Oto nowości w kinowym repertuarze

Łukasz Kaliński 1 sierpnia 2019 19:17

Opowiedziany z humorem i wzruszający Pavarotti to świetna okazja do zapoznania się z biografią człowieka, którego celem artystycznym było propagowanie sztuki operowej. Śpiewaka, który stał się światową gwiazdą na równi z muzykami rockowymi. Poświęcony życiu i twórczości zmarłego w 2007 roku najsłynniejszego tenora końca XX wieku – Luciano Pavarottiego – dokument Rona Howarda w kinach od 2 sierpnia. Film nie unika skandali związanych ze śpiewakiem, choć trudno nie odnieść wrażenia, że traktowane są one jako zło konieczne. Pod tym względem Pavarotti jest raczej laurką dla artysty niż punktem wyjścia do szukania sensacji.

Co obejrzeć w kinie w weekend 02.08-04.08.2019 roku?

Autorzy filmu Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw, pierwszego spin-offu serii Szybcy i wściekli, która w kinach na całym świecie zarobiła ponad pięć miliardów dolarów, obiecują, że w filmie pojawią się maszyny, jakich jeszcze nie widzieliśmy w poprzednich częściach. – Mamy helikoptery, mamy duże samoloty, auta które spadają z samolotów. Mamy auta, które przelatują z jednych budynków do drugich. Mamy też potężne wojskowe pojazdy oraz ciężarówkę MAN. Ona rozwali i zmiażdży dosłownie wszystko – wylicza występujący w roli głównej Dwayne Johnson.

W kinach również Yuli, filmowa biografia Carlosa Acosty, legendarnego kubańskiego tancerza baletowego, który zasłynął między innymi tym, że jako pierwszy czarnoskóry tancerz został obsadzony w roli Romea w balecie Romeo i Julia. Acosta wraca pamięcią do lat młodości, wspominając trudne  stosunki z szorstkim ojcem. To właśnie one stanowią fundament opowieści o tworzeniu się artysty.

Premierowy repertuar uzupełniają animowany Wilk w owczej skórze 2 oraz duńskie kino fantasy przeznaczone dla młodych widzów: Kraina szkła.

Warto też zwrócić uwagę na filmy, które miały swoją premierę wcześniej. To m.in. Diego, Yesterday czy fabularny remake animowanego hitu sprzed lat Król lew.  

1/8
plakat filmu Pavarotti
Copyright @materiały prasowe
1/8

Luciano Pavarotti. Prawdziwa gwiazda rocka w operowym wydaniu, nieziemski głos, wspaniały człowiek, legenda. Tylko on mógł nakłonić Lady Dianę do tego, by słuchała go moknąc w deszczu, tylko on jeździł po świecie z własnym jedzeniem, tylko on mógł elitarną formę sztuki uczynić rozrywką dla wszystkich.

2/8
plakat filmu Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw
Copyright @materiały prasowe
2/8

Agent Ochrony Służb Dyplomatycznych Luke Hobbs (Dwayne Johnson) oraz były pracownik elitarnych jednostek wojskowych Wielkiej Brytanii, dziś społeczny wyrzutek, Deckard Shaw (Jason Statham) spróbują powstrzymać cyber-genetycznie ulepszonego anarchistę Brixtona (Idris Elba).

3/8
plakat filmu Yuli
Copyright @materiały prasowe
3/8

Ekranizacja bestsellerowej autobiografii Carlosa Acosty, słynnego kubańskiego baletmistrza, z samym artystą w roli głównej. Jako dziecko Yuli nie wykazuje szczególnego zainteresowania ani edukacją, ani tańcem. Talent chłopca dostrzega jego ojciec i zmusza Yulego do udziału w zajęciach tanecznych.

4/8
plakat filmu Wilk w owczej skórze 2
Copyright @materiały prasowe
4/8

Dawno, dawno temu, pewien młody wilk o imieniu Szary na skutek działania magicznych mocy został zamieniony w owcę. Dzięki dobremu sercu i wielkiej odwadze udało się go jednak odczarować. Od tamtej pory wilki i owce zaczęły żyć w zgodzie i wspólnie zamieszkały w małym, ale przyjaznym miasteczku. Nie oznacza to jednak końca kłopotów.

5/8
plakat filmu Kraina szkła
Copyright @materiały prasowe
5/8

13-letni Jas spędza samotny weekend na farmie. Wchodząc do stodoły znajduje tam ukrywające się: dziewczynę oraz starszą panią. Obie mają rozczochrane włosy a ubrania dziwne, brudne i wyglądające obco. Okazuje się, że obie istoty nie należą do rasy ludzi lecz elfów i są w trakcie ucieczki przed mrocznymi siłami ze swojego świata.

6/8
plakat filmu Diego
Copyright @materiały prasowe
6/8

W mieście, w którym piłka to religia, Diego, młody chłopak o niezwykłym talencie, staje się bogiem. Wrzucony w sam środek neapolitańskiego kotła – mafijnych rozgrywek, sukcesów, uwielbienia i skandali – nie potrafi udźwignąć swojej sławy.

7/8
plakat filmu Yesterday
Copyright @materiały prasowe
7/8

Jack Malik (Himesh Patel) to muzyk grający do kotleta w podrzędnych barach. Zmęczony brakiem sukcesu dorasta do decyzji o rezygnacji z muzyki i powrotu do zawodu nauczyciela. Niespodziewanie budzi się w świecie, w którym nikt oprócz niego nie zna piosenek Beatlesów.

8/8
plakat filmu Król lew
Copyright @materiały prasowe
8/8

W wyniku podstępu wuja Skazy, prawowity władca afrykańskiej sawanny Simba zostaje wygnany. Razem z dwójką swoich przyjaciół Timonem i Pumbą zamierza odzyskać tron. Na jego powrót czekają matka Sarabi i ukochana Nala.

TAGI #premiera #film #kino

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.