Hanna Lis i Tomasz Lis, gala rozdania Nagrody Kisiela 2011, 11.12.2011, Warszawa
Fot. DONAT BRYKCZYNSKI/REPORTER
Historia miłości

Hanna i Tomasz Lisowie przez lata tworzyli jedną z najpiękniejszych par show-biznesu. Poznaj niezwykłą historię ich miłości!

Jak się poznali?

Olga Figaszewska 10 lipca 2022 19:55
Hanna Lis i Tomasz Lis, gala rozdania Nagrody Kisiela 2011, 11.12.2011, Warszawa
Fot. DONAT BRYKCZYNSKI/REPORTER

Pobrali się w tajemnicy przed wszystkimi w 2007 roku w Rzymie. O ceremonii nie wiedzieli nawet najbliżsi przyjaciele i rodzina pary. Małżeństwo Hanny i Tomasza Lisów nie przetrwało jednak próby czasy i po dziesięciu latach postanowili się rozstać... Jak się poznali? Poznaj ich historię miłości!

Historia miłości Hanny i Tomasza Lisów

Miała 19 lat kiedy wyszła za Roberta Smoktunowicza. Jednak małżeństwo nie przetrwało próby czasu. „W decyzji o rozwodzie pomógł mi, paradoksalnie, ksiądz. Miałam dwadzieścia kilka lat i tkwiło we mnie wciąż idealistyczne przekonanie, że trzeba walczyć do końca. Ów zaprzyjaźniony ksiądz wyjaśnił mi, że owa „walka do końca” będzie walką do mojego końca. Więc odeszłam”, mówiła w jednym z ostatnich wywiadów VIVY!.

Następnie związała się Jackiem Kozińskim, z którym ma dwie córki, Julię i Annę. Z Tomaszem Lisem poznali się kilkanaście lat temu dzięki Kindze Rusin. Dziennikarka i Hanna Smoktunowicz były przyjaciółkami. Poznały się jeszcze na studiach.

Ich ślub był prawdziwą sensacją. Hanna Smoktunowicz i Tomasz Lis pobrali się w tajemnicy w 2007 roku w Rzymie z dala od medialnego szumu. O ich decyzji nie wiedziała nawet najbliższa rodzina i przyjaciele. O wszystkim dowiedzieli się po fakcie. Ten wyjątkowy dzień przeżyli tylko we dwoje.

O ważnym dla siebie dniu sami poinformowali prasę. „Jesteśmy po ślubie, wracamy na wybory. To fakt. I właśnie wyłączam telefon. Pozdr. T.L.”, głosił SMS wysłany dziennikarzowi „Faktu”. „Od kilku godzin nazywam się inaczej. Więcej nie powiem”, rozwiała wszelkie wątpliwości Hanna.  Dziennikarzom udało się dowiedzieć, że Hanna Lis w dniu swojego ślubu wystąpiła w kreacji Macieja Zienia. Suknię w kolorze brudnego różu ozdabiały kamienie Swarovskiego. „To prawda, Tomek wziął ślub z Hanią. Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Hania to wspaniała osoba”, wyznali wówczas w rozmowie z „Faktem” rodzice Tomasza Lisa.

„Obydwoje z Hanią zdawaliśmy sobie sprawę z kontekstu i z możliwych konsekwencji, czasem brutalnie bolesnych”, mówił Tomasz Lis w jednym z wywiadów. Dziennikarz z czułością wypowiadał się o swojej żonie: „Jest wspaniała. Miła, pogodna. Jest damą w salonie, w którym są dyplomaci z różnych krajów, i superbabką na kempingu, kiedy grilluje rybę i robi sałatkę. Jest absolutnie fantastyczną matką, taką kocią”.

„Mam szczęście, jestem z fantastycznym mężczyzną. W pakiecie dostałam superprzyjaciół - to rodzice Tomka. To jak szóstka w totolotka”, zapewniała dziennikarka.

Czytaj też: Hanna Lis potwierdziła rozwód z Tomaszem Lisem! Wydała oficjalne oświadczenie

Tomasz Lis, Hanna Lis
Fot. East News

Przez lata tworzyli jedną z najpiękniejszych par polskiego show-biznesu. Stanowili dla siebie ogromne wsparcie w życiu zawodowym i prywatnym. Kiedy Tomasz Lis stracił pracę w Wydarzeniach, ona również podjęła decyzję o odejściu z Polsatu. A gdy Hanna Lis postawiła się władzom TVP, dziennikarz stanął po jej stronie. Na meczu gwiazd pojawił się w koszulce: „Haniu, jestem z Ciebie dumny”.

„Wracasz do domu, masz z kim pogadać, do kogo się przytulić, kochać się, z kim zjeść, pośmiać, pokłócić niekiedy, a nawet, kiedy nic ci się nie chce i jesteś zdołowana, po prostu wspólnie pogapić się w sufit. Dobry związek uskrzydla i dodaje siły. Nie ma nic piękniejszego, niż móc przyglądać się sobie w oczach drugiego, kochającego człowieka”, mówiła VIVIE! Hanna Lis.

Hanna i Tomasz Lisowie rozstali się

O rozstaniu pary informował wówczas magazyn Flesz. Plotki na temat kryzysu w ich związku pojawiały się od dawna. Ostatni raz publicznie pokazali się w 2014 roku. Dwa lata później wakacje spędzili osobno. Hanna Lis tłumaczyła w programie Tomasza Jakóbiaka, że wynikało to z wyjątkowo napiętego grafiku obojga i zawirowań w życiu rodzinnym. „W zeszłym roku rzeczywiście było tak, że ja kręciłam przez całe lato intensywnie „Bez planu”, do października, po drodze była jeszcze choroba, a potem śmierć Tomka mamy, i rzeczywiście to lato spędziliśmy osobno. Wokół tego powstało oczywiście sto sześćdziesiąt osiem tysięcy teorii spiskowych”, mówiła prezenterka. Zdradziła wówczas, że jej małżeństwo z Tomaszem Lisem opiera się na partnerstwie i wzajemnym wsparciu.

Magazynowi udało się wówczas dowiedzieć, że  dziennikarka wyprowadziła się z ich wspólnego dom u w Konstancinie. Jak twierdzą ich znajomi, para pozostaje w przyjacielskich stosunkach. Hanna Lis poproszona o rozmowę na ten temat, odpowiedziała: „Nie komentuję życia prywatnego”.  

Zobacz też: Martyna Wojciechowska i Przemysław Kossakowski nie spotkają się w sądzie?! Rozwiodą się przez internet

Hanna Lis, VIVA! 15/2019, VIVA! lipiec 2019
Fot. Marlena Bielińska/Move

Hanna Lis w sesji dla magazynu VIVA!, lipiec, 2019 rok

Hanna Lis i Tomasz Lis, gala rozdania Nagrody Kisiela 2011, 11.12.2011, Warszawa
Fot. DONAT BRYKCZYNSKI/REPORTER
Hanna Lis i Tomasz Lis, gala rozdania Nagrody Kisiela 2011, 11.12.2011, Warszawa

Hanna Lis i Tomasz Lis, Wiktory 2006, Warszawa
Fot. Wojciech OLSZANKA/East News

Hanna Lis i Tomasz Lis, Wiktory 2006, Warszawa

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?