mówił.  

Kilka lat temu przyznał, że doskwiera mu samotność. Na szczęście nie musiał długo czekać na drugą połówkę. Obecnie zawiązany jest z Aldoną Grochal. Na tym jednak nie koniec, ponieważ artyści poznali się wiele lat temu, a sam Andrzej Grabowski już wcześniej obdarzył ją uczuciem. Gdy ich drogi pierwszy raz się połączyły, Aldona była w związku małżeńskim ze Zbigniewem Rucińskim. Niestety, ukochany artystki po długiej walce z chorobą zmarł... Wdową była rok. Nikt nie był też zaskoczony, że aktorka chce na nowo ułożyć sobie życie. Szczęście znalazła u boku Andrzeja Grabowskiego. Po kilku miesiącach intensywnego spotykania się zostali parą. Dopełniali się, on był samotny, ona była w żałobie po mężu. 

Co więcej, jakiś czas temu media informowały, że Andrzej Grabowski i Aldona Grochal się zaręczyli, natomiast w 2021 roku zakochani zostali nawet sfotografowani przez paparazzi. Na zdjęciach mogliśmy dostrzec, że artyści są bardzo zakochani i szczęśliwi. Para jednak nie zabrała w tej sprawie głosu. „Wierzę, że życiem rządzą przypadki. Moje życie to pasmo przypadków. Poddaję się jego nurtowi, ale oczywiście selekcjonuję, jakie ryby z tej rzeki wyłowię. Nie wiem, czy potrafiłbym sam sobie życie urządzić, czy tak w ogóle się da. Przecież ostatecznie opatrzność czy przypadek, obojętnie jak to nazwiemy, wedrze się w nasze życie i zrobi coś takiego, co je wywróci do góry nogami”, opowiadał.  

Artysta jednak nie skomentował wprost medialnych doniesień. Mówiono też, że to właśnie dla niej postanowił schudnąć 40 kilogramów. Pisano również, że kupił samochód, organizował również wieczory towarzyskie. „Jego dom ożył, organizuje przyjęcia, zaprasza znajomych, sam gotuje, piecze, wędzi”, czytaliśmy w Na Żywo. „Cieszyli się, że będą mogli spędzić ten czas z sobą, ale epidemia koronawirusa skutecznie pokrzyżowała te plany. Znajdują się w grupie ryzyka, więc każde zostało u siebie”, dodawał ten sam tygodnik.  

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Dorota Chotecka i Radosław Pazura ślub wzięli prawie 20 lat temu: „W naszym związku jest ktoś trzeci. Pan Jezus". Oto ich historia

Andrzej Grabowski, Aldona Grochal, Polsat SuperHit Festiwal 2021 -"Najlepsi z Najlepszych"

Andrzej Grabowski, Aldona Grochal
Fot. Kurnikowski/AKPA

Kim jest Aldona Grochal? 

Aldona Grochal pochodzi z Pszczyny. W 1980 roku ukończyła Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie. Trzy lata wcześniej zadebiutowała na scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego w Moralności pani Dulskiej, gdzie wykreowała postać Meli. Pojawiła się również w Pannie z Wilka, Świni z pieprzem, Weselu czy Dybuku Andrzeja Wajdy. 

Od 1987 roku występuje na deskach Starego Teatru w Krakowie. 69-latka niedawno zaprezentowała się również w popularnym serialu: „Chyłka. Rewizja”. Wcześniej mogliśmy ją oglądać również w „Liście Schindlera”, „Moim Nikiforze” czy „Kolorach kochania”.  

W przeszłości miała męża. Razem pracowali w Starym Teatrze w Krakowie. Tam też poznali Andrzeja Grabowskiego. Miłość między nią a Zbigniewem Rucińskim przerwała śmierć mężczyzny. Chorował on wówczas na nowotwór. Później odnalazła szczęście u boku gwiazdora Świata według Kiepskich. 

CZYTAJ TEŻ: Była dzieckiem, gdy odszedł. Po latach odbudowali więź. Tak Kinga Rusin mówiła o relacji z ojcem

Andrzej Grabowski, Aldona Grochal, Polsat SuperHit Festiwal 2021 -"Najlepsi z Najlepszych"

Andrzej Grabowski, Aldona Grochal
Fot. Kurnikowski/AKPA

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.