Agnieszka Hyży, Grzegorz Hyży, Warszawa, 25-lecie telewizji Polsat, 11.12.2017 rok
Fot. TRICOLORS/East News
HISTORIE MIŁOSNE

Na przekór wszystkim! Oto historia miłości Agnieszki i Grzegorza Hyży

Kilka miesięcy temu powitali na świecie pierwsze wspólne dziecko

Damian Brillowski 19 marca 2022 18:06
Agnieszka Hyży, Grzegorz Hyży, Warszawa, 25-lecie telewizji Polsat, 11.12.2017 rok
Fot. TRICOLORS/East News

W listopadzie ubiegłego roku rodzina Agnieszki i Grzegorza Hyży powiększyła się o nową, wyczekaną przez nich osobę. "RODZINA. Dziś doświadczamy i odczuwamy ją bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Nareszcie...", napisała prezenterka, kiedy kilka miesięcy temu ogłosiła przyjście na świat ich syna. Chłopiec otrzymał imię Leon. Dzisiaj czują się spełnionymi rodzicami i małżonkami, bije od nich szczęście, ale nie zawsze tak było. Poznaj ich historię miłości. 

Agnieszka i Grzegorz Hyży - początki znajomości 

Agnieszka Hyży poznała swojego przyszłego męża w pracy, w trakcie trwania festiwalu w Sopocie, na którym artysta miał wystąpić. Grzegorz Hyży dostał numer telefonu od prezenterki, jednak szybko go zgubił. Wtem z pomocą przyszła aktorka Joanna Koroniewska, która ponownie ich ze sobą skontaktowała. Wkrótce potem zostali parą. Jednak ze swoim uczuciem bardzo długo się ukrywali. Choćby dlatego, że wcześniej tworzyli dwa równie medialne związki i nie chcieli ponownie tak szybko afiszować się ze swoją miłością. Dopiero po kilku miesiącach ujawnili się w mediach jako para. 

Od tego momentu zaczęli tworzyć patchworkową rodzinę. Agnieszka ze związku małżeńskiego z Mikołajem Wittem doczekała się córeczki Marty. Zaś Grzegorz był już ojcem bliźniaków, Wiktora i Aleksandra. Ich relacja od samego początku spotykała się z dużą krytyką. "Nikt nikomu nikogo nie ukradł, nie rozbił rodziny", stanowczo twierdziła prezenterka w wywiadach, tym samym ucinając wszelkie spekulacje na temat ich uczucia. 

Grzegorz z kolei zdradził, czym tak naprawdę urzekła go Agnieszka. "Nie szukałem nowej miłości, ale myślę, że rok po rozstaniu byłem już gotowy na poznanie kogoś. Agnieszka poza tym, że jest oczywiście szalenie atrakcyjna, zrobiła na mnie wrażenie skromnością i ciepłem. Była bardzo naturalna, sympatyczna i delikatna. Coś mnie w niej urzekło i chciałem ją znów zobaczyć", opowiadał muzyk w wywiadzie dla "Pani".

Czytaj także: Agnieszka Hyży ostro o hejcie i związku z Grzegorzem

Agnieszka i Grzegorz Hyży, premiera filmu Podatek od miłości, Warszawa, 22.01.2018 rok
Fot. Adam Jankowski/East News

Agnieszka i Grzegorz Hyży, premiera filmu Podatek od miłości, Warszawa, 22.01.2018 rok

Ślub Agnieszki i Grzegorza Hyży

Para była w sobie niezwykle mocno zakochana i postanowiła nie tracić czasu na sformalizowanie związku. Już po trzech miesiącach od poznania zaręczyli się. W 2015 roku wzięli ślub w Pałacu Senatorskim na Kapitolu w Rzymie. Z dala od polskich mediów i paparazzi. Do dziś świętują każdą rocznicę ślubu, wstawiając wyjątkowe zdjęcia na swoje profile społecznościowe. 

