KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Prawa ręka księżnej, zajmuje się Archiem, zawsze służy radą. Oto najlepsza przyjaciółka Meghan!

Była druhną na jej ślubie!

Gabriela Czernecka 21 stycznia 2020 09:45

Odegrała kluczową rolę w przygotowaniach do królewskiego ślubu. Była jedną z druhen Meghan Markle, a trójka jej dzieci towarzyszyła jej tego wyjątkowego dnia. Mówiono wprost, że Jessica Mulroney przyćmi pannę młodą, a internauci szybko zaczęli porównywać ją do Pippy Middleton. Dziś znów jest na ustach Brytyjczyków. Nazywa się ją prawą ręką Meghan. Kim jest Jessica Mulroney?

Przyjaciółka Meghan Markle - Jessica Mulroney

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle choć był mniej wystawną uroczystością niż ślub księcia Williama i Kate Middleton, to z pewnością przebił ten z 2011 roku pod względem medialnym. Do prasy co rusz trafiały kolejne szczegóły uroczystości - od sukni ślubnej po wybór florystki po kucharza i cukiernika. Gdy brytyjskie media podały, że Meghan Markle wybrała już druhnę, oczy całego świata zwróciły się ku wieloletniej przyjaciółce Markle, Jessice Mulroney. Już wtedy mówiło się, że to właśnie ona wraz ze swoim mężem, Benem, organizowali sekretne randki aktorki z księciem. Kim jest Jessica Mulroney?

Jessica Mulroney jest stylistką, ubiera między innymi żonę obecnego premiera Justina Therouxa, Sophie. Druhna Meghan Markle pochodzi z bardzo bogatej rodziny, której majątek wyceniany jest na 50 mln funtów (!). Od 2008 roku jest żoną Bena Mulroneya, syna byłego premiera Kanady. Para wspólnie wychowuje trójkę dzieci: chłopców bliźniaków - ośmioletnich Johna Benedicta Dimitri oraz Briana Geralda Alexandra, a także pięcioletnią córeczkę Isabel Veronicę.

Meghan Markle i Jessica Mulroney

Meghan Markle i Jessica Mulroney poznały się podczas kręcenia Suits. To właśnie Jessica odpowiadała za stylizacje Meghan Markle na planie serialu. Kobiety szybko złapały wspólny język. Podobno pomagała przyszłej księżnej w wyborze sukni ślubnych. Jessica Mulroney pomagała także przyszłej żonie księcia Harry'ego w wyborze stylizacji na kilka kolejnych miesięcy, podczas których Meghan wraz z Harry'm pojawiali się publicznie. Okazuje się, że Jessica jest dla Meghan wzorem, zwłaszcza jeśli chodzi o dobór stylizacji: „Jessica jest dla Meghan nie tylko najbliższą przyjaciółką, ale i wyrocznią stylu, służącą jej za nieustanną inspirację. Byłoby więc ironią losu, gdyby okazało się, że to ona skradnie na ślubie całe show pannie młodej”, zdradza źródło brytyjskiego The Sun.

Nic dziwnego, że brytyjskie media spekulowały, iż druhna Meghan Markle może przyćmić ją na jej własnym weselu. Tak było choćby w przypadku ślubu księżnej Kate i księcia Williama. Wówczas media zamiast skupić się na sukni ślubnej Kate Middleton, komentowały kreację... druhny, Pippy Middleton, druhny. Odziana w obcisłą suknię, która podkreślała jej kształty odwróciła uwagę od panny młodej. Tym razem jednak to panna młoda była w centrum uwagi. 

Teraz Jessica Mulroney znów powróciła na pierwsze strony gazet. To ona, jak podają media, miała zostać w Kanadzie z Archiem, gdy Meghan i Harry postanowili ogłosić, że wycofują się z królewskich obowiązków. Jessica na swoim Instagramie zamieściła wówczas wymowny komentarz: „Silna kobieta patrzy wyzwaniu prosto w oczy i mruga do niego”, napisała. Trudno nie było odebrać tego jako odniesienia do decyzji książęcej pary. 

Jessica Mulroney  a kanadyjska monarchia

Jessica Mulroney ma ciekawe powiązania rodzinno-polityczne. Jej mężem jest Ben Mulroney, najstarszy syn byłego premiera Kanady, konserwatywnego Briana Mulroneya. To on odsunął od władzy Pierre'a Trudeau, ojca obecnego szefa rządu, czyli swojego największego przeciwnika politycznego. Obie rodziny prywatnie bardzo się przyjaźnią. Ben Mulroney i Justin Trudeau chodzili razem do szkoły. Ben był nawet na ślubie obecnego premiera. 

Media piszą, że Jessica Mulroney doradziła żonie Justina Trudeau, co założyć, jeśli Justin wygra wybory. Gdy tak się stało Sophie Trudeau zadzwoniła do niej po poradę w tej sprawie. Na inaugurację wybrały płaszcz firmy Sentaler, który później rozsławiła Meghan. I tak Jessica została stylistką żony premiera Kanady. Jeden z dziennikarzy nazwał te dwie rodziny kanadyjską monarchią. Zobaczcie w naszej galerii wspólne prywatne zdjęcia Meghan i jej przyjaciółki!  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.