FESTIWAL FILMOWY W WENECJI

Polka w jury i nowy film Chazelle'a na otwarcie. Czas zacząć Festiwal Filmowy w Wenecji!

Czego możemy się spodziewać po 75.edycji?

Gabriela Czernecka 29 sierpnia 2018 07:58

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji to nie tylko wielkie święto kina, ale także spektakularne kreacje gwiazd, filmowe kontrowersje i reżyserskie wpadki. Już 29 sierpnia 2018 rozpocznie się 75. edycja festiwalu. Będzie o tyle wyjątkowa, że w jury zasiądzie polska reżyserka, Małgorzata Szumowska. Ciekawostek związanych z tegorocznym festiwalem jest jednak więcej. Kto tym razem otrzyma prestiżową nagrodę Złotego Lwa, a kto zaliczy wpadkę? Zobaczcie sami!

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji 2018

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji 2018 to jedna z najstarszych i najważniejszych imprez w historii kina. Festiwal odbędzie się w dniach 29 sierpnia-8 września, a otworzy go film autorstwa Daniela Chazelle'a, czyli twórcy takich filmów jak Whiplash czy La La Land. Chazell zaprezentuje swoje najnowsze dzieło film First Man z Ryanem Goslingiem w roli głównej. First Man powalczy o Złotego Lwa między innymi z filmem At Eternity's Gate Juliana Schnabela czy z Werk ohne Autor Floriana Henckela von Donnersmarcka.

MFF w Wenecji 2018: Małgorzata Szumowska

Tegoroczny festiwal będzie jednak o tyle wyjątkowy, że w jury zasiądzie Małgorzata Szumowska, którą już nazywa się najbardziej cenioną europejską reżyserką. 33 sceny z życia, Sponsoring, Body/Ciało czy W imię... to tylko nieliczne z jej genialnych filmów. To ona u boku Naomi Watts, Christophera Waltza, Taika Waititi, pod przewodnictwem scenarzysty i producenta Guillermo del Toro wybierze najlepszą filmową produkcję.

MFF w Wenecji 2018 odbędzie się w dniach 29 sierpnia-8 września. Jakie jeszcze ciekawostki kryje w sobie tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji? Zobaczcie sami w naszej galerii! ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Napisałam tę książkę po to, żeby oczyścić siebie dla dzieci. Żeby nie mieć już bagażu”, mówi w poruszającym wywiadzie wybitna pływaczka, OTYLIA JĘDRZEJCZAK. Były mąż Anji Rubik, SASHA KNEZEVIC, rozpoczął nowe życie – jako tata i jako… artysta. DEMI MOORE odkrywa mroczne strony swojego życia. Ile zostało z buntowniczki w MAŁGORZACIE OSTROWSKIEJ?