Z upływem czasu para coraz częściej zaczęła udzielać się publicznie. Zaczęli razem bywać na różnych wydarzeniach kulturalnych, udzielać wspólnych wywiadów, czy brać udział we wspólnych sesjach fotograficznych. Jednak wciąż podchodzą do świata mediów z dużym dystansem. „Jestem nauczona doświadczeniem, że lepiej mówić mniej o swoim życiu prywatnym, bo później to jest często wykorzystywane przeciwko mnie i trudno jest zatrzymać to zainteresowanie mediów. My żyjemy trochę za zamkniętymi drzwiami, dużo bardziej niż się to działo kilka lat temu i uważam, że wychodzi nam to absolutnie na zdrowie. Dostaliśmy mocno po plecach od mediów i wcale nam to dobrze nie zrobiło. To na pewno miało wpływ na to, że my się trochę wycofaliśmy z życia jako para publicznie", przyznała Agnieszka Hyży w wywiadzie dla portalu Plejada. 

Czytaj także: Agnieszka i Grzegorz Hyży świętują w Rzymie 4. rocznicę ślubu: „Nie jesteśmy power couple”

Agnieszka Hyży, Grzegorz Hyży, Warszawa, 25-lecie telewizji Polsat, 11.12.2017 rok
Fot. TRICOLORS/East News

Agnieszka Hyży, Grzegorz Hyży, Warszawa, 25-lecie telewizji Polsat, 11.12.2017 rok

Agnieszka i Grzegorz Hyży powitali na świecie syna Leona

Owocem ich miłości został syn Leon. Jednak zanim dziecko pojawiło się w ich rodzinie, długo się o nie starali. Nie obyło się bez poronień. "Przez ostatnie siedem miesięcy toczyliśmy, nie pierwszy raz, nierówną walkę o coś najcenniejszego i najbardziej bezbronnego, ale także o spełnienie naszego wielkiego marzenia. Szczęśliwie, udało się uratować to, co aktualnie najważniejsze. Do tej pory udawało mi się ukradkiem przemykać niezauważoną. Z wielu powodów, nie da się dłużej ukrywać mojego stanu. Chciałam przekazać tę nowinę osobiście. Po kilku latach wzlotów i upadków, marzeń i braku nadziei, w momencie najmniej spodziewanym, dzieje się coś tak wyjątkowego", napisała Agnieszka Hyży na Instagramie.

Na szczęście już nie muszą się o nic martwić, ponieważ chłopczyk urodził się zdrowy. Gwiazda za pośrednictwem Instagrama w listopadzie ubiegłego roku podzieliła się z fanami radosną nowiną. Pierwsze zdjęcie z Leonem podpisała następującymi słowami: „Bardzo długa podróż za nami... Nasz świat się zatrzymał, a zegar stanął w miejscu. Choć minęło już sporo czasu od kiedy jesteśmy RAZEM, wciąż trudno nam w to uwierzyć. RODZINA. Dziś doświadczamy i odczuwamy ją bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Nareszcie... Szczęśliwi RODZICE i RODZEŃSTWO”, napisała szczęśliwa mama.

Dziś Leon ma już kilka miesięcy, rośnie jak na drożdżach, a dumni rodzice starają się utrzymać balans pomiędzy pracą a wychowaniem dzieci w patchworkowej rodzinie. "Konfrontacja naszych wyobrażeń z rzeczywistością może być różna. Sama jako jedynaczka (nad czym bardzo ubolewam) nie musiałam mierzyć się z sytuacją pojawienia się rodzeństwa, dziś jako mama muszę zmierzyć się z „wprowadzeniem” malucha w życie starszych Dzieci", napisała w swoim najnowszym poście na Instagramie Agnieszka Hyży.

 

Życzymy Agnieszce i Grzegorzowi dużo miłości oraz wielu chwil spędzonych z dziećmi w atmosferze ciepła i życzliwości.  

Czytaj także: Agnieszka Hyży poruszyła temat "nieudanych ciąż" 

Grzegorz Hyży, Agnieszka Hyży
Fot. Instagram @agnieszka_hyzy

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.