księżna Camilla, książę Karol
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Jaki tytuł będzie nosiła Camilla, gdy książę Karol zasiądzie na tronie?

Na królewskim dworze zawrzało

Sabina Zięba 18 listopada 2019 19:00
księżna Camilla, książę Karol
Fot. Getty Images

Choć królowa Elżbieta II już od 67 lat zasiada na brytyjskim tronie, stając się najdłużej panującym monarchą Wielkiej Brytanii, nic nie zapowiada, by w najbliższym czasie miała zrezygnować z pełnionej funkcji. Wiadomo jednak, że następny w kolejce do tronu jest książę Karol. Jak będzie tytułowana jego partnerka, gdy już zostanie królem?

Tytuł księżnej Camilli

Zanim znalazła się w najbliższym gronie królowej Elżbiety II, Camilla Shand w 1973 roku poślubiła brygadiera Andrew Parker Bowlesa. Urodziła mu dwójkę dzieci, syna Thomasa Henry'ego oraz córkę Laurę Rose. Rozwiedli się w 1995 roku.

Mimo tego że ponowne zamążpójście nigdy nie było mile widziane wśród członków rodziny królewskiej, przeszłość księcia Karola również nie była przykładna. Pobrali się 9 kwietnia 2005 roku i wtedy Camilla otrzymała tytuł księżnej Kornwalii, choć tak naprawdę powinna być tytułowana jako księżniczka Walii. Nie stało się tak za sprawą zmarłej wcześniej księżnej Diany, którą nazywano właśnie w ten sposób.

Choć przez pewien czas Camilla nie cieszyła się sympatią obywateli, według ostatnich badań to księżna Meghan jest teraz najbardziej znienawidzoną członkinią rodziny królewskiej. W momencie, gdy książę Karol zasiądzie na tronie, Camilla będzie nazywana w typowy sposób, jak kobiety panujących władców: Jej Królewska Mość Królowa Małżonka

Myślicie, że tytułowanie jej jako królowej nie wzbudzi już sprzeciwu wśród Brytyjczyków?  

Andrew Parker-Bowles i Camilla Parker-Bowles

Andrew Parker-Bowles, Camilla Parker-Bowles
Fot. PA Archive/Press Association Images/EAST NEWS

książę Karol i księżna Camilla

Książę Karol, księżna Camilla, Karol i Camilla, 2004 rok
Fot. Getty Images

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Mama przy stole jest szczęśliwa”, mówią o MAGDZIE GESSLER jej dzieci – LARA GESSLER i TADEUSZ MULLER. „Ta tęsknota jest jeszcze gorsza niż na początku…”, wyznaje MAGDALENA ADAMOWICZ, żona tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska PAWŁA ADAMOWICZA. OLGA TOKARCZUK, noblistka z dredami. RAFAŁ i GRZEGORZ ZAWIERUCHA. Aktor i uczestnik „MasterChef” – na czym polega siła braci? EWA PACUŁA i NICOLE SALETA - jak nieuleczalna choroba determinuje ich życie.