ZE ŚWIATA FILMU

Nie wiesz, na co wybrać się w weekend do kina?

Zobacz, co nowego w repertuarze!

Weronika Kostyra 25 lipca 2019 15:51

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów klasycznego Woody’ego Allena. Reżyser powraca na Manhattan, by zabrać widzów na przejażdżkę dorożką. Co jednak ważniejsze, wraca też do formy sprzed lat. W filmie W deszczowy dzień w Nowym Jorku znaleźć można wszystko to, za co pokochali go widzowie. Nie jest to film wolny od słabości, ale w końcu do kin trafia Woody Allen, na którego warto się wybrać i miło spędzić czas.

Co obejrzeć w kinie w weekend 26.07-28.07.2019 roku?

Do kin wchodzi najnowszy film Jima Jarmuscha, który rozpoczynał tegoroczny Festiwal Filmowy w Cannes. Truposze nie umierają to zabawa kinem gatunkowym z gwiazdorską obsadą.

Cienie imperium to pełnometrażowy debiut Karola Starnawskiego. Inspiracją do powstania filmu była książka Tomasza Grzywaczewskiego Granice marzeń. Grzywaczewski, który jest również pomysłodawcą i współscenarzystą filmu, opisał w niej historie mieszkańców państw postsowieckich, na których życiu największe piętno odcisnęła mocarstwowa polityka Rosji.

Warto też nadrobić kinowe zaległości. W repertuarze nadal są filmy Król lewI znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże! Spider-Man: Daleko od domuYesterday Sekretne życie zwierzaków domowych 2. ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Macierzyństwo dało mi poczucie sensu. Teraz patrzę na synka i myślę: Gośka, przecież to on jest twoją przyszłością”, mówi MAŁGORZATA KOŻUCHOWSKA. GOŁDA TENCER i DAWID SZURMIEJ. Matka i syn. Co jest podstawą ich wyjątkowej relacji i historycznej misji? CATHERINE DENEUVE – gwiazda, która zawsze była sobą. STAN BORYS i ANNA MALEADY – wszystko, co robią „z powodu miłości” do siebie.