Artur Żmijewski, VIVA! styczeń 2016
Fot. Bartek Wieczorek/LAf AM
O TYM SIĘ MÓWI

Dla dzieci chciał być tatą na medal. Prawda o synach Artura Żmijewskiego wyszła na jaw

Artur Żmijewski wychowywał się w rozbitej rodzinie. Bliscy są dla niego najważniejsi

Olga Figaszewska 12 kwietnia 2024 14:01
Artur Żmijewski, VIVA! styczeń 2016
Fot. Bartek Wieczorek/LAf AM

Dzieci są dla Artura Żmijewskiego całym światem. Wspólnie z ukochaną żoną Pauliną stworzył dom, o którym zawsze marzył. Sam nie zaznał pełni rodzinnego szczęścia. Dla swoich dzieci: Ewy, Karola i Wiktora,  zawsze starał się być najlepszym ojcem. Dziś jest dumny z ich osiągnięć i wspiera je w każdym momencie. Ewa Żmijewska rozwija swoją muzyczną karierę. A czym zajmują się synowie Artura Żmijewskiego? Czy Wiktor Żmijewski i Karol Żmijewski poszli w ślady taty, a może związali przyszłość z zupełnie inną branżą?

Artur Żmijewski strzeże prywatności. Bliscy są dla niego najważniejsi

Należy do grona najlepszych i najpopularniejszych polskich aktorów. Fani pokochali go za kreacje w Na dobre i na złe czy Ojcu Mateuszu. Niedawno Artur Żmijewski debiutował w innej roli. Wyreżyserował film Sami Swoi. Początek, który został fantastycznie przyjęty przez fanów legendarnych produkcji.

Ulubieniec widzów zwykle trzyma się z dala od zgiełku mediów. Najważniejsza jest dla niego relacja z bliskimi. Od czasu do czasu robi wyjątek i możemy podziwiać go na czerwonym dywanie w towarzystwie ukochanej żony Pauliny. „Nie zdarzyło mi się wrócić do domu po premierze dwa dni później. Nie błądziłem, choć były okazje. Nie mam ochoty na żadne ekscesy czy skandale. Nie chadzam do knajp, nie jestem typem rozrywkowym. Mam tak mało czasu, że wolę go spędzać z rodziną. Nigdy nie chciałem, żeby moje prywatne życie stało się przyczynkiem do dyskusji medialnej. I nigdy nie chciałem tą prywatnością handlować. To mój świadomy wybór”, wspominał w jednym z wywiadów [cytat za teleshow.wp.pl].

Czytaj też: Synowie Artura Żmijewskiego opowiedzieli o relacji z ojcem. Obaj mają artystyczne zainteresowania 

Artur Żmijewski, plan filmu Daleko od siebie, 1995
Fot. PAP/Afa Pixx/Krzysztof Wellman

Artur Żmijewski, plan filmu Daleko od siebie, 1995

Artur Żmijewski, Paulina Żmijewska, podczas gali wręczenia nagród w plebiscycie Srebrne Jabłka 2000 miesięcznika Pani
Fot. PAP/Afa Pixx/Zenon Żyburtowicz

Artur Żmijewski, Paulina Żmijewska, podczas gali wręczenia nagród w plebiscycie Srebrne Jabłka 2000 miesięcznika Pani

Artur i Paulina Żmijewscy są razem od 32 lat! Ich miłość narodziła się w liceum w Legionowie. Wspólnie doczekali się trójki dzieci: Ewy, Karola i Wiktora. Aktor starał się zbudować szczęśliwą rodzinę. Gdy był małym chłopcem jego rodzice się rozwiedli. Został sam ze starszym bratem i mamą. Szybko wydoroślał i od młodych lat towarzyszy mu poczucie odpowiedzialności. Obiecał sobie, że nigdy nie popełni  błędów swojego ojca.

Dziś Artur Żmijewski, patrząc na swoje dzieci czuje satysfakcję. „Dzieci mają teraz niesamowite możliwości. Mogą studiować wszystko i wszędzie. Mają inną perspektywę, inny ogląd rzeczywistości. Pod tym względem to jest naprawdę świetnie urządzony świat. […] Każdy młody człowiek ma całe życie przed sobą, nie może być kształtowany wyłącznie przez to, czego chcą, pragną albo czego boją się jego rodzice. Trzeba dać mu możliwość, żeby sam się przekonał, czy ten świat, który sobie wymarzył, jest dla niego”, wspominał w 2016 roku Beacie Nowickiej na łamach VIVY!

