Zobacz, na co warto pójść do kina w ten weekend!

Weronika Kostyra 5 września 2019 16:52

O najnowszym filmie Patryka Vegi stało się głośno, kiedy tylko reżyser ogłosił, czego będzie on dotyczył. W Polityce postanowił obnażyć kulisy pracy rządu. Każda kolejna informacja o szczegółach scenariusza wzbudzała duże kontrowersje i podgrzewała atmosferę wokół filmu. Reżyser ogłosił, że politycy robią wszystko, by zablokować premierę jego filmu. Teraz sami możemy się przekonać, czy rzeczywiście film szokuje tak bardzo.

Co obejrzeć w kinie w weekend 06.09-08.09.2019 roku?

Powieść Sztuka ścigania się w deszczu autorstwa Garetha Steina, na podstawie której powstał film w reżyserii Simona Curtisa, przez trzy i pół roku utrzymywała się na liście książkowych bestsellerów. Przetłumaczona na 38 języków książka doczekała się filmowej ekranizacji, którą od 6 września będzie można oglądać w polskich kinach.

To kin wchodzi też kontynuacja przerażającego horroru To. Akcja To: Rozdział 2 dzieje się 27 lat po strasznych wydarzeniach, do których doszło w miasteczku Derry.

Wyreżyserowany przez Isakiego Lacuestę film Między morzem a oceanem to zdobywca Złotej Muszli na Festiwalu w San Sebastián oraz jeden z największych przebojów tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty.

Historię Antoniny i Jana Żabińskich niedawno mogliśmy zobaczyć w fabularnym filmie Azyl z Jessicą Chastain. Teraz możemy poznać bliżej jej autentycznych bohaterów w filmie O zwierzętach i ludziach. Przed wojną kierowali warszawskim zoo, w którym podczas okupacji dawali schronienie licznym zagrożonym, głównie Żydom. Z materiałów archiwalnych, fragmentów inscenizowanych, wypowiedzi świadków i ocalonych powstała niezwykła opowieść, w której na pierwszym planie jest odwaga i wielka pasja, a w tle nieco surrealistyczne spojrzenie na wspólny los ludzi i zwierząt.

Wciąż warto wybrać się też na głośne premiery ostatnich tygodni: Pewnego razu w Hollywood, Ból i blask Pedro Almodovara oraz Toy Story 4. 

1/8
plakat Polityka, film, Patryk Vega
Copyright @Materiały prasowe
1/8

Głośny film Patryka Vegi ukazujący kulisy polskiej polityki. Jak zachowują się jej przedstawiciele, kiedy wyłączają się kamery?

2/8
plakat filmu Sztuka ścigania się w deszczu
Copyright @materiały prasowe/Imperial Cinepix
2/8

Denny to kierowca wyścigowy bez reszty oddany swemu mądremu psu o imieniu Enzo. Enzo (głos: Kevin Costner) jest dla Denny’ego więcej niż zwierzakiem – to jego najlepszy przyjaciel. Pewnego dnia Denny poznaje nauczycielkę Eve; jakiś czas później zakochani pobierają się, wkrótce potem rodzi im się dziecko...

3/8
plakat filmu To: Rozdział 2
Copyright @materiały prasowe/Warner Bros.
3/8

Mija 27 lat od strasznych wydarzeń, do których doszło w miasteczku Derry. Bohaterowie ponownie wracają w rodzinne stron, po tym jak otrzymują telefon z przerażającą informacją.

4/8
plakat filmu Między morzem a oceanem
Copyright @materiały prasowe/Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
4/8

Dwaj bracia wybrali dwie skrajnie odmienne ścieżki w swoich życiach i spotykają po latach. Israel, młodszy z rodzeństwa, właśnie wychodzi z więzienia. Chce zacząć wszystko od nowa, ale w nękanej bezrobociem Andaluzji trudno o pracę. Od zejścia na przestępczą ścieżkę próbuje chłopaka odwieść starszy brat Cheíto.

5/8
plakat filmu O zwierzętach i ludziach
Copyright @materiały prasowe
5/8

Antonina i Jan Żabińscy przed wojną kierowali warszawskim zoo, w którym podczas okupacji dawali schronienie licznym zagrożonym, głównie Żydom. Z materiałów archiwalnych, fragmentów inscenizowanych, wypowiedzi świadków i ocalonych powstała niezwykła opowieść.

6/8
plakat filmu Pewengo razu... w Hollywood
Copyright @materiały prasowe
6/8

Los Angeles, 1969 roku. Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) zagrał kiedyś w popularnym, westernowym serialu telewizyjnym. Cliff Booth (Brad Pitt) jest jego najlepszym przyjacielem oraz kaskaderem jednocześnie. Mężczyźni po latach nieobecności powracają do Hollywood. Sąsiadką Ricka zostaje słynna aktorka Sharon Tate (Margot Robbie).

7/8
zdjęcie z filmu Ból i blask
Copyright @Gutek Film/materiały prasowe
7/8

Salvador Mallo to jeden z najlepszych hiszpańskich reżyserów, który po latach kariery cierpi na niemoc twórczą. Dokucza mu też przenikliwy ból, którym opanowane jest całe jego ciało. Okazją do oderwania się od niego jest ponowna premiera jego filmu nakręconego trzydzieści lat wcześniej...

8/8
plakat filmu Toy Story 4
Copyright @materiały prasowe
8/8

Gdy pewnego dnia w pokoju Bonnie pojawia się nowa zabawka, Sztuciek, nikt nawet nie przypuszcza, że to początek zaskakującej podróży. Nieoczekiwana wyprawa pozwoli kowbojowi Chudemu przekonać się, jak wielki może być świat dla zwykłej zabawki…

TAGI #premiera #film #kino

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.