Hanna Lis, Tomasz Lis, MT
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Hanna i Tomasz Lisowie przez lata tworzyli jedną z najpiękniejszych par show-biznesu. Poznaj niezwykłą historię ich miłości!

Olga Figaszewska 22 stycznia 2018 18:00
Hanna Lis, Tomasz Lis, MT
Fot. East News

Po dziesięciu wspólnie przeżytych latach, para postanowiła dokonać w swoim życiu ważnych zmian. Hanna i Tomasz Lisowie rozstali się! Poznajcie historię ich miłości.

 

Zobacz też: Po 10 latach małżeństwa Hanna i Tomasz Lisowie rozstali się! Dlaczego?

 

Historia miłości Hanny i Tomasza Lisów

 

Miała 19 lat kiedy wyszła za Roberta Smoktunowicza. Jednak małżeństwo nie przetrwało próby czasu. „W decyzji o rozwodzie pomógł mi, paradoksalnie, ksiądz. Miałam dwadzieścia kilka lat i tkwiło we mnie wciąż idealistyczne przekonanie, że trzeba walczyć do końca. Ów zaprzyjaźniony ksiądz wyjaśnił mi, że owa „walka do końca” będzie walką do mojego końca. Więc odeszłam”, mówiła w jednym z ostatnich wywiadów VIVY!.

 

Następnie związała się Jackiem Kozińskim, z którym ma dwie córki, Julię i Annę. Z Tomaszem Lisem poznali się kilkanaście lat temu dzięki Kindze Rusin. Dziennikarka i Hanna Smoktunowicz były przyjaciółkami. Poznały się jeszcze na studiach.

 

Ich ślub był prawdziwą sensacją. Hanna Smoktunowicz i Tomasz Lis pobrali się w tajemnicy w 2007 roku w Rzymie z dala od medialnego szumu. O ich decyzji nie wiedziała nawet najbliższa rodzina i przyjaciele. O wszystkim dowiedzieli się po fakcie. Ten wyjątkowy dzień przeżyli tylko we dwoje.

 

Tomasz Lis, Hanna Lis, okładka Party, 2007
Fot. materiały prasowe

 

O ważnym dla siebie dniu sami poinformowali prasę. „Jesteśmy po ślubie, wracamy na wybory. To fakt. I właśnie wyłączam telefon. Pozdr. T.L.”, głosił SMS wysłany dziennikarzowi „Faktu”. „Od kilku godzin nazywam się inaczej. Więcej nie powiem”, rozwiała wszelkie wątpliwości Hanna.  Dziennikarzom udało się dowiedzieć, że Hanna Lis w dniu swojego ślubu wystąpiła w kreacji Macieja Zienia. Suknię w kolorze brudnego różu ozdabiały kamienie Swarovskiego. „To prawda, Tomek wziął ślub z Hanią. Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Hania to wspaniała osoba”, wyznali wówczas w rozmowie z „Faktem” rodzice Tomasza Lisa.

 

„Obydwoje z Hanią zdawaliśmy sobie sprawę z kontekstu i z możliwych konsekwencji, czasem brutalnie bolesnych”, mówił Tomasz Lis w jednym z wywiadów. Dziennikarz z czułością wypowiadał się o swojej żonie: „Jest wspaniała. Miła, pogodna. Jest damą w salonie, w którym są dyplomaci z różnych krajów, i superbabką na kempingu, kiedy grilluje rybę i robi sałatkę. Jest absolutnie fantastyczną matką, taką kocią”.

 

„Mam szczęście, jestem z fantastycznym mężczyzną. W pakiecie dostałam superprzyjaciół - to rodzice Tomka. To jak szóstka w totolotka”, zapewniała dziennikarka.

 

Tomasz Lis, Hanna Lis
Fot. East News

Przez lata tworzyli jedną z najpiękniejszych par polskiego show-biznesu. Stanowili dla siebie ogromne wsparcie w życiu zawodowym i prywatnym. Kiedy Tomasz Lis stracił pracę w Wydarzeniach, ona również podjęła decyzję o odejściu z Polsatu. A gdy Hanna Lis postawiła się władzom TVP, dziennikarz stanął po jej stronie. Na meczu gwiazd pojawił się w koszulce: „Haniu, jestem z Ciebie dumny”.

 

„Wracasz do domu, masz z kim pogadać, do kogo się przytulić, kochać się, z kim zjeść, pośmiać, pokłócić niekiedy, a nawet, kiedy nic ci się nie chce i jesteś zdołowana, po prostu wspólnie pogapić się w sufit. Dobry związek uskrzydla i dodaje siły. Nie ma nic piękniejszego, niż móc przyglądać się sobie w oczach drugiego, kochającego człowieka”, mówiła VIVIE! Hanna Lis.

Zobacz też: Poruszające wyznanie Hanny Lis o aborcji. „Moje obie ciąże były zagrożone, występowało zagrożenie życia matki. Wybór był natychmiastowy”

 

Hanna i Tomasz Lisowie rozstali się

W najnowszym wydaniu magazynu Flesz, czytamy, że Hanna i Tomasz Lisowie rozstali się. Plotki na temat kryzysu w ich związku pojawiały się od dawna. Ostatni raz publicznie pokazali się w 2014 roku. Dwa lata później wakacje spędzili osobno. Hanna Lis tłumaczyła w programie Tomasza Jakóbiaka, że wynikało to z wyjątkowo napiętego grafiku obojga i zawirowań w życiu rodzinnym. „W zeszłym roku rzeczywiście było tak, że ja kręciłam przez całe lato intensywnie „Bez planu”, do października, po drodze była jeszcze choroba, a potem śmierć Tomka mamy, i rzeczywiście to lato spędziliśmy osobno. Wokół tego powstało oczywiście sto sześćdziesiąt osiem tysięcy teorii spiskowych”, mówiła prezenterka. Zdradziła wówczas, że jej małżeństwo z Tomaszem Lisem opiera się na partnerstwie i wzajemnym wsparciu.

 

Magazynowi udało się dowiedzieć, że  dziennikarka niedawno wyprowadziła się z ich wspólnego dom u w Konstancinie. Już przed świętami podęła decyzję o zamieszkaniu w centrum Warszawy. Jak twierdzą ich znajomi, para pozostaje w przyjacielskich stosunkach. Hanna Lis poproszona o rozmowę na ten temat, odpowiedziała: „Nie komentuję życia prywatnego”.

 

Zobacz też: Poruszające wyznanie Hanny Lis o aborcji. „Moje obie ciąże były zagrożone, występowało zagrożenie życia matki. Wybór był natychmiastowy”

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.