Fot. Studio69 / Studio69 / Forum
niezwykłe relacje

Tajemnica pierwszego małżeństwa Piotra Kraśki. Dzięki byłej żonie poznał swoją obecną miłość!

Prawda wyszła na jaw w nietypowych okolicznościach

Marcjanna Maryszewska 21 grudnia 2022 18:51
Fot. Studio69 / Studio69 / Forum

Dziś Piotr Kraśko to jeden z najsłynniejszych i najbardziej cenionych polskich prezenterów. Prywatnie od lat związany jest z Karoliną Ferenstein-Kraśko — przyjaciółką jego pierwszej żony! Dziś już mało kto pamięta, że dziennikarz dwukrotnie stawał na ślubnym kobiercu. I choć tamta miłość nie przetrwała, tylko i wyłącznie dzięki niej Piotr Kraśko mógł zaznać szczęścia u boku ukochanej Karoliny… 

Jak Piotr Kraśko poznał swoją pierwszą żonę?

Był 1997 rok, gdy los pchnął ich w swoje ramiona. Piotr Kraśko i Dominika Czwartosz poznali się w hotelu w Międzyzdrojach, gdzie akurat trwał Festiwal Gwiazd. Gdy prezenter udał się do recepcji po odbiór kluczy, ona czekała na wypożyczone chwilę wcześniej żelazko. „Ktoś nas sobie przedstawił, a ja pomyślałam: "To jest całkiem interesujący mężczyzna”, wyznała przed laty na łamach VIVY!. 

Między menadżerką ds. marketingu w amerykańskiej korporacji i młodym dziennikarzem telewizyjnym bardzo szybko zaiskrzyło. Dominika Czwartosz przez wiele lat mieszkała w USA i miała szansę na zrobienie wielkiej kariery, lecz postanowiła wrócić do ojczyzny. Zwykła śmiać się, że to wyłącznie dzięki tej decyzji poznała swojego byłego już męża.

CZYTAJ TAKŻE: Zawsze może liczyć na jej wsparcie. Oto historia miłości Marty i Dawida Kubackich

Zakochani zaręczyli się w Tajlandii, a już w 2000 roku stanęli na ślubnym kobiercu. W tamtym czasie Piotr Kraśko i Dominika Czwartosz byli jedną z najpopularniejszych par polskiego show-biznesu. Cieszyli się niegasnącym zainteresowaniem mediów, którym zresztą chętnie udzielali wspólnych wywiadów i pozowali do zdjęć. „Przy Dominice polubiłem sprzątanie domu, robienie zakupów. Ba, nawet zmywanie i wynoszenie śmieci”, mówił zakochany prezenter w VIVIE!, podkreślając, jak wiele ukochana zmieniła w jego życiu.

Piotr Kraśko z Dominiką Czwartosz, 04.06.2001

Fot. Studio69 / Studio69 / Forum

Piotr Kraśko i Dominika Czwartosz — czemu się rozstali?

Nic tak nie łączy, jak wspólna pasja. Dominika wiedziała o tym doskonale, dlatego zachęciła swojego męża do lekcji jazdy konnej. Wkrótce Piotr zaczął pobierać lekcje w szkółce jeździeckiej w Gałkowie. Zakochał się wówczas nie tylko w koniach, ale również swojej instruktorce — a prywatnie bliskiej przyjaciółce żony, Karolinie Ferenstein.

To uczucie rodziło się bardzo płynnie. Długo się tylko przyjaźniliśmy, dobrze rozumieliśmy, przyjemnie spędzało nam się wspólnie czas. Najpierw byliśmy parą uczeń-instruktor, potem przyjaciółmi, a potem przestaliśmy razem trenować. Wiem, że łączenie takich relacji nie zawsze się udaje”, mówiła po latach Karolina Ferenstein w rozmowie z Galą. Dziennikarz nie chciał odchodzić od żony, lecz coraz bardziej tracił głowę dla młodszej o sześć lat instruktorki… 

Piotr Kraśko z pierwszą żoną, Dominika Czwartosz, 18.05.2001

Fot. Studio69 / Studio69 / Forum

O tym, co naprawdę łączy Piotra i jej przyjaciółkę Dominika Czwartosz dowiedziała się jakiś czas później całkowicie przypadkiem. Gdy pewnego dnia zadzwoniła do Karoliny z życzeniami imieninowymi, w tle usłyszała… głos swojego męża. Do rozwodu doszło rok później, lecz byli małżonkowie zachowali przyjacielskie relacje i nigdy nie zerwali ze sobą kontaktu.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Agnieszkę Wagner i Piotra Adamczyka połączyła młodzieńcza miłość, lecz różniło ich zbyt wiele…

„Dominika wie, że może na mnie liczyć, a ja na nią. Często nawet pomaga mi przy załatwianiu różnych spraw. Sytuacja jest jasna, etap emocjonalny zamknięty. Moja była żona pozostanie moją przyjaciółką”, zapewniał na łamach Faktu Piotr Kraśko, który od 14 lat jest mężem Karoliny Ferenstein, a także ojcem trójki pociech: Konstantego, Aleksandra i Lary. Dominika Czwartosz również ułożyła swoje życie prywatne, a w międzyczasie spełniła swoje marzenie o założeniu własnego ośrodka jeździeckiego.  

Źródło: Kobieta.onet.pl, SE.pl

Piotr Kraśko z Dominiką Czwartosz, 14.02.2000

Fot. Studio69 / Studio69 / Forum

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.