KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Ta miłość rodziła się w cieniu skandalu… Oto przejmująca historia związku Karola i Camilli!

16 lat temu powiedzieli sobie „tak”

Konrad Szczęsny 9 kwietnia 2021 07:45

Jedni uważają, że od początku ciążyła na nich miłosna klątwa. Inni, że był to jedynie nieszczęśliwy zbieg okoliczności. Była to miłość od pierwszego wejrzenia, jednak królowej Elżbiecie II wybranka syna nie przypadła do gustu. Książę Karol i Camilla Parker-Bowles poznali się w 1970 roku na meczu polo.  Związek ten od początku borykał się z niechęcią monarchini i jej męża, księcia Filipa, dlatego też trzy lata później Camilla wyszła za mąż za brygadiera Andrew Parker Bowlesa. Jednak nie przeszkodziło jej to po jakimś czasie odnowić kontaktów z – wtedy już – żonatym synem królowej Elżbiety, który na ślubnym kobiercu z Dianą stanął w 1981 roku.

Związek księcia Karola i Camilli Parker-Bowles

Związek Camilli i Karola jest bodaj jednym z najbardziej smutnych, a jednocześnie pięknych w historii brytyjskiej rodziny królewskiej. Oboje stali się na wyspach bardzo niepopularni, gdy ich romans wyszedł na jaw. Atmosferę podgrzewał fakt, że o płomiennym uczuciu, które ich połączyło, księżna Diana doskonale wiedziała.

W pamiętnym wywiadzie telewizyjnym potwierdziła, że w jej małżeństwie z Karolem były właściwie trzy osoby. Wtedy światło dzienne ujrzały zapisy ich prywatnej rozmowy z 1989 roku, co przelało czarę goryczy. Skandalu nie dało się już uniknąć.

książę Karol i księżna Camilla
Fot. Getty Images

Śmierć Diany i ślub Karola i Camilli Parker-Bowles

Tragiczna śmierć księżnej Diany w sierpniu 1997 roku sprawiła, że znów nie mogło być mowy o ślubie, choć oboje byli po rozwodach (Camilla rozstała się z mężem w 1995 roku, a Karol ze swoją małżonką rok później). Szczęście uśmiechnęło się do nich w 2005 roku, kiedy to w lutym oficjalnie ogłoszono ich zaręczyny.

Niestety, uroczystość, która pierwotnie miała odbyć się 8 kwietnia, została przełożona o dzień z uwagi na śmierć Jana Pawła II i uroczystości pogrzebowe z tym związane. Karol i Camilla stanęli zatem na ślubnym kobiercu 9 kwietnia 2005 roku. Od tamtej pory tworzą zgodny związek, zaś książę nie mówi o małżonce inaczej niż „moja ukochana żona”. 

Zobacz też: Książę Karol wyprowadził się z pałacu?! Tabloid publikuje zdjęcia i pisze wprost: „To koniec ich małżeństwa” 

Po ślubie Camilla została Jej Królewską Wysokością Księżną Kornwalii, a nie Księżną Walii, z uwagi na naciski opinii publicznej i mediów, że Diana „była jedyną i prawdziwą księżną Walii”. Po wstąpieniu Karola na tron, Camilla miała nie nosić tytułu Królowej, a zostać Jej Królewską Wysokością, Księżną – Małżonką.

Początkowo odmówiono jej tytułu księżnej, który zastąpiono mianem princess consort (księżna małżonka), ale ten szybko zniknął z formalnych dokumentów. Według wielu ta sytuacja jednoznacznie wskazuje na to, że Camilla jednak otrzyma tytuł królowej. Więcej o związku księcia Karola i księżnej Camilli dowiecie się, oglądając nasze video!

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?