Charakteryzacja Dawida Ogrodnika jest niezwykła

Rafał Kowalski 29 września 2021 14:51

O tej premierze kinowej będzie głośno! Niedawno zakończono zdjęcia do filmu Johnny. Historii, która przybliży nam losy Jana Kaczkowskiego i jego podopiecznego Patryka Galewskiego. W rolę tytułowego księdza wcieli się Dawid Ogrodnik, natomiast Patryka zagra Piotr Trojan. Zobaczcie fotografie wykonane na planie.

Dawid Ogrodnik jako ksiądz Kaczkowski – zdjęcia

Od sierpnia tego roku trwały nagrania do filmu o losach księdza Jana Kaczkowskiego, który 28 marca 2016 roku zmarł po długiej walce z rakiem nerki i glejakiem mózgu. 38-letni duchowny świetnie sprawdzał się jako autor książek, vloger, ale i założyciel hospicjum domowego w Pucku. Bez przerwy dawał siłę innym chorym. Pomagał im uwierzyć, że warto przeżywać każdy kolejny dany przez los dzień.

Ostatniego dnia na planie zdjęciowym filmu Johnny pojawili się wyjątkowi goście. Rodzina księdza Kaczkowskiego: rodzice – Helena i Ziuk Kaczkowscy oraz rodzeństwo – Magdalena Sekuła i Filip Kaczkowski. Nie zabrakło też wolontariuszy i pracowników hospicjum w Pucku oraz Fundacji im. ks. Jana Kaczkowskiego, jego przyjaciół, Jurka Owsiaka i burmistrzów Pucka oraz Sopotu, gdzie też kręcono film.

Wielbiciele kina na pewno docenią pracę wszystkich twórców, ale wszystkie oczy będą zwrócone przede wszystkim na Dawida Ogrodnika. Czy w charakteryzacji przygotowanej na srebrny ekran był podobny do księdza Jana Kaczkowskiego? Sprawdźcie na zdjęciach.

ZobaczHanna Lis we wzruszającym wpisie wspomina księdza Jana Kaczkowskiego i jego walkę z chorobą

Film Johnny. Kiedy premiera?

Przypomnijmy, że film Daniela Jaroszka Johnny to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia, która wzrusza i inspiruje. Opowiedziana z perspektywy podopiecznego Jana Kaczkowskiego, Patryka Galewskiego – chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu. W wyniku wyroku sądu Patryk zaczyna pracę w hospicjum prowadzonym przez duchownego. Czy Jan Kaczkowski sam stanie się jego pacjentem, życie Patryka zmieni się diametralnie…

„To nie jest opowieść o budowaniu hospicjum ani historia walki ze śmiertelną chorobą. Johnny to emocjonalny rollercoaster, który na przemian bawi i wzrusza, przeraża i rozczula”, mówi o projekcie reżyser, Daniel Jaroszek. „Fabuła przeprowadza nas od skrajnie mrocznych momentów, przez walkę z samym sobą i zewnętrznym światem, aż do znalezienia sensu i nadziei. Emocje będą buzować w widzach nie tylko przez cały seans, ale też wiele godzin po nim”, czytamy w informacji prasowej.

Premiera filmu została zapowiedziana na jesień 2022 roku.  

SPRAWDŹ TEŻ: Ksiądz Jan Kaczkowski żył na pełnej petardzie. Mija pięć lat od jego śmierci... Jaki był prywatnie?

1/5
Dawid Ogrodnik jako Jan Kaczkowski, film Johnny
Copyright @Hubert Komerski / materiał prasowy
1/5

Tak prezentuje sie Dawid Ogrodnik jako Jan Kaczkowski. Plan filmu „Johnny”

2/5
Dawid Ogrodnik jako Jan Kaczkowski, film Johnny
Copyright @Hubert Komerski / materiał prasowy
2/5

U boku Dawida Ogrodnika zagra Piotr Trojan

3/5
Dawid Ogrodnik jako ks. Jan Kaczkowski
Copyright @Mat. Prasowe East Studio/Jacek Poremba
3/5

Dawid Ogrodnik w charakteryzacji księdza Jana Kaczkowskiego

4/5
Dawid Ogrodnik jako ks. Jan Kaczkowski
Copyright @Mat. Prasowe East Studio/Jacek Poremba
4/5

Podobny?

5/5
Ksiądz Jan Kaczkowski, Dawid Ogrodnik
Copyright @Mat. Prasowe East Studio/Jacek Poremba i D. Kramski
5/5

Z lewej zdjęcie z sesji Jana Kaczkowskiego (2021), z prawej Dawid Ogrodnik podczas zdjęć do filmu - niesamowita praca ekspertów od charakteryzacji. Nie możemy doczekać się premiery!

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.