Księżna Diana
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Edyta Górniak odda hołd księżnej Dianie: „Zaufanie, które wzbudzała w ludziach, trwa do dziś”

To będzie niezwykły koncert!

Weronika Kostyra 26 kwietnia 2018 09:30
Księżna Diana
Fot. East News

W listopadzie w jednej z najsłynniejszych sal koncertowych świata, londyńskiej Royal Albert Hall, odbędzie się koncert z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W części poświęconej muzyce współczesnej wystąpi wielu najlepszych polskich artystów – wśród nich Edyta Górniak, a także Anna Maria Jopek, Stanisław Sojka, Sebastian Karpiel-Bułecka, Kuba Badach, Leszek Możdżer, Aleksandra Kurzak oraz Anna Wyszkoni. Koncert poprowadzi Grażyna Torbicka.

Edyta Górniak jest fanką księżnej Diany

Edyta Górniak jest bardzo podekscytowana występem na prestiżowej imprezie. Będzie to z pewnością jeden z ważniejszych koncertów w jej karierze, tym bardziej, że wydarzenie zaszczycą swoją obecnością członkowie rodziny królewskiej. Gwiazda będzie miała także możliwość prywatnej rozmowy z księciem Williamem oraz księżną Kate. Edyta Górniak nie ukrywa, że od zawsze była fanką matki Williama, księżnej Diany, dlatego zamierza oddać jej specjalny hołd podczas swojego występu.

W czasie koncertu gwiazda zamierza zaśpiewać jeden z ulubionych utworów Diany, patriotyczną pieśń I Vow to Thee, My Country, podaje Fakt. Artystka została o to poproszona przez organizatorów koncertu. Utwór ten jest bardzo kojarzony z Dianą nie tylko dlatego, że zdradziła kiedyś, że bardzo lubiła go w dzieciństwie. Zgodnie z prośbą zmarłej księżnej pieść tę wykonano podczas jej ślubu w 1981 roku, a także w czasie jej pogrzebu.

„Diana to wyjątkowa postać. Zaufanie, które wzbudzała w ludziach, trwa do dziś. To niesamowite”, powiedziała Edyta Górniak Faktowi. Artystka zdradziła także, że ma ogromną tremę: „Bardziej się boję niż jestem podekscytowana na tym etapie”, wyznała. 

Edyta Górniak
Fot. Marlena Bielinska/MOVE

księżna Diana
Fot. East News

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.