„Miała zupełnie inny wizerunek”

Weronika Kostyra 3 czerwca 2018 20:05

Księżna Diana sprawiała wrażenie młodej i naiwnej dziewczyny, przytłoczonej przez ciężar obowiązków i odpowiedzialności, które łączyły się z wejściem do rodziny królewskiej i nieszczęśliwym małżeństwem z księciem Karolem. To że miała problemy i źle znosiła swoją sytuację, nie było tajemnicą. Nie radziła sobie z nagłym zainteresowaniem mediów, presją i złośliwościami ze strony rodziny królewskiej. Niejednokrotnie mówiło się, że Karol nie wspierał żony i nie pomagał jej w odnalezieniu się w świecie arystokracji.

Dopiero po czasie wyszło na jaw, że zmagała się z zaburzeniami odżywiania, depresją, a nawet myślami samobójczymi. Pojawiały się też głosy, że była chora psychicznie. Miała zaledwie 20 lat, kiedy poślubiła dużo starszego następcę tronu, który został zmuszony do małżeństwa i przez cały czas utrzymywał kontakty ze swoją kochanką, Camillą Parker-Bowles.

Księżna Diana ukrywała swoją inteligencję

Znawczyni rodziny królewskiej, Jennie Bond, która była rzeczniczką prasową rodziny królewskiej, miała okazję poznać Dianę oraz przeprowadzić z nią wiele rozmów. Wyznała ostatnio w wywiadzie, że księżna w rzeczywistości była osobą zupełnie inną od tej, którą malowały media.

„Miałam okazję dobrze poznać Dianę, odbyłyśmy długie rozmowy i zadawałam jej różnego rodzaju pytania dotyczące jej życia prywatnego, małżeństwa i uczuć. Odpowiedziała na nie wszystkie. W zaufaniu powiedziała mi między innymi: «Było nas troje w tym małżeństwie»”, powiedziała Jennie Bond w Harper’s Bazaar.

„Diana była inteligentną, sprytną i przenikliwą osobą, miała jednak zupełnie wizerunek, przez co często była niedoceniana. Właśnie dlatego pierwsze spotkanie z żoną Karola bardzo ją zaskoczyło. „Księżna Diana była o wiele bardziej elokwentna, logiczna, przenikliwa i silna niż się spodziewałam. Była zabawna i znacznie inteligentniejsza, niż dawała po sobie poznać. Była mądrzejszą kobietą niż sądzili ludzie”, wspomina i dodaje, że: „miała wspaniałe poczucie humoru”.

W przeciwieństwie do niej, książę Karol był zawsze „bardzo zmartwiony” w czasie, kiedy Jennie Bond go znała. Cieszy się teraz, że jest w końcu szczęśliwy z Camillą. Twierdzi, że bycie członkiem rodziny królewskiej niesie za sobą wiele przywilejów, ale pod wieloma względami im współczuje. „Jest mi przykro, bo rodzą się w świecie pełnym ograniczeń i powinności”, przyznaje. 

1/6
księżna Diana w tiarze
Copyright @East News
1/6

Księżna Diana sprawiała wrażenie młodej i naiwnej dziewczyny, przytłoczonej przez ciężar obowiązków i odpowiedzialności.

2/6
księżna Diana, luty 1990 rok
Copyright @East News
2/6

Księżna w rzeczywistości była osobą zupełnie inną od tej, którą malowały media.

3/6
księżna Diana, książę Karol
Copyright @East News
3/6

Niejednokrotnie mówiło się, że Karol nie wspierał żony i nie pomagał jej w odnalezieniu się w świecie arystokracji.

4/6
Księżna Diana jej styl
Copyright @East News
4/6

Diana była inteligentną, sprytną i przenikliwą osobą, miała jednak zupełnie wizerunek, przez co często była niedoceniana.

5/6
Księżna Diana jako niania
Copyright @East News
5/6

„Księżna Diana była o wiele bardziej elokwentna, logiczna, przenikliwa i silna niż się spodziewałam. Była zabawna i znacznie inteligentniejsza, niż dawała po sobie poznać. Była mądrzejszą kobietą niż sądzili ludzie”.

6/6
Księżna Diana, Diana Spencer
Copyright @Getty Images
6/6

Dopiero po czasie wyszło na jaw, że zmagała się z zaburzeniami odżywiania, depresją, a nawet myślami samobójczymi.

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.