Film Planeta singli 3
Fot. Materiały prasowe
VIVA! RECENZJE

Czy Planeta Singli 3 powtórzy sukces poprzednich części?

Przeczytaj naszą recenzję!

Weronika Kostyra 6 lutego 2019 16:45
Film Planeta singli 3
Fot. Materiały prasowe

Planeta Singli 3 ma swoją premierę zaledwie kilka miesięcy po poprzedniej części. Twórcy zdecydowali się na nowatorski w polskim kinie krok – oba filmy kręcone były równocześnie. W wielkim finale filmowej trylogii Ania Kwiatkowska i Tomek Wilczyński (Agnieszka Więdłocha i Maciej Stuhr) decydują się na ślub. Właśnie dlatego Planeta singli 3 zupełnie różni się od poprzednich części – jego akcja w całości dzieje się na wsi, gdzie obie rodziny przygotowują się do wielkiego wesela. Co z tego wyniknie?

Recenzja filmu „Planeta Singli 3”

Dzięki przeniesieniu akcji filmu z wielkiego miasta na wieś Planeta Singli 3 jest utrzymana w zupełnie innym klimacie. Ma jednak wszystkie cechy, za którą ją pokochaliśmy – znakomity humor oraz postaci z krwi i kości. Tym razem poznajemy rodzinę Tomka Wilczyńskiego. Dowiadujemy się jakie łączą ich relacje i dlaczego bohater tak długo ich nie odwiedzał...

Ślub, wesele i przygotowania do nich są główną osią filmu. Nie przebiegają one jednak bez wpadek i nieoczekiwanych kłopotów. Okazuje się, że każda rodzina ma swoje problemy. Na jaw wychodzą konflikty sprzed lat, długo ukrywany żal i sekrety ukrywane przed najbliższymi. Z kolei przyjaciele pary młodej, Ola i Bogdan, muszą poradzić sobie z nowym wyzwaniem – opieką nad noworodkiem. Jedynie młodsze pokolenie bohaterów nie bierze udziału w konflikcie, lecz rozwija interesującą znajomość. Atmosfera tuż przed weselem jest jak tykająca bomba, która w każdej chwili może wybuchnąć. W końcu zaczniemy się zastanawiać, czy do uroczystości w ogóle dojdzie!

Nowe postaci w Planecie Singli 3 sprawiają, że obsada jest naprawdę imponująca. W ojca Tomka wcielił się Bogusław Linda, który zrywa z wizerunkiem filmowego twardziela. Mamę bohatera gra dawno niewidziana na dużym ekranie Maria Pakulnis. Natomiast brata Tomka zagrał Borys Szyc. W obsadzie znaleźli się wszyscy aktorzy dobrze nam znani z dwóch poprzednich części: Weronika Książkiewicz, Tomasz Karolak, Joanna Jarmołowicz, Danuta Stenka czy Aleksandar Milićević. Dołączyli do nich również Anna Smołowik i Jakub Józefowicz, syn Janusza Józefowicza, który zaliczył bardzo udany debiut.

Planeta Singli 3 nie bazuje jedynie na sukcesie pierwszej części. Jest jej pełnoprawną i logiczną kontynuacją na naprawdę świetnym poziomie. Spełnia wszystkie funkcje komedii romantycznej – bawi, wzrusza, daje pokrzepienie, a także zawiera pouczający morał: że w związku ważniejsza jest szczera rozmowa niż wzajemne „uszczęśliwianie na siłę”. 

Planeta Singli powraca! Trzecia część komedii już od lutego w kinach
Fot. Materiały prasowe

Planeta singli 3
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?