Oto nasze filmowe propozycje...

Weronika Kostyra 17 października 2019 15:53

Choć początkowo premiera kontynuacji filmu Czarownica 2 była planowana na przyszły rok, Disney postanowił zrobić nam niespodziankę i film wchodzi do kin już teraz. Angelina Jolie ponownie wcieliła się w rolę złowieszczej Diaboliny. Rodzinne powiązania komplikują życie jej i Aurory oraz wystawiają ich wzajemne relacje na ciężką próbę. Nadchodzi wesele, pojawiają się niespodziewani sojusznicy oraz nowe, mroczne siły. Wszystko to oddala je od siebie i spowoduje, że staną po przeciwnych stronach.

Co obejrzeć w kinie w weekend 18.10-21.10.2019 roku?

Dawid Ogrodnik zaczyna się specjalizować w rolach prawdziwych bohaterów, którzy odcisnęli swój znak na polskiej kulturze. Po roli Rahima w Jesteś Bogiem i Tomasza Beksińskiego w Ostatniej rodzinie, teraz wciela się w postać geniusza fortepianu, Mieczysława Kosza. Ikar. Legenda Mietka Kosza w kinach od 18 października.

Choć od premiery pierwszej części filmu Zombieland minęło już dziesięć lat, jego kontynuacja nie sprawia wrażenia nakręconej dopiero wtedy, gdy napisany został odpowiednio dobry scenariusz. Tak zapewniali jego twórcy, ale nie sposób nie odnieść wrażenia, że Zombieland. Kulki w łeb to typowa kontynuacja, która „wiezie się” na znanym poprzedniku. Na szczęście ogląda się ją dobrze i zapewnia obiecaną rozrywkę.

Portret kobiety w ogniu jest wzruszającym, emocjonalnym obrazem zakazanej miłości, pełnym malarskich, wyrafinowanych kadrów. Jest również „ulubieńcem” światowej krytyki widzów. Zachęceni?

Wciąż warto wybrać się też na głośne premiery ostatnich tygodni: głośnego Jokera Todda Phillipsa, Boże Ciało Jana Komasy, czyli polskiego kandydata do Oscara, (Nie)znajomi, czyli polską wersję włoskiego hitu Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie,  film Ślicznotki  z olśniewającą Jennifer Lopez, a także film Wojna o prąd o zaciekłej rywalizacji między Nikolą Teslą i Thomasem Edisonem.

1/9
Angelina Jolie, Czarownica
Copyright @Materiały prasowe
1/9

Rodzinne powiązania komplikują życie Diaboliny i Aurory oraz wystawiają ich wzajemne relacje na ciężką próbę. Nadchodzi wesele, pojawiają się niespodziewani sojusznicy oraz nowe, mroczne siły. Wszystko to oddala je od siebie i spowoduje, że staną po przeciwnych stronach.

2/9
Plakat Ikar. Legenda Mietka Kosza
Copyright @Materiały prasowe
2/9

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia niewidomego geniusza fortepianu. Mietek jako dziecko traci wzrok. Jego matka oddaje go pod opiekę sióstr zakonnych w Laskach. W ośrodku dla niewidomych chłopiec odkrywa, że muzyka może się dla niego stać sposobem na to, by na nowo widzieć i opowiadać świat.

3/9
Plakat filmu Zombieland. Kulki w łeb
Copyright @Materiały prasowe
3/9

Tallahassee, Columbus, Wichita i Little Rock to zawodowcy, którzy o zabijaniu zombie wiedzą wszystko. W świecie opanowanym przez żywe trupy opracowali kilkadziesiąt zasad, których przestrzeganie jest niezbędne do przeżycia.

4/9
plakat filmu Portret kobiety w ogniu
Copyright @Gutek Film/materiały prasowe
4/9

Bohaterkami filmu są szykowana do aranżowanego małżeństwa arystokratka Heloiza oraz przybyła z Paryża malarka, Marianna. Ta druga ma namalować w sekrecie portret przyszłej panny młodej. Heloiza nie chce bowiem pozować, buntując się w ten sposób przeciwko przymusowemu zamążpójściu....

5/9
plakat filmu Joker
Copyright @Warner Bros./materialy prasowe
5/9

Wiecznie samotny Arthur Fleck pragnie kontaktu. Mimo to swoją prawdziwą twarz ukrywa aż za dwiema maskami. Jedną z nich przywdziewa każdego dnia, nakładając makijaż klauna do pracy. Drugiej nie może zdjąć nigdy. To iluzja, jaką otacza się, aby przesłonić fakt, że nie może poczuć się częścią świata wokół.

6/9
plakat filmu Boże Ciało
Copyright @Kino Świat/materiały prasowe
6/9

Daniel w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i marzy, żeby zostać księdzem. W czasie zwolnienia warunkowego kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Pod jego nieobecność zaczyna pełnić posługę kapłańską. Jego metody ewangelizacji budzą jednak kontrowersje.

7/9
Plakat filmu Ślicznotki
Copyright @Materiały prasowe
7/9

Młodziutka Destiny ledwo wiąże koniec z końcem, mimo że całymi nocami tańczy w klubie. Spotyka na swej drodze Ramonę, największą gwiazdę klubu, która potrafi oczarować i omotać dosłownie każdego. Tancerki zarabiają w kolejnych miesiącach pieniądze, o jakich nigdy nawet nie śniły.

8/9
plakat filmu (Nie)znajomi
Copyright @Mówi Serwis/materiały prasowe
8/9

Ewa i Tomek zapraszają znajomych na kolację. Wszyscy znają się od lat i wszystko o sobie wiedzą. Nowa w towarzystwie Ola proponuje niewinną zabawę - wszyscy mają wyłożyć na stół swoje telefony. Od tej pory wszyscy będą mieli wgląd w przychodzące tam wiadomości, a wszelkie rozmowy prowadzone będą przez głośnik.

9/9
Plakat filmu Wojna o prąd
Copyright @Materiały prasowe
9/9

Historia wyścigu pomiędzy Thomasem Edisonem (Benedict Cumberbatch), a George’em Westinghousem (Michael Shannon) w zbudowaniu systemu elektrycznego  w dziewiętnastowiecznej Ameryce.

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.