ZE ŚWIATA FILMU

Premiera już za kilka dni! Oto wszystko, co wiemy, o Planecie singli 3

Zobacz zdjęcia z nowej części kinowego przeboju!

Weronika Kostyra 4 lutego 2019 17:44

Trzecia część jednej z najbardziej lubianych polskich komedii romantycznych już za kilka dni wchodzi do kin. W wielkim finale filmowej trylogii Ania Kwiatkowska i Tomek Wilczyński (Agnieszka Więdłocha i Maciej Stuhr) decydują się na ślub. Właśnie dlatego Planeta singli 3 zupełnie różni się od poprzednich części – jego akcja w całości dzieje się na wsi, gdzie obie rodziny przygotowują się do wielkiego wesela. Co wiemy o filmie?

„Planeta singli 3”: ciekawostki

Komedia Planeta singli 3 ma swoją premierę zaledwie kilka miesięcy po poprzedniej części. Wszystko dlatego, że jej twórcy zdecydowali się na nowatorski w polskim kinie krok – oba filmy kręcone były równocześnie. Decyzję podjęli po sukcesie pierwszej części, którą w kinie zobaczyły prawie dwa miliony widzów. „W głowie producentów zaświtała więc myśli, że skoro rozkręca się tak wielką produkcję, szkoda potem wyrzucać tyle świetnych scen do śmieci. To nie było jednak tak, że ktoś trzecią część pisał na kolanie. Ja tak naprawdę wcześniej poznałem jej scenariusz niż tekst części drugiej. Nikt się tu nie śpieszył, wszystko podporządkowane było temu, by oba filmy, choć różniące się od siebie, zachowały jednolitość i były równie atrakcyjne”, powiedział Maciej Stuhr w rozmowie z portalem Onet Film.

Zmiana rzeczywiście jest duża. Znani nam bohaterowie wyjeżdżają z wielkiego miasta. Dla wielu z nich nastąpi zderzenie z wiejską mentalnością oraz z… przeszłością. Dopiero teraz poznamy rodzinę Tomka Wilczyńskiego i dowiemy się, dlaczego bohater nie utrzymywał z nimi stosunków. Dzięki temu poznamy też nowych bohaterów. W ojca Tomka wcielił się Bogusław Linda, który zrywa z wizerunkiem filmowego twardziela. Jego mamę gra dawno niewidziana na dużym ekranie Maria Pakulnis. Natomiast brata Tomka zagrał Borys Szyc. W obsadzie znaleźli się wszyscy aktorzy dobrze nam znani z dwóch poprzednich części: Weronika Książkiewicz, Tomasz Karolak, Joanna Jarmołowicz, Danuta Stenka czy Aleksandar Milićević. Dołączyli do nich również Anna Smołowik i Jakub Józefowicz, syn Janusza Józefowicza.

Akcja całego filmu kręci się wokół ślubu i wesela. Relacje w rodzinie Tomka od lat nie układały się najlepiej. Czy to dlatego wyjechał do Warszawy? Przy przygotowaniach do wesela mimo sielskiej atmosfery okazuje się, że każda rozmowa może doprowadzić do awantury. W końcu zaczniemy się nawet zastanawiać, czy do uroczystości w ogóle dojdzie. Możemy się jednak spodziewać, że po wielu wzlotach i upadkach, czeka nas happy end. Jak będzie wyglądało wielkie wiejskie wesele? Uroczy drewniany kościół, w którym kręcono sceny ślubu do parafia Trójcy Świętej w Lutkówce. Zdjęcia do filmu kręcono tam jeszcze w czerwcu. Suknia ślubna, w której widzimy bohaterkę graną przez Agnieszkę Więdłochę, pochodzi z kolekcji marki Warsaw Poet, lecz została zaprojektowana specjalnie do filmu. Wiejska sceneria wymagała też wyjątkowej ścieżki dźwiękowej. Słychać to już w zwiastunie. Ludowa piosenka, którą wykorzystano to utwór To i hola zespołu folkowego Rokiczanka.

Film Planeta singli 3 w kinach od 8 lutego – w sam raz na Walentynki! 

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.