Fot. Studio69 / Studio69 / Forum
NIEZWYKŁE RELACJE

Dzięki byłej żonie Piotr Kraśko poznał swoją obecną miłość. Dla niego porzuciła karierę w USA

Kim była Dominika Czwartosz, co o niej wiemy?

Marcjanna Maryszewska 14 lipca 2023 12:31
Fot. Studio69 / Studio69 / Forum

Dziś to nie tylko ceniony prezenter TVN i dziennikarz, lecz przede wszystkim mąż i dumny ojciec trójki dzieci. Ale mało kto pamięta, że gdy Piotr Kraśko poznał Karolinę Ferenstein, był w innym związku. Mało tego! Jego pierwsza żona była... dobrą przyjaciółką tej obecnej. Tamta relacja oczywiście nie przetrwała próby czasu, ale była dla dziennikarza ważna. Kim była Dominika Czwartosz, co wiemy o jej związku z Piotrem Kraśką i dlaczego im nie wyszło? 

Piotr Kraśko: pierwsza żona. Kim była Dominika Czwartosz?

Był 1997 rok, gdy los pchnął ich w swoje ramiona. Piotr Kraśko i Dominika Czwartosz poznali się w hotelu w Międzyzdrojach, gdzie akurat trwał Festiwal Gwiazd. Gdy prezenter udał się do recepcji po odbiór kluczy, ona czekała na wypożyczone chwilę wcześniej żelazko. „Ktoś nas sobie przedstawił, a ja pomyślałam: „To jest całkiem interesujący mężczyzna”, wyznała przed laty na łamach VIVY!. 

Między menadżerką ds. marketingu w amerykańskiej korporacji i młodym dziennikarzem telewizyjnym bardzo szybko zaiskrzyło. Dominika Czwartosz przez wiele lat mieszkała w USA i miała szansę na zrobienie wielkiej kariery, lecz postanowiła wrócić do ojczyzny. Zwykła śmiać się, że to wyłącznie dzięki tej decyzji poznała swojego byłego już męża.

CZYTAJ TAKŻE: Zbigniew Zapasiewicz i Olga Sawicka – była jego studentką, stała się miłością życia

Zakochani zaręczyli się w Tajlandii, a już w 2000 roku stanęli na ślubnym kobiercu. W tamtym czasie Piotr Kraśko i Dominika Czwartosz byli jedną z najpopularniejszych par polskiego show-biznesu. Cieszyli się niegasnącym zainteresowaniem mediów, którym zresztą chętnie udzielali wspólnych wywiadów i pozowali do zdjęć. „Przy Dominice polubiłem sprzątanie domu, robienie zakupów. Ba, nawet zmywanie i wynoszenie śmieci”, mówił zakochany prezenter w VIVIE!, podkreślając, jak wiele ukochana zmieniła w jego życiu.

Piotr Kraśko z Dominiką Czwartosz, 04.06.2001

Fot. Studio69 / Studio69 / Forum

Piotr Kraśko i Dominika Czwartosz — czemu się rozstali?

Nic tak nie łączy, jak wspólna pasja. Dominika wiedziała o tym doskonale, dlatego zachęciła swojego męża do lekcji jazdy konnej. Wkrótce Piotr zaczął pobierać lekcje w szkółce jeździeckiej w Gałkowie. Zakochał się wówczas nie tylko w koniach, ale również swojej instruktorce — a prywatnie bliskiej przyjaciółce żony, Karolinie Ferenstein.

To uczucie rodziło się bardzo płynnie. Długo się tylko przyjaźniliśmy, dobrze rozumieliśmy, przyjemnie spędzało nam się wspólnie czas. Najpierw byliśmy parą uczeń-instruktor, potem przyjaciółmi, a potem przestaliśmy razem trenować. Wiem, że łączenie takich relacji nie zawsze się udaje”, mówiła po latach Karolina Ferenstein w rozmowie z Galą. Dziennikarz nie chciał odchodzić od żony, lecz coraz bardziej tracił głowę dla młodszej o sześć lat instruktorki… 

Piotr Kraśko z pierwszą żoną, Dominika Czwartosz, 18.05.2001

Fot. Studio69 / Studio69 / Forum

O tym, co naprawdę łączy Piotra i jej przyjaciółkę Dominika Czwartosz dowiedziała się jakiś czas później całkowicie przypadkiem. Gdy pewnego dnia zadzwoniła do Karoliny z życzeniami imieninowymi, w tle usłyszała… głos swojego męża. Do rozwodu doszło rok później, lecz byli małżonkowie zachowali przyjacielskie relacje i nigdy nie zerwali ze sobą kontaktu.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Rozstawali się i wracali do siebie. Historia miłości Roberta Rozmusa i Ewy Kwiatkowskiej

„Dominika wie, że może na mnie liczyć, a ja na nią. Często nawet pomaga mi przy załatwianiu różnych spraw. Sytuacja jest jasna, etap emocjonalny zamknięty. Moja była żona pozostanie moją przyjaciółką”, zapewniał na łamach Faktu Piotr Kraśko, który od 14 lat jest mężem Karoliny Ferenstein, a także ojcem trójki pociech: Konstantego, Aleksandra i Lary. Dominika Czwartosz również ułożyła swoje życie prywatne, a w międzyczasie spełniła swoje marzenie o założeniu własnego ośrodka jeździeckiego.  

Źródło: Kobieta.onet.pl, SE.pl

Piotr Kraśko z Dominiką Czwartosz, 14.02.2000

Fot. Studio69 / Studio69 / Forum

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Odmienił swoje życie i kupił dom we Włoszech. Poznaj Sycylię Piotra Wojtasika 

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.