Śmierć matki była dla 12-letniego Harry’ego prawdziwym ciosem...

Weronika Kostyra 15 kwietnia 2018 14:00

Śmierć matki była dla 12-letniego Harry’ego prawdziwym ciosem. To tragiczne wydarzenie miało ogromny wpływ na jego życie i burzliwą młodość. Książę był bohaterem licznych skandali. Obawiano  się, że nigdy się nie ustatkuje, tymczasem już za miesiąc odbędzie się jego ślub. „Większość swojego życia spędziłem na wmawianiu sobie, że mam się dobrze. Utrata mamy w wieku 12 lat i tłumienie emocji przez ostatnich 20 lat odcisnęło piętno nie tylko na moim prywatnym życiu, ale też zawodowym. Moim sposobem na radzenie sobie z problemem było chowanie głowy w piasek. Starałem się nawet nie myśleć o mamie, bo w czym miałoby mi to pomóc? I tak nic nie mogło jej przywrócić do życia”, wyznał w rozmowie z The Telegraph.

Książę Harry będzie wspominał matkę w dniu swojego ślubu

Już jako dorośli mężczyźni William i Harry nadal noszą matkę głęboko w sercu i wspominają ją na każdym kroku. Jej starszy syn ofiarował swojej ukochanej, księżnej Kate, pierścionek zaręczynowy, który należał do zmarłej tragicznie księżnej. Książę Harry, który właśnie zakłada własną rodzinę, także chciał by pamiątki po matce towarzyszyły jemu i Meghan Markle w doniosłym wydarzeniu, jakim jest ślub. Kiedy oświadczał się swojej wybrance wybrał pierścionek z diamentami, które należały wcześniej do Diany. Pochodzą one z jednej z tiar księżnej. Lady Di miała ją na sobie podczas podróży do Australii w 1988 roku.

Symboliczną obecność Diany podczas ślubu pary, który ma odbyć się już 19 maja, podkreśli jej ślubna tiara. Prawdopodobnie to ją będzie miała na sobie Meghan Markle w tym szczególnym dniu. Jednym drobnym gestem świeżo upieczona księżna na pewno zjedna sobie Brytyjczyków. Księżna Diana nadal jest dla niech uwielbianą „królową ludzkich serc”.

Tiara, którą miała na sobie w dniu ślubu z księciem Karolem, ma naprawdę długą historię i jest w rodzinie Spencerów od pokoleń. W 1919 roku była prezentem ślubnym dla przyszłej żony dziadka Diany. Przez lata nieco ją przerobiono – ma teraz także brylantowe końce i jest wykonana z diamentów w kształcie tulipanów i gwiazdek otoczonych atrakcyjnymi zwojami. Aby zapewnić wygodę, od wewnątrz jest pokryta miękką tkaniną, dzięki czemu nie uciska głowy. Po ślubie Diana oddała tiarę na przechowanie młodszemu bratu, Charlesowi Edwardowi Spencerowi. Opiekę nad nią sprawuje obecnie trzecia żona hrabiego, Karen Gordon. To od niej tiarę wypożyczą Meghan Markle i Harry.

Ślub księcia Harry’ego i Meghan Markle

Ślub i wielkie królewskie wesele rozgrzewają media na całym świecie do czerwoności. Trwają niekończące się dyskusje na temat szczegółów uroczystości, takich jak suknia panny młodej czy lista gości. Wiadomo już kto będzie druhną Meghan Markle, a także to, że aktorka nie zaprosiła na ślub swojej najbliższej rodziny, jednak do ołtarza poprowadzi ją mama.

Para weźmie ślub 19 maja 2018 roku w kaplicy św. Jerzego w Zamku Windsor. Ceremonia rozpocznie się w południe, czyli o godzinie 13 polskiego czasu. Mszę poprowadzi wielebny David Conner (dziekan Windsoru), a przysięgę małżeńską Meghan Markle i książę Harry wypowiedzą w towarzystwie Justina Welby’ego, arcybiskupa Cantenbury.

Z kaplicy ma być prowadzona transmisja na żywo. Następnie młoda para odbędzie przejazd królewską karocą, aby pozdrowić zebrane tłumy. Nowożeńców w tym szczególnym dniu na żywo będzie mógł zobaczyć każdy! Po zakończeniu tej części goście i para młoda udadzą się na wesele w St. George’s Hall. Tego wieczoru książęca para wyprawi także skromne przyjęcie dla rodziny i przyjaciół. 

1/10
Najdroższe suknie ślubne na świecie, Księżna Diana
Copyright @East News
1/10

Tiara ślubna księżnej Diany

2/10
Książę Harry z mamą książną Dianą
Copyright @East News
2/10

Książę Harry z mamą książną Dianą

3/10
Książę William, książę Harry, księżna Diana, 1989 rok
Copyright @East News
3/10

Książę William, książę Harry, księżna Diana, 1989 rok

4/10
Księżna Diana, film o księżnej Dianie, książę William i książę Harry wspominają mamę
Copyright @Instagram @kensingtonroyal
4/10

Diana z malutkim Harrym

5/10
Księżna Diana, film o księżnej Dianie, książę William i książę Harry wspominają mamę
Copyright @Instagram @kensingtonroyal
5/10

Księżna Diana i książę Harry

6/10
Księżna Diana
Copyright @Facebook
6/10

Księżna Diana i mały Harry

7/10
Pogrzeb księżnej Diany, Księżna Diana, Diana Spencer, brytyjska rodzina królewska
Copyright @East NewsEast News
7/10

Śmierć matki była dla niego ciosem...

8/10
Księżna Diana, Diana, pogrzeb
Copyright @East News
8/10

Śmierć matki była dla niego ciosem...

9/10
Książę Harry i Meghan Markle
Copyright @East News
9/10

10/10
Książę Harry i Meghan Markle
Copyright @East News
10/10

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.