Hanna Lis, Kinga Rusin, 20.01.2004
Fot. TRICOLORS/East News
Z życia gwiazd

Hanna Lis i Kinga Rusin tak naprawdę się nie przyjaźniły? Prawda wyszła na jaw po latach

Co obie panie mówiły o swojej relacji?

Marta Nawacka 2 maja 2023 17:08
Hanna Lis, Kinga Rusin, 20.01.2004
Fot. TRICOLORS/East News

O tym konflikcie przed laty było bardzo głośno. Kiedy Tomasz Lis żenił z Kingą Rusin w 1994 roku, Hanna Lis, a wówczas jeszcze Smoktunowicz, była świadkową na ich ślubie, a także przyjaciółką dziennikarki. Po rozwodzie małżonków to właśnie ona została drugą żoną byłego naczelnego „Newsweeka”... Jakie relacje tak naprawdę łączyły obie panie? Okazuje się, że do przyjaźni im daleko...

Kinga Rusin i Tomasz Lis – ślub, związek, córki

Dziennikarska para wzięła ślub w 1994 roku. Oboje starali się chronić swoją prywatność, wiadomo jednak, że niedługo po zawarciu związku małżeńskiego wyjechali do Stanów Zjednoczonych. Tam Tomasz Lis pracował jako korespondent TVP, a Kinga Rusin przygotowywała reportaże. Niebawem zakochani doczekali się córki, Poli. Niestety nie czuli się dobrze za oceanem, a dziennikarka dodatkowo zmagała się z depresją poporodową. W 1997 roku wrócili więc do Polski, a po trzech latach powitali na świecie drugą córkę, Igę.

Z czasem Tomasz Lis poznał Hannę Smoktunowicz, która przyjęła się do pracy w Polsacie, a on był wówczas kierownikiem stacji. Stopniowo stawali się sobie coraz bliżsi, a w 2006 roku dziennikarz i jego ówczesna żona, Kinga Rusin, podjęli decyzję o rozwodzie po 12 latach małżeństwa. Powodem była właśnie nowa ukochana byłego naczelnego Newsweeka i jednocześnie przyjaciółka jego żony, która również... była świadkową na ich ślubie. Obie panie poznały się jeszcze na studiach, gdzie studiowały italianistykę. Wydawało się, że między kobietami panuje pewna zażyłość, zwłaszcza, że Kinga Rusin wybrała koleżankę w tak ważnym dla siebie dniu. Z czasem okazało się, że nie do końca tak było.

Czytaj też: Aleksander Kwaśniewski ujawnił sekret małżeństwa córki! W jednym Ola nie ma sobie równych

Hanna Smoktunowicz, później Hanna Lis, Warszawa, Nagroda miesięcznika „Zwierciadło”, 29.01.2001 rok
Fot. Niemiec/AKPA

Hanna Smoktunowicz, później Hanna Lis, Warszawa, Nagroda miesięcznika „Zwierciadło”, 29.01.2001 rok

Kinga Rusin, Tomasz Lis, styczeń 2004
Fot. RAFAL MACIAGA / Forum

Kinga Rusin, Tomasz Lis, styczeń 2004

Kinga Rusin i Hanna Lis – jaka relacja łączyła pierwszą i drugą żonę Tomasza Lisa?

To właśnie Hanna Smoktunowicz była powodem, dla którego małżeństwo Kingi Rusin i Tomasza Lisa się rozpadło. Dziennikarz po rozwodzie związał się z koleżanką byłej żony, a z czasem się z nią ożenił. „Wszystko jest po coś i wszystkie moje doświadczenia życiowe były po coś. Na każdym złym doświadczeniu zbudowałam lepsze. Zweryfikowałam przyjaźnie, swoje podejście do związków, do partnerstwa”, mówiła po latach Kinga Rusin o rozpadzie małżeństwa.

Z czasem również druga żona Tomasza Lisa postanowiła zabrać głos w tej sprawie. Parę lat temu opublikowała na Instagramie swoje zdjęcie jako małej dziewczynki u boku papieża Jana Pawła II. Pod fotografią jedna z obserwujących napisała, że nie zazdrości jej „męża najlepszej przyjaciółki”. Hanna Lis odpowiedziała na komentarz w dość ostrych słowach. „Żadna "przyjaciółka", a tym bardziej "najlepsza"”, napisała.  

Zobacz także: Żona Patricka Swayze przerwała milczenie. Lisa Niemi po latach opowiedziała, jak wyglądały jego ostatnie chwile

Hanna Lis i Tomasz Lis, gala rozdania Nagrody Kisiela 2011, 11.12.2011, Warszawa
Fot. DONAT BRYKCZYNSKI/REPORTER

Hanna Lis i Tomasz Lis, gala rozdania Nagrody Kisiela 2011, 11.12.2011, Warszawa

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.