ZE ŚWIATA FILMU

14-letnia Ola poruszyła widzów. Film Komunia kolejną szansą Polski na Oscara!

Film Anny Zameckiej podbija świat!

Gabriela Czernecka 13 grudnia 2018 14:27

Film Komunia Anny Zameckiej z nominacją do Oscara 2019? Bardzo możliwe! Jak do tej pory do walki o najbardziej prestiżową nagrodę filmową na świecie typuje się nowy film Pawła Pawlikowskiego Zimna Wojna. Okazuje się, że nie jest to jednak jedyna polska produkcja, która ma szansę na Oscara. Jak podaje Państwowy Instytut Sztuki Filmowej, bardzo możliwe, że prócz filmu z Kulig i Kotem w rolach głównych ogromne szanse na nominację do tej prestiżowej nagrody ma właśnie produkcja Zameckiej. Poznajcie szczegóły.

Film Komunia - o czym jest film Anny Zameckiej?

Komunia to film dokumentalny polskiej reżyserki, który powstał w 2016 roku. Reżyserka przedstawia  w nim historię czternastoletniej Oli, która opiekuje się autystycznym bratem, niewydolnym ojcem i mieszkającą osobno matką. I to właśnie na nastolatce spoczywa cała odpowiedzialność, by złożyć rodzinę w całość. Ola żyje nadzieją, że uda się jej ściągnąć matkę do domu pod pretekstem komunii świętej rok młodszego od niej Nikodema. Dziewczynka bierze się więc za przygotowanie idealnej rodzinnej uroczystości. Co z tego wyniknie?

Film Komunia z szansą na nominację do Oscara 2019

Już od jakiegoś czasu wiadomo, że do walki o Oscara 2019 stanie Zimna Wojna Pawła Pawlikowskiego, która jest polskim kandydatem do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej. Bardzo możliwe, że oprócz tego filmu o Oscara 2019 powalczy drugi polski film, Komunia. Produkcja Anny Zameckiej według Polskiego Instytutu Sztuki FIlmowej ma szansę na nominację mimo tego, że film powstał dwa lata temu. „Dzięki zwycięstwu na Yamagata International FF w Japonii oraz dystrybucji w USA Komunia może ubiegać się o nominację do Oscara. Trzymajcie kciuki!”, czytamy na stronie na Facebooku.

Dzięki tym zwycięstwom przedstawiciele Instytutu nie mają wątpliwości, że produkcja będzie mogła stanąć w szranki z innymi dokumentami. Czy Komunia Anny Zameckiej doczeka się nominacji do Oscara 2019? Tego dowiemy się dopiero 22 stycznia 2019 roku, gdy zostanie ogłoszona lista nominowanych, ale mocno trzymamy kciuki za sukces reżyserki, a Was zapraszamy do oglądnięcia zwiastunu filmu Komunia 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.