Księżna Diana
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Edyta Górniak odda hołd księżnej Dianie: „Zaufanie, które wzbudzała w ludziach, trwa do dziś”

To będzie niezwykły koncert!

Weronika Kostyra 26 kwietnia 2018 09:30
Księżna Diana
Fot. East News

W listopadzie w jednej z najsłynniejszych sal koncertowych świata, londyńskiej Royal Albert Hall, odbędzie się koncert z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W części poświęconej muzyce współczesnej wystąpi wielu najlepszych polskich artystów – wśród nich Edyta Górniak, a także Anna Maria Jopek, Stanisław Sojka, Sebastian Karpiel-Bułecka, Kuba Badach, Leszek Możdżer, Aleksandra Kurzak oraz Anna Wyszkoni. Koncert poprowadzi Grażyna Torbicka.

Edyta Górniak jest fanką księżnej Diany

Edyta Górniak jest bardzo podekscytowana występem na prestiżowej imprezie. Będzie to z pewnością jeden z ważniejszych koncertów w jej karierze, tym bardziej, że wydarzenie zaszczycą swoją obecnością członkowie rodziny królewskiej. Gwiazda będzie miała także możliwość prywatnej rozmowy z księciem Williamem oraz księżną Kate. Edyta Górniak nie ukrywa, że od zawsze była fanką matki Williama, księżnej Diany, dlatego zamierza oddać jej specjalny hołd podczas swojego występu.

W czasie koncertu gwiazda zamierza zaśpiewać jeden z ulubionych utworów Diany, patriotyczną pieśń I Vow to Thee, My Country, podaje Fakt. Artystka została o to poproszona przez organizatorów koncertu. Utwór ten jest bardzo kojarzony z Dianą nie tylko dlatego, że zdradziła kiedyś, że bardzo lubiła go w dzieciństwie. Zgodnie z prośbą zmarłej księżnej pieść tę wykonano podczas jej ślubu w 1981 roku, a także w czasie jej pogrzebu.

„Diana to wyjątkowa postać. Zaufanie, które wzbudzała w ludziach, trwa do dziś. To niesamowite”, powiedziała Edyta Górniak Faktowi. Artystka zdradziła także, że ma ogromną tremę: „Bardziej się boję niż jestem podekscytowana na tym etapie”, wyznała. 

Edyta Górniak
Fot. Marlena Bielinska/MOVE

księżna Diana
Fot. East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…