ZE ŚWIATA FILMU

Rolę Biga miał zagrać ktoś inny, a Carrie miała być brunetką. Tego nie wiecie o „Seksie w Wielkim Mieście”

Oto najciekawsze fakty o kultowym serialu

Ksenia Krasko 6 czerwca 2021 11:15

Dokładnie 23 lata temu, w czerwcu 1998 roku, na ekranach pojawił się pierwszy odcinek serialu „Seks w Wielkim Mieście”, który dziś uważany jest za kultowy. Produkcja HBO podbiła serca widzów, którzy przez kolejne sześć sezonów śledzili losy czterech tak różnych, ale dopełniających się przyjaciółek. Na początku tego roku producenci przekazali fanom SATC dobrą wiadomość – po długich rozmowach o kontynuacji serialu, w końcu zapadła oficjalna decyzja o nowym sezonie! Ma składać się z dziesięciu odcinków, a zdjęcia już trwają.

Nowy sezon serialu „Seks w Wielkim Mieście”

Ulubione przyjaciółki milionów kobiet na całym świecie już wkrótce powrócą na ekrany, choć nie w pełnym składzie. Jak już wiemy, Sarah Jessica Parker z przyjemnością ponownie wcieli się w rolę Carrie Bradshaw, Cynthia Nixon – w rolę Mirandy Hobbes, a Kristin Davis zagra uroczą Charlotte York. Jedynie Kim Cattrall, serialowa Samantha Jones, zrezygnowała z projektu ku rozczarowaniu rzeszy fanów.

Jak przekazał producent Michael Patrick King, na ekrany powróci także jedna z najbardziej tajemniczych postaci „Seksu...”, czyli Mr. Big – Chris Noth znów wcieli się w rolę Johna Prestona. Ucieszą się również wielbicielki jego największego „rywala”, czyli Aidana Shawa – John Corbett też pojawi się w nowym sezonie.

ZOBACZ: Serial „Seks w wielkim mieście” powraca! Zabraknie jednej z głównych bohaterek

Ciekawostki o serialu „Seks w Wielkim Mieście”

W oczekiwaniu na nowe odcinki „Seksu w Wielkim Mieście”, przypominamy najciekawsze fakty o sześciu poprzednich sezonach. Niektóre znajdziecie poniżej, a inne – w naszym wideo.

* Postać Mr Biga inspirowana jest byłym partnerem autorki książki, Candace Bushnell. Jak twierdziła, wydawca Ron Galotti miał identyczny charakter.

* To Alec Baldwin miał zagrać Mr Biga, ale ostatecznie Chris Noth okazał się idealny w tej roli. Imię John, które poznajemy w ostatnim odcinku, to kwestia przypadku.

* W pierwszej wersji czołówki bliźniacze wieże World Trade Center pojawiają się dwa razy, na samym początku przy nazwie serialu, i przy nazwisku Parker. Po tragicznych wydarzeniach z 11 września 2001 roku zamieniono je na Empire State Building.

* Początek serialu miał wyglądać zupełnie inaczej. Porównując obie wersje zdecydowanie wolimy tą, którą znamy...

* W 2001 roku Sarah Jessica Parker została producentką wykonawczą serialu. Zadbała wtedy o zapis w swoim kontrakcie, gwarantujący, że nigdy nie pojawi się nago na ekranie. Ujawniła też, że grając postać Carrie Bradshaw, nosiła obcasy przez 18 godzin na dobę.

* Żadna z głównych bohaterek nie założyła tego samego stroju podczas kręcenia serialu, aż do ostatniego odcinka, kiedy Carrie ma na sobie futro z pierwszego sezonu. Większość kreacji była wypożyczona, ale Sarah Jessica Parker zachowała prawie wszystkie ubrania. Tak samo zrobiła Cynthia Nixon, jednak z innego powodu – rzeczy serialowej Mirandy były kupowane ze względu na niestandardowy wzrost i budowę ciała aktorki.

* Carrie Bradshaw pierwotnie miała być brunetką, ale producenci zmienili zdanie i zrobili z niej blondynkę tuż przed kręceniem wstępnego odcinka. Cynthia Nixon jest naturalną blondynką, ale dla roli Mirandy zgodziła się przefarbować. Nie ma też przekłutych uszu, więc nosiła klipsy.

* Kim Cattrall, słynna już Samantha Jones, po latach wyznała, że niezbyt dobrze wspomina pracę na planie. Jak donoszą media, najgorzej dogadywała się z Parker.

ZOBACZ: Powrót singielek, czyli „Seks w wielkim mieście” dwadzieścia lat później

Kim Catrall, Samantha Jones
Fot. SCREEN HBO

* Kristin Davis przyznała w wywiadzie, że jej babcia nigdy nie oglądała „Seksu w Wielkim Mieście”. Aktorka stwierdziła, że serial byłby dla niej zbyt wstrząsający.

* Ze wspomnień aktorek wiemy, że drink Cosmopolitan był mieszanką wody i barwnika spożywczego lub soku żurawinowego, bezalkoholowe piwo imbirowe zastępowało szampana, a czerwone wino - napój winogronowy. A co z jedzeniem? Sarah Jessica Parker ujawniła kiedyś, że zawsze zjadały to, co miały na talerzu, a dania miały świetną jakość.

* Rola, którą zagrał Matthew McConaughey w odcinku „Escape from New York”, była przeznaczona dla Aleca Baldwina, jednak aktor odmówił. Propozycję otrzymali też George Clooney i Warren Beatty, ale również nic z tego nie wyszło.

* Ostatni odcinek serialu został nakręcony zaledwie cztery dni przed emisją telewizyjną. 

Mr Big, Carrie Bradshaw, Chris Noth, Sarah Jessica Parker, Sex and the City, Seks w wielkim mieście
Fot. Getty Images

Seks w wielkim mieście, SATC
Fot. Getty Images

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA KRUPIŃSKA-KARPIEL – Ma urodę, udane dzieci, kochającego męża, wymarzoną pracę. Kobieta idealna? KATARZYNA GRONIEC w wieku 20 lat była gwiazdą legendarnego „Metra”. Jak teraz wygląda jej życie? NIKODEM SKOTARCZAK – Nikoś, najsłynniejszy gangster PRL, został legendą już za życia... Pasjonująca rozmowa Z MICHAŁEM RUSINKIEM o języku polskim, który zmienia się wraz z nami. Jak? W cyklu EXTRA: Rewia, jej miłość! Witamy w Teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej.