Oto nasze filmowe propozycje!

Weronika Kostyra 6 czerwca 2019 17:44

Pierwsze recenzje biograficznego filmu o Eltonie Johnie są zgodne. „Ekstrawagancki i niepohamowany. Błyszcząca rozrywka”. „Film lepszy niż Bohemian Rhapsody, a Taron Egerton lepszy niż Rami Malek”. „Znakomita zabawa”. W kinie czekają nas dwie godziny muzycznej frajdy. Rocketman w kinach już od 7 czerwca.

Co obejrzeć w kinie w weekend 07.06-09.06.2019 roku?

Do kin wchodzi też dwunasty film z bohaterami komiksowymi stworzonymi przez Stana Lee i Jacka Kirby’ego. Wyreżyserowany przez weterana serii Simona Kinberga, film X-Men: Mroczna Phoenix to zdecydowana poprawa formy po ostatnim filmie serii: X-Men: Apocalypse.  To pełnoprawne komiksowe widowisko wypełnione po brzegi znanymi i lubianymi postaciami tworzącymi barwne uniwersum X-Men.

Łącząca kino psychologiczne z erotycznym dramatem Królowa Kier to prowokacyjna opowieść, która stawia pytania nurtujące świat w epoce #metoo – tyle tylko, że znajduje dla nich nieoczywiste odpowiedzi. Film zdobył nagrodę publiczności na festiwalu Sundance.

Lars Kraume, reżyser głośnego Fritz Bauer kontra państwo, w swoim najnowszym filmie Milcząca rewolucja po raz kolejny zabiera widza w przeszłość Niemiec, na długo przed zjednoczeniem. Akcja tego opowiadającego prawdziwą historię filmu rozgrywa się na pięć lat przed powstaniem muru berlińskiego.

Pozostałe nowości filmy Catalina oraz Jestem William. Warto też obejrzeć filmy Aladyn i  Pokémon: Detektyw Pikachu, które premierę miały już wcześniej. 

1/8
Plakat filmu Rocketman
Copyright @Materiały prasowe
1/8

Spektakularna muzyczna fantazja na temat Eltona Johna i być może najważniejszego okresu w jego życiu – przełomu, który zadecydował, że znamy go jako kolorowego ptaka popkultury. Na ekranie zobaczymy podróż, jaką była transformacja nieśmiałego pianisty Reginalda Dwighta w międzynarodową supergwiazdę Eltona Johna.

2/8
Plakat filmu X-Men: Mroczna Phoenix
Copyright @Materiały prasowe
2/8

Brawurowa akcja X-Menów zapobiega katastrofie, ale prawie kończy się tragedią. Obdarzona niezwykłymi zdolnościami Jean Grey zostaje wystawiona na działanie nieznanej siły. Jej moce uległy wzrastają, a do pamięci wracają wspomnienia z przeszłości i wypadku samochodowego, w którym zginęli jej rodzice.

3/8
Plakat filmu Królowa Kier
Copyright @Materiały prasowe
3/8

Anne jest szanowaną prawniczką, a jej mąż Peter to ceniony lekarz. Wiodą wygodne życie w eleganckiej posiadłości, gdzie wychowują córki. Pewnego dnia w ich domu zjawia się Gustav, nastoletni syn Petera z pierwszego małżeństwa. Jego obecność obudzi w Anne uśpione pragnienia. Czy zakazana relacja jest warta ryzyka?

4/8
plakat filmu Milcząca rewolucja
Copyright @Aurora Films/materiały prasowe
4/8

Rok 1956, Niemcy Wschodnie. Przyjaciele Theo i Kurt z kroniki filmowej dowiadują się o powstaniu antysocjalistycznym na Węgrzech. W nielegalnej rozgłośni radiowej słyszą też, że podczas krwawej próby stłumienia powstania zginął jeden z najlepszych piłkarzy świata Ferenc Puskas. Poruszeni postanawiają uczcić pamięć ofiar minutą ciszy.

5/8
plakat filmu Jestem William
Copyright @Stowarzyszenie Nowe Horyzonty/materiały prasowe
5/8

William to zwyczajny chłopiec, który uważa, że ma w życiu pecha. Mama przebywa w szpitalu i nie może się nim opiekować, więc William trafia do wuja Nilsa. W nowym miejscu zaczepia go banda łobuzów, a wujek wpada w tarapaty: ma dług u groźnego gangstera.

6/8
plakat filmu Catalina
Copyright @Holly Pictures/materiały prasowe
6/8

Catalina jest Kolumbijką i studiuje we Francji. Właśnie odrzucono jej prośbę o przedłużenie pobytu. Pomóc może napisanie ciekawej pracy. Studentka jedzie do Sarajewa, by szukać tematu w materiałach Międzynarodowego Trybunału Karnego byłej Jugosławii. Nie udaje się jej jednak uzyskać pozwolenia na dostęp do archiwum...

7/8
Film Aladyn
Copyright @Materiały prasowe
7/8

Uliczny złodziejaszek Aladyn zakochuje się w pięknej księżniczce Dżasminie. Pewna siebie Dżasmina robi wszystko, by wymknąć się spod kontroli ojca. Tymczasem Aladyn zostaje wysłany na poszukiwania magicznej lampy, w której kryje się potężny Dżin. Czy Aladynowi uda się trzymać lampę z dala od złego Dżafara i zdobyć rękę księżniczki?

8/8
plakat filmu Pokémon: Detektyw Pikachu
Copyright @Warner Bros./materiały prasowe
8/8

Prywatny detektyw Harry Goodman znika w niewyjaśnionych okolicznościach, a jego 21-letni syn Tim próbuje ustalić, co się wydarzyło. W śledztwie pomaga mu były partner Harry'ego – detektyw Pikachu, przezabawny, dowcipny i uroczy Pokémon, który potrafi wprawić w osłupienie nawet samego siebie.

TAGI #premiera #film #kino

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.