Oto nasze filmowe propozycje!

Weronika Kostyra 19 września 2019 15:51

Wyreżyserowany przez Dariusza Gajewskiego film Legiony to jedna z najdroższych produkcji w historii polskiego kina. Twórcy filmu obiecują, że takich scen batalistycznych jak tutaj widzowie nie widzieli od czasu Ogniem i mieczem Jerzego Hoffmana. Legiony w kinach od 20 września.

Co obejrzeć w kinie w weekend 20.09-22.09.2019 roku?

Do kin wchodzi wyreżyserowany przez Jamesa Graya film Ad Astra, który miał swoją premierę podczas zakończonego niedawno Festiwalu Filmowego w Wenecji. Został tam świetnie przyjęty, a wśród pozytywnych opinii o filmie przeważały te pod adresem Brada Pitta. Według nich popularny aktor zagrał tu najlepszą rolę w karierze. Teraz sami możemy przekonać się, czy prawda.

W Rambo: Ostatnia krew powraca jeden z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów kina akcji. John Rambo (Sylvester Stallone) walczył już w Wietnamie, Afganistanie i Birmie. Wydawać by się mogło, że po latach spędzonych na polach walki nadszedł dla niego czas spokoju i emerytury. Kiedy jednak na jego drodze stanie bezwzględny kartel, Rambo po raz ostatni sięgnie po nóż i łuk.

W kinowym repertuarze pojawi się też Angry Birds Film 2, kontynuacja nakręconej w 2016 roku pierwszej części Angry Birds Film, która pomimo nie najlepszych recenzji, zarobiła w kinach przeszło 350 milionów dolarów. Tym samym została trzecim najbardziej dochodowym filmem w historii opartym na podstawie gry. Czy druga część poprawi ten wynik?

Parasite to południowokoreański kandydat do Oscara. Wcześniej został nagrodzony Złotą Palmą na festiwalu filmowym w Cannes. To kino pomysłowe, oparte na oryginalnym koncepcie, prowokujące, bezkompromisowo komentujące współczesną rzeczywistość. O tym filmie przed seansem lepiej wiedzieć jak najmniej. Fabuła ukrywa w sobie wiele niespodzianek, które najlepiej odkryć samemu podczas seansu.

Oparty na faktach Dzięki Bogu, nowy film François Ozona (8 kobietBasenPodwójny kochanek) miał swoją światową premierę na Berlinale, gdzie otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia – Wielką Nagrodę Jury. Film wywołał jeszcze większy szum we Francji, gdzie obejrzało go niemal 1,5 mln widzów.

Wciąż warto wybrać się też na głośne premiery ostatnich tygodni: biograficzny film Piłsudski, najnowszą produkcję Patryka Vegi Polityka oraz Downton Abbey. 

1/9
plakat filmu Legiony
Copyright @materiały prasowe/Kino Świat
1/9

Wielka historia w filmie jest tłem dla rozgrywającej się na pierwszym planie love story, w którą uwikłani są: Józek – dezerter z carskiego wojska, agentka wywiadu I Brygady – Ola z Ligi Kobiet Pogotowia Wojennego oraz Tadek, narzeczony Oli, ułan i członek Drużyn Strzeleckich.

2/9
Film Ad Astra, Brad Pitt
Copyright @Materiały prasowe
2/9

Astronauta Roy McBride wyrusza na wyprawę poza granice Układu Słonecznego, aby odnaleźć swego zaginionego ojca i odkryć tajemnicę, która zagraża przetrwaniu naszej planety. W czasie swej podróży odkryje sekrety, które postawią pod znakiem zapytania sens ludzkiej egzystencji.

3/9
plakat filmu Rambo: Ostatni krew
Copyright @materiały prasowe/Monolith Films
3/9

John Rambo częściej niż po broń sięga dziś po butelkę. Szuka ucieczki przed wspomnieniami dawnych walk i utraconych bliskich. Gdy jednak uprowadzona zostaje córka jego przyjaciółki, John po raz ostatni staje do walki. Okazywanie litości nie jest jego najmocniejszą stroną. Oni pierwsi przelali krew. On zrobi to ostatni. 

4/9
plakat filmu Angry Birds Film 2
Copyright @United International Pictures
4/9

Kiedy wyspy zamieszkane przez Angry Birds i Świnki znajdą się w niebezpieczeństwie, a nowy wróg da o sobie znać, Red, Chuck i Bomba rekrutują Silver (siostrę Chucka) oraz łączą siły z Leonardem i jego drużyną, tworząc superteam, który ma ocalić ich domy

5/9
plakat filmu Parasite
Copyright @materiały prasowe
5/9

Rodzina Kim Ki-taeka żyje na krawędzi biedy. Okazja na poprawę tej sytuacji nadarza się wraz z propozycją, jaką otrzymuje młody Ki-woo. Ma zająć stanowisko prywatnego nauczyciela młodej dziewczyny pochodzącej z bogatej rodziny. Wkrótce zauważa, że nowe okoliczności sprzyjają załatwieniu nowych zajęć reszcie rodziny.

6/9
plakat filmu Dzięki Bogu
Copyright @Against Gravity/materiały prasowe
6/9

Trzej mężczyźni postanawiają zmierzyć się z demonami przeszłości. Próbują postawić przed wymiarem sprawiedliwości księdza, który molestował ich w dzieciństwie i wciąż pracuje w strukturach kościelnych.

7/9
plakat filmu Piłsudski
Copyright @materiały prasowe/Next Film
7/9

Rok 1901 rok, więzień polityczny Józef Piłsudski zostaje uwolniony ze szpitala psychiatrycznego w rosyjskim zaborze. Nie dane mu będzie jednak rodzinne szczęście u boku żony. Kolejne burzliwe lata naznaczone będą rewolucją, przemocą i zdradą. Zbliża się rok 1914, a wraz z nim szansa na niepodległą Polskę. 

8/9
Film Polityka
Copyright @Materiały prasowe
8/9

Głośny film Patryka Vegi ukazujący kulisy polskiej polityki. Jak zachowują się jej przedstawiciele, kiedy wyłączają się kamery?

9/9
plakat filmu Downton Abbey
Copyright @United International Pictures/materiały prasowe
9/9

Życie w Downton Abbey toczy się własnym rytmem i wydaje się, że nic nie może zmącić spokoju mieszkańców. Wszystko stawia na głowie jeden list, w którym Granthamowie zostają poinformowani o wizycie rodziny królewskiej. Taka okazja to nie tylko wielki zaszczyt, ale i jeszcze większa odpowiedzialność...

TAGI #premiera #film #kino

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA SMASZCZ-KURZAJEWSKA Kiedy zebrała siły po dramatycznych życiowych wydarzeniach, musiała zmierzyć się z rozwodem… O zawrotnej karierze, jej załamaniu i reaktywacji opowiada lider zespołu Papa D. – PAWEŁ STASIAK. ROMA LIGOCKA o życiu z traumą Holocaustu, relacji kat–ofiara i swoich książkach. JUDY GARLAND – ofiara Hollywood.