Oto nasze filmowe propozycje...

Weronika Kostyra 12 września 2019 15:55

W wyreżyserowanym przez Michała Rosę Piłsudskim w tytułowej roli zobaczymy Borysa Szyca, któremu na ekranie partnerują między innymi Magdalena Boczarska, Maria Dębska, Józef Pawłowski, Jan Marczewski i Tomasz Schuchardt. Józef Piłsudski musi manewrować na grząskim gruncie – między zachowawczą biernością Polskiej Partii Socjalistycznej a agresją wobec zaborców, skutkującą odwetem. Zbliża się rok 1914, a wraz z nim szansa na niepodległą Polskę.

Co obejrzeć w kinie w weekend 13.09-15.09.2019 roku?

Seans Downton Abbey, czyli kinowej kontynuacji popularnego serialu telewizyjnego jest jak wizyta u starych przyjaciół. Wiadomo, że niczym nas nie zaskoczą, ale dobrze czujemy się w ich towarzystwie.

Do kin wchodzi też film Niezbędna koniecznośćLosy małomiasteczkowego policjanta i twardo stąpającej po ziemi kobiety splatają się za sprawą gangu naturystów terroryzujących okolicę.

Wchodząca do kin 13 września Wyprawa Magellana powstała z okazji nadchodzącej w 2022 roku pięćsetnej rocznicy pierwszej wyprawy dookoła świata, która ostatecznie udowodniła, że Ziemia jest okrągła.

Wciąż warto wybrać się też na głośne premiery ostatnich tygodni: najnowszy film Patryka Vegi PolitykaTo: Rozdział 2 oraz  Pewnego razu w Hollywood. 

1/7
plakat filmu Piłsudski
Copyright @materiały prasowe/Next Film
1/7

Rok 1901 rok, więzień polityczny Józef Piłsudski zostaje uwolniony ze szpitala psychiatrycznego w rosyjskim zaborze. Nie dane mu będzie jednak rodzinne szczęście u boku żony. Kolejne burzliwe lata naznaczone będą rewolucją, przemocą i zdradą. Zbliża się rok 1914, a wraz z nim szansa na niepodległą Polskę. 

2/7
plakat filmu Downton Abbey
Copyright @United International Pictures/materiały prasowe
2/7

Życie w Downton Abbey toczy się własnym rytmem i wydaje się, że nic nie może zmącić spokoju mieszkańców. Wszystko stawia na głowie jeden list, w którym Granthamowie zostają poinformowani o wizycie rodziny królewskiej. Taka okazja to nie tylko wielki zaszczyt, ale i jeszcze większa odpowiedzialność...

3/7
plakat filmu Niezbędna konieczność
Copyright @Aurora Films/materiały prasowe
3/7

Pierre to komendant policji we francuskim miasteczku, gdzie uciążliwe stają się ataki radykalnych nudystów. Jedną z ofiar staje się będąca tu przejazdem Juliette. Traci ona samochód oraz cenne rękopisy. Sprawę kradzieży przejmuje Pierre, a Juliette nie zamierza ruszać dalej bez swojej własności.

4/7
plakat filmu Wyprawa Magellana
Copyright @Kino Świat/materiały prasowe
4/7

Flota pięciu okrętów opuszcza Sewillę w 1519 roku pod dowództwem Ferdynanda Magellana wraz z załogą liczącą ponad 200 marynarzy. Trzy i pół roku później do portu wraca tylko jeden statek z kilkunastoma osobami na pokładzie. Wyprawa dookoła świata zakończyła się sukcesem, co jednak wydarzyło się w jej trakcie?

5/7
plakat Polityka, film, Patryk Vega
Copyright @Materiały prasowe
5/7

Głośny film Patryka Vegi ukazujący kulisy polskiej polityki. Jak zachowują się jej przedstawiciele, kiedy wyłączają się kamery?

6/7
plakat filmu To: Rozdział 2
Copyright @materiały prasowe/Warner Bros.
6/7

Mija 27 lat od strasznych wydarzeń, do których doszło w miasteczku Derry. Bohaterowie ponownie wracają w rodzinne stron, po tym jak otrzymują telefon z przerażającą informacją.

7/7
plakat filmu Pewengo razu... w Hollywood
Copyright @materiały prasowe
7/7

Los Angeles, 1969 roku. Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) zagrał kiedyś w popularnym, westernowym serialu telewizyjnym. Cliff Booth (Brad Pitt) jest jego najlepszym przyjacielem oraz kaskaderem jednocześnie. Mężczyźni po latach nieobecności powracają do Hollywood. Sąsiadką Ricka zostaje słynna aktorka Sharon Tate (Margot Robbie).

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.