Oto filmowe nowości

Weronika Kostyra 2 maja 2019 16:58

Moda na przenoszenie na ekran prozy Stephena Kinga trwa w najlepsze. Kolejne ekranizacje jego dzieł trafiają do kin, telewizji czy na platformy streamingowe. Fani pisarza nie mogą narzekać na wybór. W ten weekend premiera Smętarza dla zwierzaków. Wybierzesz się do kina?

Co obejrzeć w kinie w weekend 03.05-05.05.2019 roku?

Wyreżyserowany przez Kennetha Branagha film Cała prawda o Szekspirze to efekt fascynacji reżysera postacią najsłynniejszego dramaturga wszech czasów. W swoim najnowszym dziele Branagh przedstawia powszechnie znane wydarzenia z życia mistrza, próbując uzupełnić luki w jego biografii na podstawie dzieł tworzonych w ostatnich trzech latach życia poety.

Do kin powraca też jeden z najbardziej oryginalnych i, cóż, niedorzecznych filmów ostatnich lat. W tym absurdzie jest jednak metoda, a seria Iron Sky zapewnia ogromną dawkę rozrywki dla fanów tego typu zwariowanego kina. Iron Sky: Inwazja od dziś w kinach.

Pokazywany w Konkursie Głównym na festiwalu Berlinale 2018 Tranzyt Christiana Petzolda to dramat opisujący życie europejskich uchodźców w czasach nazizmu. Filmową adaptację powieści Anny Segher możemy oglądać już o 3 maja.

Repertuarze kin prym wiedzie wciąż ubiegłotygodniowa premiera, czyli Avengers: Koniec gry. Warto obejrzeć też Vox Lux z Natalie Portman, Dumbo Tima Burtona lub film After, który okrzyknięto następcą Pięćdziesięciu twarzy Greya. 

1/8
Plakat filmu Smętarz dla zwierzaków
Copyright @Materiały prasowe
1/8

Louis Creed wraz z rodziną przeprowadza się z Bostonu do małego miasteczka. Jego żona, Rachel oraz dwoje dzieci: Ellie i Gage są zadowoleni z tego, że będzie miał dla nich więcej czasu. Sąsiad przestrzega Ellie i Rachel, żeby nie chodziły same do lasu, ze względu na niebezpieczeństwo. Tajemnica wychodzi na jaw wraz ze śmiercią kota rodziny...

2/8
Plakat filmu Cała prawda o Szekspirze
Copyright @Materiały prasowe
2/8

Po wielkim pożarze, który strawił budynek teatru w 1613 roku, załamany William Szekspir wraca do  domu w Stratford. Pracując przez ostanie dwadzieścia lat w Londynie, nieczęsto miał okazję spotykać swych najbliższych – żonę Annę oraz córki. Ich reakcja na jego powrót wcale nie jest entuzjastyczna.

3/8
plakat filmu Tranzyt
Copyright @Aurora Films/materiały prasowe
3/8

Bohaterem filmu jest Georg, który w trakcie ucieczki z Francji po inwazji nazistowskiej przejmuje tożsamość zmarłego pisarza, którego dokumenty zdobył przypadkowo. Utknąwszy w Marsylii, Georg spotyka młodą kobietę, Marie, desperacko poszukującą zaginionego męża – człowieka, pod którego podszywa się Georg...

4/8
Plakat filmu Iron Sky: Inwazja
Copyright @Materiały prasowe
4/8

Mija 20 lat od chwili, gdy inwazja kosmicznych nazistów doszczętnie zrujnowała Ziemię. Nieliczni ocaleni znaleźli schronienie na Księżycu. Okazuje się, że głęboko pod powierzchnią zniszczonej Ziemi znajduje się coś, co może uratować świat. Podczas wyprawy na jaw wychodzi zdumiewająca prawda, stojącą za powstaniem gatunku ludzkiego.

5/8
Film Avengers: Koniec gry
Copyright @Materiały prasowe
5/8

Połowa życia w kosmosie przestała istnieć i możliwa jest tylko jedna przyszłość... Czy Avengers i stojący u ich boku Superbohaterowie zdołają odwrócić niszczycielską moc Kamieni Nieskończoności?

6/8
plakat filmu Vox Lux
Copyright @
6/8

Celeste była nastolatką, kiedy wielka tragedia zrobiła z niej gwiazdę muzyki pop. Dziś nie jest już tą samą osobą. Po skandalicznym incydencie, który prawie zrujnował jej karierę, chce wrócić na scenę. Musi zmierzyć się ze wspomnieniami, i przygotować się do wielkiej trasy koncertowej.

7/8
plakat filmu After
Copyright @Monolith Films/materiały prasowe
7/8

Pilna uczennica Tessa Young zaczyna pierwszy rok studiów z wielkimi ambicjami. Doskonale wie, co chce osiągnąć, jaką drogą ma podążać i kim powinna się stać. Jej uporządkowane życie rozpadnie, gdy spotka tajemniczego Hardina Scotta. Jest wszystkim, czego Tessa starała się dotąd unikać, a zacznie pragnąć...

8/8
Plakat filmu Dumbo
Copyright @Materiały prasowe
8/8

Były cyrkowiec Holt Farrier wraca do domu po wojnie. Właściciel lokalnego cyrku proponuje mu opiekę nas słoniątkiem o niezwykle dużych uszach. Okazuje się jednak, że nie są one wadą, a umożliwiają słonikowi latanie. Złowieszczy cyrkowiec Vandemere będzie chciał wykorzystać Dumbo, a ten zrobi wszystko, by wrócić do swojej mamy.

TAGI #premiera #film #kino

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.