Oto nowości w kinowym repertuarze!

Łukasz Kaliński 14 sierpnia 2019 12:08

Każdy nowy film Quentina Tarantino to wydarzenie w świecie kina. To jeden z ostatnich twórców Hollywood, który czaruje oryginalną, autorską wizją kina opierającego się modzie na remaki i ekranizacje komiksów. Jak na ironię, bo przecież jego filmy to jedna wielka aluzja do popkultury i przerzucanie się nawiązaniami do dzieł największych twórców. Nie inaczej będzie z Pewnego razu… w Hollywood, o którym jest głośno od momentu jego oficjalnej premiery podczas festiwalu w Cannes. Najnowszy, dziewiąty film Quentina Tarantino w kinach od 16 sierpnia. W roli Romana Polańskiego wystąpił w nim Rafał Zawierucha!

Co obejrzeć w kinie w weekend 16.08-18.08.2019 roku?

Blisko czterdzieści lat minęło od premiery najsłynniejszej polskiej komedii kryminalnej, wyreżyserowanego przez Juliusza Machulskiego filmu Vabank. Czy wchodzący właśnie do kin Na bank się uda nawiąże jakością do swojego wielkiego poprzednika? Porównywany przez producentów Ewę Lewandowską i Tomasza Mandesa do filmu Ocean’s Eleven: Ryzykowna gra powstał na podstawie scenariusza nagrodzonego w 5. edycji konkursu Trzy Korony – Małopolska Nagroda Filmowa. W obsadzie plejada gwiazd z Marianem Dziędzielem, Adamem Ferencym, Lechem Dyblikiem i Maciejem Stuhrem na czele.

W kinach również najnowszy film twórcy Boyhood Richarda Linklatera: Gdzie jesteś, Bernadette? z Cate Blanchett w roli tytułowej. – To doskonały portret kobiety w średnim wieku, wybitnej, może wręcz genialnej architektki, która od lat nie uprawia swej sztuki. Klimat tej opowieści jest bardzo zabawny, a jednocześnie nieco przerażający. Mamy tu też temat rodzicielstwa – wzlotów i upadków w tej trudnej dziedzinie życia – mówi reżyser o powieści Semple, na podstawie której powstał film.

Wśród premier także Antologia duchów miasta. To gratka dla miłośników niejednoznacznych, bardzo klimatycznych filmów sprawiających wrażenie, że ciągną się w nieskończoność. Metafizyczna „Antologia duchów miasta” to film skrojony pod ich gusta. Sprawnie poruszający się na granicy filmowego dramatu i kina grozy, pozostawia po sobie niepokojące wrażenie. Podsycane nie tylko budzącymi dreszcze obrazami postaci w tajemniczych maskach czy rozszarpanego zwierzęcego truchła, ale przede wszystkim ziarnem taśmy 16-milimetrowej.

Premierowy repertuar uzupełniają dokumentalny Tajemnica ojca Pio, a także włoska komedia Magiczne noce.

Warto też zwrócić uwagę na filmy, które miały swoją premierę wcześniej. To m.in. dokument Maiden, kontynuacja kultowej animacji Toy Story 4 oraz wyprodukowany przez Guillermo del Toro horror Upiorne opowieści po zmroku 

1/9
plakat filmu Pewengo razu... w Hollywood
Copyright @materiały prasowe
1/9

Los Angeles, 1969 roku. Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) zagrał kiedyś w popularnym, westernowym serialu telewizyjnym. Cliff Booth (Brad Pitt) jest jego najlepszym przyjacielem oraz kaskaderem jednocześnie. Mężczyźni po latach nieobecności powracają do Hollywood. Sąsiadką Ricka zostaje słynna aktorka Sharon Tate (Margot Robbie).

2/9
plakat filmu Na bank się uda
Copyright @materiały prasowe
2/9

Trzech starszych panów dokonuje napadu na bank. Kiedy policja przyjeżdża na miejsce, ze zdziwieniem stwierdza, że nic nie zginęło. Tak splatają się losy trzech staruszków, młodego hakera i policyjnego informatyka. Jest i piękna dziewczyna. Pozostaje tylko pytanie, co czeka ich na końcu tej przygody: nagroda czy więzienna cela?

3/9
plakat filmu Gdzie jesteś, Bernadette?
Copyright @materiały prasowe
3/9

Bernadette Fox (Cate Blanchett) ma kochającego mężaoraz wspaniałą córkę, 15-letnią Bee, dla której jest najlepszą przyjaciółką. Uważana w kręgach designu za genialną rewolucjonistkę w dziedzinie architektury, Bernadette jest kobietą ekscentryczną, nieunikającą konfliktów z otoczeniem. Pewnego dnia znika.

4/9
plakat filmu Antologia duchów miasta
Copyright @materiały prasowe
4/9

Akcja filmu toczy się w miasteczku w Quebecu w środku mroźnej zimy. Senną atmosferę tego miejsca zakłóca wypadek samochodowy, w którym śmierć ponosi nastoletni chłopak. Wkrótce okazuje się, że to dopiero początek dziwnych zdarzeń rozgrywających się na granicy świata żywych i umarłych.

5/9
plakat filmu Tajemnica ojca Pio
Copyright @materiały prasowe
5/9

To próba ukazania prawdziwego oblicza Stygmatyka oraz bardzo trudnej drogi, jaką przeszedł, by na jej końcu stać się jednym z największych świętych Kościoła. Twórcy zadbali o niepublikowane dotąd materiały: m.in. zeznania świadków życia świętego oraz osób, które doświadczyły nawrócenia i uzdrowienia.

6/9
plakat filmu Magiczne noce
Copyright @materiały prasowe
6/9

Rzym, lato 1990 roku. Trwają Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Maradona eliminuje Włochów z finału, a carabinieri wyławiają z Tybru ciało uznanego producenta filmowego. Jego młoda kochanka wskazuje winnych – trzech początkujących scenarzystów.

7/9
plakat filmu Maiden
Copyright @materiały prasowe
7/9

W 1989 roku grupa upartych, odważnych, niezależnych dziewczyn stworzyła pierwszą w historii kobiecą załogę startującą w super prestiżowych i ekstremalnie niebezpiecznych regatach Whitbread Round the World Race. Zgromadziła je na jachcie Maiden Tracy Edwards: buntowniczka i uciekinierka z domu.

8/9
plakat filmu Toy Story 4
Copyright @materiały prasowe
8/9

Gdy pewnego dnia w pokoju Bonnie pojawia się nowa zabawka, Sztuciek, nikt nawet nie przypuszcza, że to początek zaskakującej podróży. Nieoczekiwana wyprawa pozwoli kowbojowi Chudemu przekonać się, jak wielki może być świat dla zwykłej zabawki…

9/9
plakat filmu Upiorne opowieści po zmroku
Copyright @materiały prasowe
9/9

Niektórzy ludzie wierzą, że jeśli powtarzamy pewne historie odpowiednio często, to stają się one prawdziwe… Opowieści z tajemniczej księgi staną się przerażająco realne dla grupy przyjaciół, którzy po latach trafią do opuszczonego domu.

TAGI #premiera #film #kino

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ mówi, że nie potrafiłaby być z kimś „bez zakochania”, i wspomina wszystkie swoje miłości. Laureat 8. edycji „Top Model”, DAWID WOSKANIAN, o życiu z zespołem Tourette’a, karierze i o tym, jak sobie radzi ze społecznym ostracyzmem. Jedyny taki wywiad: PAWEŁ DELĄG versus PAWEŁ DELĄG. JENNIFER ANISTON i BRAD PITT – czy miłość po 16 latach od rozstania jest w ogóle możliwa?