KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Ta miłość rodziła się w cieniu skandalu… Oto przejmująca historia związku Karola i Camilli!

15 lat temu powiedzieli sobie „tak”

Konrad Szczęsny 9 kwietnia 2020 18:51

Jedni uważają, że od początku ciążyła na nich miłosna klątwa. Inni, że był to jedynie nieszczęśliwy zbieg okoliczności. Książę Karol i Camilla Parker-Bowles poznali się w 1970 roku na meczu polo. Była to miłość od pierwszego wejrzenia, jednak królowej Elżbiecie II wybranka syna nie przypadła do gustu. Związek ten od początku borykał się z niechęcią monarchini i jej męża, księcia Filipa, dlatego też trzy lata później Camilla wyszła za mąż za brygadiera Andrew Parker Bowlesa. Jednak nie przeszkodziło jej to po jakimś czasie odnowić kontaktów z – wtedy już – żonatym synem królowej Elżbiety, który na ślubnym kobiercu z Dianą stanął w 1981 roku.

Związek księcia Karola i Camilli Parker-Bowles

Związek Camilli i Karola jest bodaj jednym z najbardziej smutnych, a jednocześnie pięknych w historii brytyjskiej rodziny królewskiej. Oboje stali się na wyspach bardzo niepopularni, gdy ich romans wyszedł na jaw. Atmosferę podgrzewał fakt, że o płomiennym uczuciu, które ich połączyło, księżna Diana doskonale wiedziała.

W pamiętnym wywiadzie telewizyjnym potwierdziła, że w jej małżeństwie z Karolem były właściwie trzy osoby. Wtedy światło dzienne ujrzały zapisy ich prywatnej rozmowy z 1989 roku, co przelało czarę goryczy. Skandalu nie dało się już uniknąć.

książę Karol i księżna Camilla
Fot. Getty Images

Śmierć Diany i ślub Karola i Camilli Parker-Bowles

Tragiczna śmierć księżnej Diany w sierpniu 1997 roku sprawiła, że znów nie mogło być mowy o ślubie, choć oboje byli po rozwodach (Camilla rozstała się z mężem w 1995 roku, a Karol ze swoją małżonką rok później). Szczęście uśmiechnęło się do nich w 2005 roku, kiedy to w lutym oficjalnie ogłoszono ich zaręczyny.

Niestety, uroczystość, która pierwotnie miała odbyć się 8 kwietnia, została przełożona o dzień z uwagi na śmierć Jana Pawła II i uroczystości pogrzebowe z tym związane. Karol i Camilla stanęli zatem na ślubnym kobiercu 9 kwietnia 2005 roku. Od tamtej pory tworzą zgodny związek, zaś książę nie mówi o małżonce inaczej niż „moja ukochana żona”. 

Po ślubie Camilla została Jej Królewską Wysokością Księżną Kornwalii, a nie Księżną Walii, z uwagi na naciski opinii publicznej i mediów, że Diana „była jedyną i prawdziwą księżną Walii”. Po wstąpieniu Karola na tron, Camilla miała nie nosić tytułu Królowej, a zostać Jej Królewską Wysokością, Księżną – Małżonką.

Początkowo odmówiono jej tytułu księżnej, który zastąpiono mianem princess consort (księżna małżonka), ale ten szybko zniknął z formalnych dokumentów. Według wielu ta sytuacja jednoznacznie wskazuje na to, że Camilla jednak otrzyma tytuł królowej. Więcej o związku księcia Karola i księżnej Camilli dowiecie się, oglądając nasze video!

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!