Oto nasze filmowe propozycje!

Weronika Kostyra 13 czerwca 2019 15:59

Kino do tej pory nie widziało na ekranie w jednym filmie tak dużej ilości ogromnych potworów. Siedemnaście stworów, tzw. Tytanów, pustoszy Ziemię w filmie wyreżyserowanym przez Michaela Dougerty’ego. Kiedy wszystkie pomysły, jak temu zaradzić się wyczerpują, trzeba wezwać Godzillę. Godzilla II: Król potworów w kinach od 14 czerwca. Co jeszcze?

Co obejrzeć w kinie w weekend 14.06-16.06.2019 roku?

Siedem lat po premierze Facetów w czerni 3, nieustraszeni pogromcy kosmitów powracają. W obsadzie Men in Black: International próżno jednak szukać gwiazdora poprzednich części serii Willa Smitha. Tym razem czarny garnitur ubierze popularny Thor – Chris Hemsworth. Partneruje mu inna koleżanka z planu Avengersów: Walkiria Tessa Thompson.

Do kin wchodzi także film Tajemnice Joan, który został zainspirowany prawdziwą historią Melity Norwood. Zatrzymanej w 1999 roku 87-latki, która została oskarżona o szpiegostwo na rzecz Rosjan.  Swoją premierę ma też film Krew Boga, czyli refleksja nad istotą wiary i kościoła inspirowana filmami Nicolasa Windinga Refna. 

Przez lata piłkarska reprezentacja Islandii uważana była za europejskiego outsidera. Wylosowanie tej drużyny w rozgrywkach międzynarodowych oznaczało punkty i wysokie zwycięstwa. Kilka ostatnich lat przyniosło diametralną zmianę. Piłkarze Islandii byli objawieniem mistrzostw Europy w 2016 roku, dwa lata później zagrali po raz pierwszy na mistrzostwach świata. Na fali tych sukcesów całą Islandię opanowała piłkarska gorączka. Jednym z jej efektów jest młodzieżowy film sportowy Bragiego Thora Hinrikssona Hej, sokoły!

Warto też obejrzeć filmy RocketmanX-Men: Mroczna PhoenixAladyn Pokémon: Detektyw Pikachu, które premierę miały już wcześniej. 

1/9
plakat filmu Godzilla II: Król potworów
Copyright @Warner Bros./materiały prasowe
1/9

Godzilla ukrywa się w oceanie, a na całym świecie odnajduje się kilkunastu innych Tytanów. Specjalne urządzenie może je kontrolować, przejmują je jednak terroryści. Ziemię zaczyna pustoszyć Potwór Zero, Król Ghidora. Na jego wezwanie odpowiadają pozostali Tytani. Może to oznaczać całkowitą zagładę ludzkości...

2/9
plakat filmu Men in Black International
Copyright @United International Pictures/materiały prasowe
2/9

Doświadczony agent H i zdeterminowana, początkująca agentka M zostają połączeni w parę. Na Ziemi pojawia się nowy obcy, który może przybrać dowolną formę, nawet wcielić się w agenta MIB. Dlatego, by ocalić świat i agencję, współpraca agentów H i M musi być naprawdę skuteczna.

3/9
Film Tajemnice Joan
Copyright @Materiały prasowe
3/9

Starsza pani nie przypomina kogoś, kto mógłby stanowić zagrożenie, lecz zostaje oskarżona o szpiegostwo. Wypiera się zarzutów, jednak przesłuchujący ją agenci przedstawiają dowody jej na szpiegostwo. W latach 40. studiowała fizykę i przypadkowo nawiązała znajomość ze zwolennikami ideologii komunistycznej...

4/9
plakat filmu Krew Boga
Copyright @Kino Świat/materiały prasowe
4/9

Wczesne średniowiecze. Na ostatnią pogańską wyspę dociera rycerz Willibrord. Towarzyszy mu Bezimienny – pełen ideałów chłopak, skrywający przed światem swoją tożsamość. Pomimo różnic w światopoglądzie kontynuują wędrówkę połączeni wspólnym celem – chcą odnaleźć i ochrzcić ukrytą w górach osadę pogan.

5/9
plakat filmu Hej, sokoły!
Copyright @Vivarto/materiały prasowe
5/9

Co roku u południowych wybrzeży Islandii odbywa się największy turniej piłkarski dla dzieci. W tym roku o mistrzowski puchar rywalizuje także dziesięcioletni Jon wraz ze swoim zespołem. Jak się okazuje, chłopiec będzie musiał dorosnąć szybciej, niż się spodziewał, zarówno na boisku jak i poza nim.

6/9
Plakat filmu X-Men: Mroczna Phoenix
Copyright @Materiały prasowe
6/9

Brawurowa akcja X-Menów zapobiega katastrofie, ale prawie kończy się tragedią. Obdarzona niezwykłymi zdolnościami Jean Grey zostaje wystawiona na działanie nieznanej siły. Jej moce uległy wzrastają, a do pamięci wracają wspomnienia z przeszłości i wypadku samochodowego, w którym zginęli jej rodzice.

7/9
Plakat filmu Rocketman
Copyright @Materiały prasowe
7/9

Spektakularna muzyczna fantazja na temat Eltona Johna i być może najważniejszego okresu w jego życiu – przełomu, który zadecydował, że znamy go jako kolorowego ptaka popkultury. Na ekranie zobaczymy podróż, jaką była transformacja nieśmiałego pianisty Reginalda Dwighta w międzynarodową supergwiazdę Eltona Johna.

8/9
Film Aladyn
Copyright @Materiały prasowe
8/9

Uliczny złodziejaszek Aladyn zakochuje się w pięknej księżniczce Dżasminie. Pewna siebie Dżasmina robi wszystko, by wymknąć się spod kontroli ojca. Tymczasem Aladyn zostaje wysłany na poszukiwania magicznej lampy, w której kryje się potężny Dżin. Czy Aladynowi uda się trzymać lampę z dala od złego Dżafara i zdobyć rękę księżniczki?

9/9
plakat filmu Pokémon: Detektyw Pikachu
Copyright @Warner Bros./materiały prasowe
9/9

Prywatny detektyw Harry Goodman znika w niewyjaśnionych okolicznościach, a jego 21-letni syn Tim próbuje ustalić, co się wydarzyło. W śledztwie pomaga mu były partner Harry'ego – detektyw Pikachu, przezabawny, dowcipny i uroczy Pokémon, który potrafi wprawić w osłupienie nawet samego siebie.

TAGI #premiera #film #kino

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.