Krzysztof Kowalewski z synem Wiktorem
Fot. Archiwum prywatne Wiktora Kowalewskiego https://www.facebook.com/victor.kowalewski
Dzieci gwiazd

Matka zostawiła go, gdy był mały, z ojcem odnowił kontakt po latach. Tak wygląda syn Krzysztofa Kowalewskiego

„Życie nie dało mu wskoczyć w rolę ojca, ale z czasem dorósł do tej roli”

Marta Nawacka 20 maja 2024 16:01
Krzysztof Kowalewski z synem Wiktorem
Fot. Archiwum prywatne Wiktora Kowalewskiego https://www.facebook.com/victor.kowalewski

Był jednym z najbardziej cenionych polskich aktorów. Krzysztof Kowalewski stworzył wiele niezapomnianych kreacji aktorskich, a prywatnie był także spełnionym ojcem. Ze związku z Agnieszką Suchorą, z którą był do śmierci, doczekał się córki Gabrieli. Nie każdy jednak wie, że wcześniej doczekał się również syna. Jak wygląda Wiktor Kowalewski? Okazuje się, że jest podobny do swojego taty.

Krzysztof Kowalewski: kariera, życie prywatne, dzieci

Śmiało można powiedzieć, że Krzysztof Kowalewski był jednym z najwybitniejszych polskich aktorów. Jego niezapomniane kreacje aktorskie mogliśmy zobaczyć w takich filmach, jak „Miś”, „Potop”, „Brunet wieczorową porą” czy „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”. Prywatnie był także szczęśliwym mężem Agnieszki Suchory, z którą szedł przez życie od 2002 roku, aż do swojej śmierci w 2021 roku. Wspólnie doczekali się córki Gabrieli.

Nie każdy jednak wie, że Krzysztof Kowalewski doczekał się również syna. Wiktor Kowalewski urodził się w 1967 roku, kiedy jego tata miał zaledwie 20 lat. W swojej biografii aktor wyznał, że nie był wówczas w pełni gotowy do roli ojca. „Nie byłem gotowy na bycie ojcem. Tym bardziej że właśnie zaczynało mi się powoli układać w zawodzie. Odnosiłem pierwsze sukcesy. Dziecko się jakoś w tym wszystkim nie mieściło”, czytamy w książce „Skarpetka w ręku: Krzysztof Kowalewski w garderobie”.

Wiktor Kowalewski jest owocem związku aktora z kubańską tancerką, Vivian Rodriguez. Ich małżeństwo przetrwało zaledwie trzy lata, a Krzysztof Kowalewski przez długi czas nie miał kontaktu z synem. Jednym z czynników, które o tym zaważyły był fakt, że wybrał wówczas rozwijanie kariery. W latach 80. XX wieku Wiktor wyemigrował do Stanów Zjednoczonych i tam rozpoczął nowe życie, założył rodzinę i zrobił karierę. Z czasem ojciec zawalczył o relację z synem, choć nie było to łatwe ze względu na dzielącą ich odległość.

Czytaj też: Zrobił karierę w Hollywood, czuje ogromną więź z Polską. „Czekam, aż dostanę obywatelstwo”

Krzysztof Kowalewski z synem Wiktorem
Fot. Archiwum prywatne Wiktora Kowalewskiego https://www.facebook.com/victor.kowalewski

Krzysztof Kowalewski z synem Wiktorem

Wiktor Kowalewski: jak wygląda syn Krzysztofa Kowalewskiego?

Ostatecznie aktorowi udało się odbudować relację z synem, pojawił się nawet na jego ślubie „Odwiedzamy się. Spędzamy razem wakacje. Poleciałem do Los Angeles na jego ślub. Wiktor ma wiele rozmaitych profesji. Jest trenerem piłkarskiej drużyny żeńskiej. Pracuje również w branży komputerowej. Źle mu się nie powodzi”, opowiadał Krzysztof Kowalewski w rozmowie z Rewią. Okazuje się również, że Wiktor Kowalewski poznał także swoją młodszą, przyrodnią siostrę, na czym bardzo zależało jego ojcu.

Wszystko wskazuje na to, że Wiktor Kowalewski nie chował urazy do swojego ojca, który przez kilka lat był nieobecny w jego życiu. „Niektórzy ludzie po prostu nie wiedzą, jak być rodzicami. Człowiek się tego uczy. Nieraz muszą zdobyć doświadczenie przy pierwszym dziecku, żeby odpowiednio postępować z resztą. Właśnie to wydarzyło się w życiu mojego ojca”, mówił w rozmowie z Onetem. Po śmierci Krzysztofa Kowalewskiego w 2021 roku jego syn opublikował poruszający wpis w mediach społecznościowych.

„W południe warszawskiego czasu odszedł we śnie mój tata Krzysztof Kowalewski. Kocham go i wiem, że on kochał mnie. Życie nie dało mu wskoczyć w rolę ojca, ale z czasem dorósł do tej roli i całkiem dobrze ją zagrał. Zawsze kończył rozmowę telefoniczną żartem, zaraz po tym jak powiedziałem - ok zadzwonię za kilka dni - mogłem liczyć na słowa "hej słyszałeś to". Tak kończyliśmy każdą rozmowę, za nim opowiadał mi dowcip. A ci, którzy go znają, wiedzą, że był całkiem dobry w ich opowiadaniu. Będę za nim bardzo tęsknić”, napisał Wiktor Kowalewski na Facebooku. A jak wygląda syn wybitnego aktora? Trzeba przyznać, że jest niezwykle podobny do taty...  

Zobacz także: Aleksandra Kwaśniewska pęka z dumy, nie kryje radości. W mediach społecznościowych pochwaliła się swoim obserwatorom

[Ostatnia publikacja na  Viva Historie 26.05.2024 r.]

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.