Piotr Kraśko, Karolina Ferenstein-Kraśko, VIVA! maj 2017 new news
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM
Historia miłości

Ich znajomość zaczęła się od... awantur. Historia miłości Piotra Kraśki i Karoliny Ferenstein

„Najtrudniejsze były dwa pierwsze miesiące”

Marta Nawacka 12 lipca 2023 16:02
Piotr Kraśko, Karolina Ferenstein-Kraśko, VIVA! maj 2017 new news
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Kiedy się poznali, nic nie wskazywało na to, że stworzą udany związek. On chciał się nauczyć jeździć konno, ona, choć niechętnie, została jego trenerką. Na początku dochodziło między nimi do karczemnych awantur, oboje byli w związkach. Z czasem Piotr Kraśko i Karolina Ferenstein zapałali do siebie głębokim uczuciem... Oto ich historia!

Piotr Kraśko i Karolina Ferenstein-Kraśko: ich znajomość zaczęła się od awantur

W 2001 roku Piotr Kraśko postanowił nauczyć się jeździć konno w Gałkowie na Mazurach. Był totalnym amatorem, chciał jednak wziąć udział w zawodach. Jego zapał nie udzielał się Karolinie Ferenstein, która była pewna, że to tylko chwilowa fanaberia popularnego dziennikarza. Bardzo niechętnie zgodziła się uczyć go tego sportu. Przez negatywne nastawienie trenerki ich relacje od początku nie wyglądały zbyt dobrze...

„Na naszych treningach dochodziło do tak karczemnych awantur, że ludzie obserwujący nas z boku patrzyli czasem na te sceny z przerażeniem. Wszyscy byli pewni, że jak kolejna lekcja się skończy, ona trzaśnie drzwiami od stajni, ja od samochodu i to będzie koniec naszej znajomości”, wspominał Piotr Kraśko. Z czasem jednak upór dziennikarza i dyscyplina doprowadziły do tego, że Karolina Ferenstein zaczęła inaczej na niego patrzeć.

Trenerka była pod wrażeniem faktu, że Piotr Kraśko był w stanie przyjechać z Warszawy choćby na jeden dzień, by przez kilka godzin intensywnie ćwiczyć jazdę i skoki przez przeszkody. Wówczas jednak nic nie wskazywało na to, że parę połączy coś więcej. Oboje byli w związkach: dziennikarz od paru lat był żonaty, zaś Karolina Ferenstein miała narzeczonego. „Nasze uczucie rodziło się bardzo płynnie. Długo się tylko przyjaźniliśmy, dobrze rozumieliśmy, przyjemnie spędzało nam się wspólnie czas. Najpierw byliśmy parą uczeń-instruktor, potem przyjaciółmi, a później... przestaliśmy razem trenować”, zdradziła.

Czytaj też: Wspierał ją, gdy były mąż porwał jej córkę. Związek Anny Samusionek i Jerzego Czarkwianiego zakończył się nagle

Karolina Ferenstein-Kraśko i Piotr Kraśko, ślub
Fot. East News

Ślub Piotra Kraśki i Karoliny Ferenstein

Karolina Ferenstein-Kraśko i Piotr Kraśko, ślub
Fot. East News

Ślub Piotra Kraśki i Karoliny Ferenstein

Piotr Kraśko, Karolina Ferenstein-Kraśko, Viva! 2017
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Piotr Kraśko i Karolina Ferenstein-Kraśko z dziećmi w sesji dla magazynu VIVA!, 2017 rok

Piotr Kraśko, Karolina Ferenstein-Kraśko, VIVA! maj 2017, Okładka
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Piotr Kraśko z dziećmi w sesji dla magazynu VIVA!, 2017 rok

Piotr Kraśko i Karolina Ferenstein-Kraśko: ich miłość została wystawiona na próbę

Zakochani nie chcieli walczyć z uczuciem, jakie ich połączyło. Oboje postanowili wyznać prawdę swoim dotychczasowym partnerom i zakończyć związki, w których byli. Kiedy Piotr Kraśko dostał rozwód, oficjalnie zostali parą. Nie spieszyli się jednak, by stanąć na ślubnym kobiercu. Przez dwa lata tworzyli niesformalizowany związek, a w tym czasie doczekali się synka, Konstantego. Wspólnie zamieszkali w Georgetown, gdyż dziennikarz był wówczas korespondentem TVP w Waszyngtonie. Tuż przed tym przeżyli ciężkie chwile, ponieważ Karolina Ferenstein zdecydowała się urodzić dziecko w Polsce.

„Najtrudniejsze były dwa pierwsze miesiące. Tragedia i płacz non stop. Wiążąc się z Piotrem, wiedziałam jednak, kim jest i na co się decyduję. Życie czasami tak się układa, jeśli chcemy je przeżyć naprawdę intensywnie, musimy godzić się na różne kompromisy. W naszym przypadku są to długie chwile samotności, rozłąki”, opowiadała wtedy Karolina Ferenstein. We wrześniu 2008 roku, po powrocie ze Stanów Zjednoczonych, para postanowiła się pobrać w Gałkowie. Niedługo później na świat przyszedł ich drugi syn, Aleksander, a rodzina cieszyła się wspólnym szczęściem.

W 2013 roku jednak media obiegły plotki o rzekomym kryzysie w małżeństwie Piotra Kraśki i Karoliny Ferenstein. Mówiono nawet, że rozwód wisi w powietrzu. Na szczęście szybko okazało się, że pogłoski te były mocno przesadzone. Pięć lat temu małżonkowie powitali na świecie trzecie dziecko, córkę, co jeszcze bardziej umocniło ich relację. „Ktokolwiek powie, że wspaniale łączy pracę w mediach z życiem rodzinnym, to albo nie jest szczery, albo nie zdaje sobie sprawy, jakie ma problemy. Lub naprawdę należy do unikalnych wyjątków. Ja po trzynastu latach wciąż nie mogę sobie wybaczyć, że spóźniłem się na narodziny pierwszego syna”, wyznał w jednym z wywiadów dziennikarz.

Dziś Piotr Kraśko bez zastanowienia podkreśla, że rodzina jest dla niego zawsze na pierwszym miejscu, a praca nie stanowi priorytetu. Podkreśla także dumę z ukochanej, która spełnia się jako sędzia jeździecki, bierze udział w zawodach i w dalszym ciągu organizuje kursy. „Mając trójkę dzieci, nie wyobrażam już sobie, żebym był tak długo poza domem jak kiedyś”, zapewnia dziennikarz.  

Zobacz także: Omenaa Mensah i Rafał Brzoska odnowili przysięgę małżeńską! Tak wyglądał ich drugi ślub

Piotr Kraśko, Karolina Ferenstein-Kraśko, VIVA! maj 2017, Okładka
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Piotr Kraśko i Karolina Ferenstein-Kraśko z dziećmi w sesji dla magazynu VIVA!, 2017 rok

Piotr Kraśko, Karolina Ferenstein-Kraśko, VIVA! maj 2017, Okładka
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Karolina Ferenstein-Kraśko w sesji dla magazynu VIVA!, 2017 rok

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.