Oto nowości w repertuarze!

Weronika Kostyra 29 marca 2019 13:51

Do kin wchodzi długo wyczekiwana nowa wersja filmu animowanego z 1941 roku. Jej reżyserem jest Tim Burton. Reżyser przyznał, że nigdy nie był miłośnikiem cyrku, to do nakręcenia aktorskiej wersji Dumbo przekonał go wizerunek latającego słonia. Tytułowy Dumbo został stworzony za sprawą animacji komputerowej.

Co obejrzeć w kinie w weekend 29.03-31.03.2019 roku?

Kameralny dramat obyczajowy Przedszkolanka to znakomita okazja dla Maggie Gyllenhaal do zaprezentowania swoich niemałych umiejętności aktorskich. Jako Lisa dostrzega ogromny talent w jednym ze swoich podopiecznych. Jest gotowa na wszystko, by Jimmy go nie zmarnował.

Swoją premierę ma także zainspirowany prawdziwą historią film W domu innego. To ekranizacja bestsellerowej powieści autorstwa Rhidiana Brooka. Jego dziadek, pułkownik Walter Brook, był jednym z angielskich oficerów wysłanych z misją przywrócenia ładu i porządku w powojennych Niemczech. W rolach głównych w filmie wyreżyserowanym przez Jamesa Kenta zobaczymy Keirę Knightley, Jasona Clarke’a oraz Alexandra Skarsgårda.

Do kin wchodzi także trzeci film w reżyserskiej karierze Ralpha Fiennesa. Biały kruk to oparta na faktach historia Rudolfa Nuriejewa, jednego z największych tancerzy baletowych XX wieku. Nie pozostaje tajemnicą, także dla tych, którzy po raz pierwszy stykają się z sylwetką tego jednego z najsłynniejszych tancerzy w historii, że Nuriejew postanawia uciec na Zachód.

Nowe filmy w repertuarze to także Wilkołak, polska opowieść na granicy thrillera, mrocznej baśni i horroru, dokument Free Solo ekstremalna wspinaczka, historia świętej siostry Faustyny Kowalskiej Miłość i miłosierdzie, a także film Lomo: Życie blogera.

Jeżeli jeszcze tego nie zrobiliśmy, warto obejrzeć przebój ostatnich tygodni, film Kapitan Marvel. Wybierzesz się do kina? 

1/9
Plakat filmu Dumbo
Copyright @Materiały prasowe
1/9

Były cyrkowiec Holt Farrier wraca do domu po wojnie. Właściciel lokalnego cyrku proponuje mu opiekę nas słoniątkiem o niezwykle dużych uszach. Okazuje się jednak, że nie są one wadą, a umożliwiają słonikowi latanie. Złowieszczy cyrkowiec Vandemere będzie chciał wykorzystać Dumbo, a ten zrobi wszystko, by wrócić do swojej mamy.

2/9
Plakat filmu Przedszkolanka
Copyright @Materiały prasowe
2/9

Lisa pracuje jako przedszkolanka. Jedyną odskocznią od codzienności są dla niej zajęcia z pisania wierszy. Poezja to jej pasja, której nikt nie rozumie. Jednym z podopiecznych Lisy jest Jimmy. Nie ma wątpliwości, że chłopiec ma wrodzony poetycki talent. Przedszkolanka postanawia wziąć go pod swoje skrzydła, by dar nie poszedł na marne.

3/9
Plakat filmu w domu innego
Copyright @Materiały prasowe
3/9

W 1943 roku Hamburg przeżył bombardowanie, a jego mieszkańcy zostali bez dachu nad głową. Do ruin przybywa z Anglii Rachael Morgan. Jej mąż ma za zadanie odbudowę miasta po wojnie. Małżonkowie będą dzielić dom z jego dawnymi właścicielami. W pełnej napięcia atmosferze wrogość i smutek szybko ustępują miejsca namiętności i zdradzie... 

4/9
Plakat filmu Biały kruk
Copyright @Materiały prasowe
4/9

Utalentowany tancerz Rudolf Nuriejew przybywa na występy do Paryża. Interesuje go tam wszystko. Nie podoba się to oficerom KGB, którzy krok w krok śledzą wszystkie poczynania petersburskich tancerzy. W przerwach pomiędzy eksploracją kulturalnych atrakcji Paryża, poznajemy też życie Nuriejewa.

5/9
Plakat filmu Wilkołak
Copyright @Materiały prasowe
5/9

Akcja filmu rozgrywa się latem 1945 roku. Dla ośmiorga dzieci, wyzwolonych z obozu GrossRosen, zostaje utworzony prowizoryczny sierociniec w opuszczonym pałacu. Bohaterowie powoli odzyskują resztki straconego dzieciństwa, ale koszmar powraca. W lasach krążą obozowe psy wypuszczone przez esesmanów. Wygłodzone i zdziczałe osaczają pałac.

6/9
plakat filmu Free Solo: ekstremalna wspinaczka
Copyright @materiały prasowe
6/9

Leżąca w Kalifornii El Capitan to mierząca 975 metrów najbardziej imponująca granitowa skała na świecie. Po raz pierwszy została zdobyta przez Warrena Hardinga w 1958 roku. Zajęło mu to 46 dni w ciągu 16 miesięcy! Prawie sześćdziesiąt lat później Alex Honnold zamierza zdobyć skałę, w zupełnie inny sposób, bez asekuracji...

7/9
Film Miłość i miłosierdzie
Copyright @Materiały prasowe
7/9

„Miłość i miłosierdzie”: Dokument fabularyzowany o Bożym Miłosierdziu i misji Siostry Faustyny Kowalskiej, ujawniający nieznane dotąd fakty i niedawno ujawnione dokumenty.

8/9
plakat filmu Lomo: życie blogera
Copyright @Bomba Film/materiały prasowe
8/9

Bliźniaki, Karl i Ann kończą szkołę średnią. Ambitna dziewczyna wie, czego chce od życia, jej brat ciągle szuka. 17-latek prowadzi bloga, gdzie wrzuca zdjęcia i filmy, kreując wyimaginowany świat. Obserwują go tysiące fanów. Kiedy Karla rzuca dziewczyna, chłopak oddaje im pełną kontrolę nad swoim życiem.

9/9
Plakat filmu Kapitan Marvel
Copyright @Materiały prasowe
9/9

Vers to członkini oddziału militarnego toczącego wojnę z odwiecznym wrogiem. Sytuacja komplikuje się, gdy jej dostaje się w pułapkę i trafia do niewoli, lecz cudem udaje jej się uciec. Trafia na Ziemię lat 90. ubiegłego wieku, gdzie wrogowie depczą jej po piętach. Podejrzana kobieta wzbudza czujność Nicka Fury’ego...

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.