Ewa Żmijewska szybko wyfrunęła z rodzinnego domu, by spełniać marzenia. „Jestem z niej bardzo dumny. Całym sercem razem z żoną ją wspieramy. To jej decyzja, jej życie. Wiem, że trudno jest wchodzić w dorosłe życie i realizować swoje marzenia. Trzymam za nią mocno kciuki”, mówił aktor w rozmowie z Dobrym Tygodniem.
  

Ewa Żmijewska, Artur Żmijewski, Shandy Casper
Fot. Wojtalewicz Jarosław/ AKPA

Ewa Żmijewska, Artur Żmijewski, Shandy Casper

Córka Artura i Pauliny Żmijewskich zrobiła licencjat w tłumaczeniach specjalistycznych z angielskiego i włoskiego, potem studiowała historię muzyki jazzowej. W USA kończyła wokalistykę na uczelni Los Angeles College of Music. Tam też poznała swoją miłość Shandy Casper, z którą dziś tworzy zespół muzyczny Shandy&Eva. Ewa może liczyć na wsparcie ze strony rodziców, a Artur Żmijewski jest najwierniejszym fanem jej talentu. „Rodzice nigdy do niczego mnie nie zmuszali i dawali mi dużo wolności”, zwierzała się artystka.

Czym zajmują się synowie Artura Żmijewskiego?

Do niedawna pozostawali w cieniu i nie było wiadomo zbyt wiele na temat ich życia.  Karol Żmijewski ma 24 lata i podobnie jak jego starsza siostra, związał się z muzyką – zajmuje się hip-hopem. „Tworzę muzykę hip-hopową. Jestem producentem muzycznym, produkuję głównie hip-hop i rzeczy około hip-hopowe”, opowiadał. Z kolei 22-letni Wiktor spełnia się w branży produkcyjnej – zajmuje się efektami specjalnymi i postprodukcją. Zdarza się, że radzi się taty w tworzeniu projektów.

"Czasami mówi, że jest super, czasami — że jest kompletnie do wywalenia”, opowiadał. W rozmowie dla Dzień Dobry TVN,  synowie Artura Żmijewskiego opowiedzieli więcej o ich relacji i życiu. Doskonale pamiętają zabawne sytuacje z udziałem aktora. Widzowie patrzą na niego przez pryzmat kultowej kreacji aktorskiej w Ojcu Mateuszu. „Zawsze kojarzyli naszego tatę z "Ojca Mateusza". Zdarzają się jakieś żarty o księdzu”, wspominał Wiktor. A Karol dodawał: „I rowerze”.

Sprawdź też: Rojst dał im sławę, przed nami odsłonili swoje tajemnice. Tacy są prywatnie Kasper Bajon i Jan Holoubek

Artur Żmijewski, VIVA! styczeń 2016
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Artur Żmijewski, VIVA! styczeń 2016

Nie da się ukryć, że Artur Żmijewski miał duży wpływ na zawodowe wybory swoich dzieci, które obracają się w artystycznych kręgach. To on zaraził ich miłością do muzyki. „Jazz po raz pierwszy usłyszałam właśnie, jak tata kupił płytę Norah Jones i puścił ją po raz pierwszy. Muszę przyznać, że jako wtedy nastolatki to była dla mnie inspiracja, żeby zacząć pisać muzykę”, wspominała Ewa Żmijewska w Dzień Dobry TVN.  Z kolei starszego syna, Karola aktor zaraził miłością do zespołu AC/DC. „Nie znam drugiej tak bardzo rodzinnej osoby. Mnie tata bardzo mocno zaraził rockowymi brzmieniami. (...) Na imprezach rodzinnych słuchanie muzyki z tatą. To była taka nasza wspólna zajawka", opowiadał.

Sam Artur Żmijewski z dumą opowiadał o pasjach i artystycznych projektach dzieci. „Wiktor najpierw zajął się fotografią, dziś robi teledyski. Najpierw Karolowi w rapie, a teraz Ewie i Shandy. Studiuje postprodukcję, będzie się specjalizował w efektach 3D. Karol natomiast tworzy muzykę, jest beatmakerem, wydał drugi singiel, a premiera płyty wkrótce. Pomaga też Ewie, także cała trójka osadzona jest w muzyce. Wszyscy razem tworzymy przedsiębiorstwo rodzinne”, dodał w rozmowie z Na Żywo.

Życzymy wszystkiego, co najlepsze!  

Synowie Artura Żmijewskiego opowiedzieli o relacji z ojcem. Obaj mają artystyczne zainteresowania
Fot. kadr programu "Dzień Dobry TVN"

Wiktor Żmijewski, Karol Żmijewski

Artur Żmijewski, żona, Paulina Żmijewska, Premiera filmu
Fot. Wojtalewicz Jarosław/AKPA

Artur Żmijewski, żona, Paulina Żmijewska, Premiera filmu "Sami swoi. Początek"

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.