Joanna Koroniewska, VIVA! listopad 2013
Fot. Olga Majrowska
Z ŻYCIA GWIAZD

Joanna Koroniewska o byciu mamą: „przez długi czas nie czułam instynktu macierzyńskiego”

Aktorka w szczerej rozmowie o wychowywaniu córek

Ksenia Krasko 17 maja 2021 11:55
Joanna Koroniewska, VIVA! listopad 2013
Fot. Olga Majrowska

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor wychowują dwie córki – 12-letnią Janinę i 3-letnią Helenę. Pociechy są dla pary całym światem, czego nigdy nie ukrywali. Są wspaniałą rodziną, zgodną i pełną miłości. I chociaż małżeństwo chroni prywatność, czasami dzielą się tym, co uznają za słuszne i warte uwagi. W najnowszym wywiadzie z dwutygodnikiem Party Joanna Koroniewska opowiedziała o trudach macierzyństwa i przyznała, że nie zawsze wszystko układało się tak, jakby tego chciała.

Joanna Koroniewska o trudach macierzyństwa

Pierwsza ciąża była dla niej zaskoczeniem. „Miałam 30 lat [...] Myślałam sobie: Nie, ja nie dam rady, ja się kompletnie do tego nie nadaję”, wspominała aktorka w rozmowie z portalem Baby by Ann. „[...] Dziecko zrobiło wielkie bum w moim życiu, wywróciło je kompletnie do góry nogami: z osoby patrzącej głównie na siebie, stałam się osobą patrzącą, uważającą niemal tylko i wyłącznie na dziecko”, dodała wtedy.

Bycie mamą to dla niej najważniejsza, ale i najtrudniejsza rola. „[...] byłam przekonana, że będę miała w życiu wszystko... poza dziećmi”, przyznaje Joanna Koroniewska w wywiadzie z magazynem Party. „ Przez długi czas w ogóle nie czułam instynktu macierzyńskiego. Wydawało mi, że jestem zbyt wielką hedonistką, by się dla kogoś poświęcić. W głębi serca czułam, że ja się na matkę w ogóle nie nadaję”, dodaje szczerze.

Joanna Koroniewska straciła mamę, gdy była bardzo młoda. „[...] wiedziałam, że najważniejszego wsparcia, opieki czy pomocy mieć nie będę. To też było dla mnie ogromnym obciążeniem”, nawiązuje do trudnego tematu. „Później z wielu rzeczy świadomie zrezygnowałam, żeby mieć pełną rodzinę. Nie żałuję ani jednego dnia, bo dostałam więcej, niż się spodziewałam. Rozmawiasz ze sfiksowaną matką, która nie wyobraża sobie, że można spędzić bez swoich dzieci kilka dni”, dodaje żartobliwie na łamach Party.

Zobacz też: Tak wygląda córka Joanny Koroniewskiej. Przypadkowo zrobione zdjęcie podbija internet

Joanna Koroniewska w sesji dla magazynu VIVA!, 2013 rok

Joanna Koroniewska, VIVA! listopad 2013
Fot. Olga Majrowska

Joanna Koroniewska - jaką jest mamą? Tak wychowuje córki

Z Maciejem Dowborem tworzą doskonale dobraną parę od niemal dwudziestu lat. „Nie jesteśmy duetem idealnym, ale z każdym rokiem nasz związek się umacnia, co jest rzadkie. [...] Postawiliśmy na życie bez retuszu, ze wszystkimi jego kolorami. I okazuje się, że to właściwa droga”, mówi o małżeństwie. „Jesteśmy po wielu ciężkich sytuacjach, które dotyczą nie tylko mnie, ale i zdrowia moich dzieci. Nie lubię mówić o tym głośno, bo zbyt wiele osób kreuje w ten sposób swój wizerunek w mediach, a ja absolutnie nie chcę tego robić. [...] Jeśli zechcę opowiedzieć swoją historię, to tylko, gdy będzie wiadomo, że nie robię tego dla sławy czy poklasku, co pewnie od razu zarzuciliby mi hejterzy”, tłumaczy.

Zobacz też: Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor na zdjęciu z pierwszej randki! Zmienili się?

Aktorka zdradziła także, jak wychowuje córki. „Helena ma dopiero trzy lata. Janka jest już prawie nastolatką i jako matka marzę, by w przyszłości mogła żyć w tolerancyjnym kraju, w którym słowo „empatia” to słowo klucz. Chciałabym uchronić moje córki przed całym złem tego świata, ale nie mam takiej mocy”, wyznaje.

Joanna Koroniewska uczy dziewczynki, że osiągną wiele, jeśli będą ciężko pracować. „[...] nigdy nie była traktowana jak księżniczka, szybko zaczęła mieć w sobie taką niesamowitą siłę”, mówi o Janinie. „Ale to, z czego jestem najbardziej dumna, to fakt, że Janka myśli nie tylko o sobie, ale też o innych. A to wyjątkowa cecha, o której nasze społeczeństwo niestety powoli zapomina”, dodaje.

Życzymy wszystkiego dobrego! 

Źródło: Party

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor w sesji dla magazynu VIVA!, 2010 rok

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor, VIVA! 2010
Fot. Marlena Bielinska/MOVE

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?