Hanna Lis, Tomasz Lis, MT
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Hanna i Tomasz Lisowie przez lata tworzyli jedną z najpiękniejszych par show-biznesu. Poznaj niezwykłą historię ich miłości!

Olga Figaszewska 22 stycznia 2018 18:00
Hanna Lis, Tomasz Lis, MT
Fot. East News

Po dziesięciu wspólnie przeżytych latach, para postanowiła dokonać w swoim życiu ważnych zmian. Hanna i Tomasz Lisowie rozstali się! Poznajcie historię ich miłości.

 

Zobacz też: Po 10 latach małżeństwa Hanna i Tomasz Lisowie rozstali się! Dlaczego?

 

Historia miłości Hanny i Tomasza Lisów

 

Miała 19 lat kiedy wyszła za Roberta Smoktunowicza. Jednak małżeństwo nie przetrwało próby czasu. „W decyzji o rozwodzie pomógł mi, paradoksalnie, ksiądz. Miałam dwadzieścia kilka lat i tkwiło we mnie wciąż idealistyczne przekonanie, że trzeba walczyć do końca. Ów zaprzyjaźniony ksiądz wyjaśnił mi, że owa „walka do końca” będzie walką do mojego końca. Więc odeszłam”, mówiła w jednym z ostatnich wywiadów VIVY!.

 

Następnie związała się Jackiem Kozińskim, z którym ma dwie córki, Julię i Annę. Z Tomaszem Lisem poznali się kilkanaście lat temu dzięki Kindze Rusin. Dziennikarka i Hanna Smoktunowicz były przyjaciółkami. Poznały się jeszcze na studiach.

 

Ich ślub był prawdziwą sensacją. Hanna Smoktunowicz i Tomasz Lis pobrali się w tajemnicy w 2007 roku w Rzymie z dala od medialnego szumu. O ich decyzji nie wiedziała nawet najbliższa rodzina i przyjaciele. O wszystkim dowiedzieli się po fakcie. Ten wyjątkowy dzień przeżyli tylko we dwoje.

 

Tomasz Lis, Hanna Lis, okładka Party, 2007
Fot. materiały prasowe

 

O ważnym dla siebie dniu sami poinformowali prasę. „Jesteśmy po ślubie, wracamy na wybory. To fakt. I właśnie wyłączam telefon. Pozdr. T.L.”, głosił SMS wysłany dziennikarzowi „Faktu”. „Od kilku godzin nazywam się inaczej. Więcej nie powiem”, rozwiała wszelkie wątpliwości Hanna.  Dziennikarzom udało się dowiedzieć, że Hanna Lis w dniu swojego ślubu wystąpiła w kreacji Macieja Zienia. Suknię w kolorze brudnego różu ozdabiały kamienie Swarovskiego. „To prawda, Tomek wziął ślub z Hanią. Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Hania to wspaniała osoba”, wyznali wówczas w rozmowie z „Faktem” rodzice Tomasza Lisa.

 

„Obydwoje z Hanią zdawaliśmy sobie sprawę z kontekstu i z możliwych konsekwencji, czasem brutalnie bolesnych”, mówił Tomasz Lis w jednym z wywiadów. Dziennikarz z czułością wypowiadał się o swojej żonie: „Jest wspaniała. Miła, pogodna. Jest damą w salonie, w którym są dyplomaci z różnych krajów, i superbabką na kempingu, kiedy grilluje rybę i robi sałatkę. Jest absolutnie fantastyczną matką, taką kocią”.

 

„Mam szczęście, jestem z fantastycznym mężczyzną. W pakiecie dostałam superprzyjaciół - to rodzice Tomka. To jak szóstka w totolotka”, zapewniała dziennikarka.

 

Tomasz Lis, Hanna Lis
Fot. East News

Przez lata tworzyli jedną z najpiękniejszych par polskiego show-biznesu. Stanowili dla siebie ogromne wsparcie w życiu zawodowym i prywatnym. Kiedy Tomasz Lis stracił pracę w Wydarzeniach, ona również podjęła decyzję o odejściu z Polsatu. A gdy Hanna Lis postawiła się władzom TVP, dziennikarz stanął po jej stronie. Na meczu gwiazd pojawił się w koszulce: „Haniu, jestem z Ciebie dumny”.

 

„Wracasz do domu, masz z kim pogadać, do kogo się przytulić, kochać się, z kim zjeść, pośmiać, pokłócić niekiedy, a nawet, kiedy nic ci się nie chce i jesteś zdołowana, po prostu wspólnie pogapić się w sufit. Dobry związek uskrzydla i dodaje siły. Nie ma nic piękniejszego, niż móc przyglądać się sobie w oczach drugiego, kochającego człowieka”, mówiła VIVIE! Hanna Lis.

Zobacz też: Poruszające wyznanie Hanny Lis o aborcji. „Moje obie ciąże były zagrożone, występowało zagrożenie życia matki. Wybór był natychmiastowy”

 

Hanna i Tomasz Lisowie rozstali się

W najnowszym wydaniu magazynu Flesz, czytamy, że Hanna i Tomasz Lisowie rozstali się. Plotki na temat kryzysu w ich związku pojawiały się od dawna. Ostatni raz publicznie pokazali się w 2014 roku. Dwa lata później wakacje spędzili osobno. Hanna Lis tłumaczyła w programie Tomasza Jakóbiaka, że wynikało to z wyjątkowo napiętego grafiku obojga i zawirowań w życiu rodzinnym. „W zeszłym roku rzeczywiście było tak, że ja kręciłam przez całe lato intensywnie „Bez planu”, do października, po drodze była jeszcze choroba, a potem śmierć Tomka mamy, i rzeczywiście to lato spędziliśmy osobno. Wokół tego powstało oczywiście sto sześćdziesiąt osiem tysięcy teorii spiskowych”, mówiła prezenterka. Zdradziła wówczas, że jej małżeństwo z Tomaszem Lisem opiera się na partnerstwie i wzajemnym wsparciu.

 

Magazynowi udało się dowiedzieć, że  dziennikarka niedawno wyprowadziła się z ich wspólnego dom u w Konstancinie. Już przed świętami podęła decyzję o zamieszkaniu w centrum Warszawy. Jak twierdzą ich znajomi, para pozostaje w przyjacielskich stosunkach. Hanna Lis poproszona o rozmowę na ten temat, odpowiedziała: „Nie komentuję życia prywatnego”.

 

Zobacz też: Poruszające wyznanie Hanny Lis o aborcji. „Moje obie ciąże były zagrożone, występowało zagrożenie życia matki. Wybór był natychmiastowy”

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA KRUPIŃSKA-KARPIEL – Ma urodę, udane dzieci, kochającego męża, wymarzoną pracę. Kobieta idealna? KATARZYNA GRONIEC w wieku 20 lat była gwiazdą legendarnego „Metra”. Jak teraz wygląda jej życie? NIKODEM SKOTARCZAK – Nikoś, najsłynniejszy gangster PRL, został legendą już za życia... Pasjonująca rozmowa Z MICHAŁEM RUSINKIEM o języku polskim, który zmienia się wraz z nami. Jak? W cyklu EXTRA: Rewia, jej miłość! Witamy w Teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej.