Dorota Kamińska, Waldemar Dąbrowski
Fot. Michal WARGIN/East News, Wojciech Olszanka/East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Byli w małżeństwach, ona zostawiła dla niego męża. Ten romans wiele kosztował Dorotę Kamińską

Po rozstaniu się załamała, nie potrafiła się podnieść

Karol Sowa 21 maja 2024 17:56
Dorota Kamińska, Waldemar Dąbrowski
Fot. Michal WARGIN/East News, Wojciech Olszanka/East News

Na swoim koncie ma wiele wspaniałych ról, kochają ją miliony. Dorota Kamińska jest bardzo cenioną aktorką, którą życie niejednokrotnie doświadczyło. Przypomnijmy, że wiele jej związków nie przetrwało próby czasu, ale to o romansie ze słynnym reżyserem huczała cała Polska.

Dorota Kamińska — seria niefortunnych związków

Przed laty jej nazwisko nieustannie przewijało się w mediach. Nic więc dziwnego, że dużo osób chciało znać kulisy jej życia prywatnego, które nie było kolorowe. Dorota Kamińska miała duże powodzenie u mężczyzn. Pierwszego męża poznała szybko, nie czekali też długo ze ślubem. I choć niewiele o nim wiadomo, aktorka czasem o nim wspominała. „Byłam niedoświadczona, nie znałam życia, ani mojego męża. Zaczęliśmy poznawać się po ślubie", mówiła, podkreślając, że nie znała swojego partnera. Ich związek nie przetrwał więc próby czasu, poszli swoimi drogami.

Drugim mężem artystki był Zbigniew Chaciński, przy którym miała odnaleźć szczęście. Na początku wiedli spokojne i błogie życie, lecz w pewnym momencie ich romantyczna bańka pękła. Ukochany Doroty Kamińskiej, który z zawodu był ginekologiem, zmagał się z chorobą alkoholową. Ulubienica publiczności w pewnym momencie znalazła mężczyznę, który oderwał ją od szarej rzeczywistości. 

CZYTAJ TEŻ: Matka zostawiła go, gdy był mały, z ojcem odnowił kontakt po latach. Tak wygląda syn Krzysztofa Kowalewskiego

Dorota Kamińska początki kariery historia miłości małżeństwa rozwody romanse
Fot. PAP/Maciej Belina Brzozowski

Waldemar Dąbrowski
Fot. Pawel Wodzynski/East News

Związek Doroty Kamińskiej i Waldemara Dąbrowskiego

Gdy była jeszcze w małżeństwie, na jej drodze stanął Waldemar Dąbrowski, którego poznała, gdy pracowała w Teatrze Studio (był wówczas dyrektorem). Niespodziewanie pojawiły się motylki w brzuchu, miłość i namiętność, której nie potrafili się oprzeć. Aktorka odżyła i przy nim rozwinęła skrzydła. Nic więc dziwnego, że postanowiła się rozwieść z mężem. Ale niespodziewanie Waldemar Dąbrowski postanowił wrócić do żony, nie chciał dłużej tkwić w związku z Dorotą Kamińską. Gdy artystka usłyszała jego decyzję, załamała się.

Czuła, że upadła na samo dno i nie potrafiła nikomu zaufać. Nie wierzyła już w prawdziwą i nieskazitelną miłość. Sama jej nie doświadczyła i nie chciała już dłużej się przekonywać, czy istnieje jeszcze ktoś, kto w pełni odda jej serce.

Wszystko przyszło jednak niespodziewanie. Związała się z Jackiem Borkowski, z którym również nie była długo. Dopiero w 2003 roku jej życie prywatne się ułożyło. Poznała wówczas Piotra Pajdowskiego, z którym od ponad dwóch dekad tworzy piękny związek. Nie myślą jednak o ślubie. Rozkoszują się swoim uczuciem, bo miłość dla nich jest najważniejsza. „Ślub nie jest potrzebny do zbudowania dobrego związku. Jeśli ludzie chcą być razem, to będą", kwitowała w rozmowie z Na Żywo. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Grażyna Barszczewska została sama z kilkuletnim synem. Jej pierwszy mąż zginął w wypadku 

Dorota Kamińska
Fot. Michal WARGIN/East News

Waldemar Dąbrowski
Fot. Wojciech Olszanka/East News

[Ostatnia publikacja na  Viva Historie 25.05.2024 r.]

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.