Jan Englert, VIVA! 2010
Fot. Robert Wolański
Z życia gwiazd

Jan Englert rzadko pokazuje się z synem. Tak wygląda Tomasz Englert! Czym się zajmuje?

Towarzyszył ostatnio ojcu na ważnym wydarzeniu

Marta Nawacka 17 maja 2023 15:06
Jan Englert, VIVA! 2010
Fot. Robert Wolański

O córce Jana Englerta, Helenie, w ostatnim czasie jest bardzo głośno. Młoda kobieta szturmem podbija świat filmu. Nie każdy jednak wie, że aktor ma jeszcze troje dzieci z pierwszego małżeństwa. Syn artysty ma 52 lata. Jak wygląda Tomasz Englert i co o nim wiemy?

Jan Englert: dzieci, rodzina

Jan Englert ze związku z Beatą Ścibakówną doczekał się córki, Heleny, która idzie w jego ślady i szturmem podbija świat filmu. Nie każdy jednak wie, że aktor ma także syna i dwie córki z pierwszego małżeństwa z Barbarą Sołtysik. Tomasz Englert jest najstarszy z rodzeństwa. Urodził się w 1970 roku, a trzy lata po nim na świat przyszły bliźniaczki, Katarzyna i Małgorzata. Niestety ze względu na rozwijającą się karierę Jan Englert rzadko bywał wówczas w domu, co odbiło się także na jego relacjach rodzinnych.

„Byłem mocno zajęty w filmie, w teatrze, a potem jeździłem po świecie z przedstawieniami. Kiedy dzieci dorastały, nie uczestniczyłem w ich problemach, a pewnie wtedy byłem najbardziej potrzebny. Naprawdę nie umiem się z tego rozgrzeszyć”, wyznał artysta w swojej biografii „Bez oklasków”. Tomasz Englert nie chowa jednak urazy do ojca. „Nie można mieć wszystkiego naraz. Ktoś przecież musiał zarobić na rodzinę. Nie można mówić, że jak nie ma mężczyzny w domu, to jest złym ojcem. Po prostu tak się ułożyli z matką, nieprzymusowo, bo to był jej wybór”, mówił przed laty w rozmowie z Galą.

11 maja Jan Englert obchodził 80. urodziny, a także 45-lecie pracy reżyserskiej. Wraz z najbliższymi świętował te ważne wydarzenia w kinie Kultura. Wieczór filmowy zorganizowało Stowarzyszenie Filmowców Polskich i Studio Munka. Odbyła się projekcja materiału poświęconego jego kreacjom filmowym, a aktor zdradził również swoje najbliższe plany.

Czytaj też: Marianna Janczarska poznała tatę dopiero po śmierci. Jej dzieciństwo upłynęło pod znakiem bolesnej pustki

Jan Englert, Helena Englert, Beata Ścibakówna, Jubileusz urodzin Jana Englerta w Kinie Kultura, 14.05.2023
Fot. Podlewski/AKPA

Jan Englert, Helena Englert, Beata Ścibakówna, Jubileusz urodzin Jana Englerta w Kinie Kultura, 14.05.2023

Jan Englert – syn. Jak wygląda Tomasz i co o nim wiemy?

Podczas uroczystego jubileuszu Janowi Englertowi towarzyszyli najbliżsi: ukochana żona, Beata Ścibakówna, oraz córka Helena, która poszła w jego ślady. Aktorowi towarzyszył także syn Tomasz, którego nie często można zobaczyć u jego boku. Tomasz Englert miał 25 lat, kiedy został szefem firmy, która błyskawicznie stała się największym domem mediowym w Polsce. Choć finansowo radził sobie doskonale, to brakowało mu czegoś bardzo ważnego – rodziny.

„Mam 40 lat. Nie mam dzieci, a za to dużo pieniędzy. Dużo więcej, niż potrzebuję. Nie mam dla kogo ich zarabiać i na dodatek wielu rzeczy jeszcze nie przeżyłem, bo lata, kiedy wszyscy imprezowali, mnie upłynęły na pracy. Stwierdziłem, że jeśli będę tak żył dalej, umrę jako bogaty i nieszczęśliwy człowiek, który nie bardzo wiedział, po co to wszystko robi. Zrezygnowałem z pracy”, zdradził Tomasz Englert w rozmowie z Galą w 2014 roku. Z czasem syn Jana Englerta zajął się fotografią, a także doczekał się córeczki, Leny. Wszystko wskazuje więc na to, że jego marzenie o rodzinie się spełniło... Życzymy wszystkiego dobrego!  

Zobacz także: Pola Wiśniewska urodziła! Michał Wiśniewski przekazał radosne wieści na Instagramie

Jan Englert, Tomasz Englert, 80. urodziny Jana Englerta, 14.05.2023, Warszawa
Fot. Radosław NAWROCKI / Forum

Jan Englert, Tomasz Englert, 80. urodziny Jana Englerta, 14.05.2023, Warszawa

Jan Englert, Tomasz Englert, 80. urodziny Jana Englerta, 14.05.2023, Warszawa
Fot. Radosław NAWROCKI / Forum

Jan Englert, Tomasz Englert, 80. urodziny Jana Englerta, 14.05.2023, Warszawa

Wideo

Nie umiał wstać z łóżka, odzyskał sprawność po 8 latach. Michał Figurski szczerze o wyjściu z choroby

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.