Czego możemy się spodziewać po 75.edycji?

Gabriela Czernecka 29 sierpnia 2018 07:58

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji to nie tylko wielkie święto kina, ale także spektakularne kreacje gwiazd, filmowe kontrowersje i reżyserskie wpadki. Już 29 sierpnia 2018 rozpocznie się 75. edycja festiwalu. Będzie o tyle wyjątkowa, że w jury zasiądzie polska reżyserka, Małgorzata Szumowska. Ciekawostek związanych z tegorocznym festiwalem jest jednak więcej. Kto tym razem otrzyma prestiżową nagrodę Złotego Lwa, a kto zaliczy wpadkę? Zobaczcie sami!

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji 2018

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji 2018 to jedna z najstarszych i najważniejszych imprez w historii kina. Festiwal odbędzie się w dniach 29 sierpnia-8 września, a otworzy go film autorstwa Daniela Chazelle'a, czyli twórcy takich filmów jak Whiplash czy La La Land. Chazell zaprezentuje swoje najnowsze dzieło film First Man z Ryanem Goslingiem w roli głównej. First Man powalczy o Złotego Lwa między innymi z filmem At Eternity's Gate Juliana Schnabela czy z Werk ohne Autor Floriana Henckela von Donnersmarcka.

MFF w Wenecji 2018: Małgorzata Szumowska

Tegoroczny festiwal będzie jednak o tyle wyjątkowy, że w jury zasiądzie Małgorzata Szumowska, którą już nazywa się najbardziej cenioną europejską reżyserką. 33 sceny z życia, Sponsoring, Body/Ciało czy W imię... to tylko nieliczne z jej genialnych filmów. To ona u boku Naomi Watts, Christophera Waltza, Taika Waititi, pod przewodnictwem scenarzysty i producenta Guillermo del Toro wybierze najlepszą filmową produkcję.

MFF w Wenecji 2018 odbędzie się w dniach 29 sierpnia-8 września. Jakie jeszcze ciekawostki kryje w sobie tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji? Zobaczcie sami w naszej galerii! 

1/5
Małgorzata Szumowska
Copyright @Wojciech Strozyk/REPORTER/EastNews
1/5

W jury Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji 2018 zasiądzie polska reżyserka, Małgorzata Szumowska. 

2/5
Wenecja, Złoty Lew, Festiwal Filmowy w Wenecji
Copyright @Getty Images
2/5

O Złote Lwy powalczy także najnowsza produkcja Ethana i Joela Coenów.

3/5
Bradley Cooper na BAFTA 2014
Copyright @ONS
3/5

Poza konkursem w Wenecji będzie można zobaczyć m.in. debiut reżyserski Bradleya Coopera, czylil film Narodziny Gwiazdy z nim i Lady Gagą w roli głównej.

4/5
Emma Stone i Ryan Gosling tańczą w filmie La La Land
Copyright @Monolith Films
4/5

MFF w Wenecji 2018 otworzy najnowszy film Damiena Chazelle'a First Man, z Ryanem Goslingiem w roli głównej.

5/5
Złote Globy 2018, Guillermo del Toro, najlepszy reżyser
Copyright @East News
5/5

Jury Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji 2018 przewodniczyć będzie zdobywca tegorocznego Oscara (za film Kształt wody) Guillermo del Toro.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…