Na jaw wyszły nowe fakty o konflikcie między nimi!

Weronika Kostyra 22 kwietnia 2022 16:33

Od samego początku związku z księciem Karolem księżna Diana wiedziała, że jego serce jest zajęte przez kogoś innego. „Cokolwiek by się działo, zawsze będę Cię kochał”, usłyszała, jak jej ukochany mówi przez telefon do Camilli Parker-Bowles. Obie rywalizowały o względy księcia Walii, choć królowa ludzkich serc od początku była na straconej pozycji. Znała osobiście kochankę przyszłego męża i kiedy się dowiedziała o ich relacji, poczuła się podwójnie zraniona. Cała tragiczna historia jej małżeństwa to nieustanne znoszenie upokorzeń ze strony Karola i jego ukochanej. Lady Di doskonale ukrywała swoje cierpienie. Dopiero po rozstaniu zdecydowała się wyznać prawdę o ich małżeństwie...

Konflikt księżnej Diany i Camilli Parker-Bowles

Nowa nieautoryzowana biografia księżnej Diany, napisana przez Toma Bowera, ujawnia kolejne sekrety romansu Camilli Parker Bowles i Karola. Kochanka księcia szczerze nienawidziła swojej rywalki. To przez nią musiała spotykać się z Karolem w tajemnicy, aby uniknąć skandalu. Na co dzień nie dawała po sobie poznać targających nią emocji. Prywatnie zdarzało jej się podobno wyrażać o Dianie bardzo pogardliwie.

Zobacz: Tak Diana walczyła z Camillą o serce Karola: „Już wtedy wiedziałam, że jest ktoś jeszcze”

Upokorzona i zraniona Diana reagowała bardzo emocjonalnie na swoją sytuację. Znane są fakty o jej zaburzeniach odżywiania, samookaleczaniu, a nawet próbie samobójczej. Camilla i Karol dodatkowo dbali o to, by młoda księżna była postrzegana jako niezrównoważona psychicznie histeryczka. Mogło to pomóc im dostać pozwolenie na związek. W rozmowach ze znajomymi Camilla mówiła o księżnej Dianie „mysz”, a nawet „głupia krowa”. Tłumaczyła też, że nie może mieć jej za złe romansu z jej mężem, ponieważ sama „toruje sobie drogę przez ochroniarzy”. Jej niechęć była tak silna, że w toalecie w swoim domu umieściła karykatury rywalki.

Czytaj też: Księżna Diana zachwycała w dniu swojego ślubu w jeszcze jednej kreacji!

Camilla Parker Bowles przez lata była jedną z bardziej nielubianych osób w Wielkiej Brytanii. Wydawałoby się, że ćwierć wieku po śmierci Diany, sprawa tego romansu zostanie zapomniana. Camilla rzeczywiście wraz z upływem czasu zaczęła zdobywać sympatię Brytyjczyków, ale co jakiś czas brytyjska prasa przypomina niechlubne wydarzenia sprzed lat...  

Zobacz także: Wielka Brytania. Książę Harry wzruszająco o mamie. Taka księżna Diana była dla synów

1/5
Książę Karol i Camilla Parker Bowles
Copyright @East News
1/5

Romans księcia Karola z Camillą Parker-Bowles trwał wiele lat.

2/5
Królewskie zaręczyny: książę Karol i księżna Diana
Copyright @East News
2/5

W momencie zaręczyn Karola z Dianą jego romans z Camillą już trwał...

3/5
Księżna Diana, Diana, pogrzeb
Copyright @East News
3/5

Małżeństwo Diany było pełne cierpienia.

4/5
Królewskie zaręczyny: książę Karol i księżna Camilla
Copyright @East News
4/5

Od 2005 roku Karol i Camilla są małżeństwem.

5/5
Camilla Parker Bowles
Copyright @ONS
5/5

Za siedemdziesięcioletnią księżną nadal ciągnie się opinia „złodziejki mężów”

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?