Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Oto 7 rzeczy, które ujawnia o związku pary film Książę Harry i Meghan: Miłość wbrew regułom

Kto poznał Harry'ego z Meghan, jak książę się jej oświadczył i...

Gabriela Czernecka 20 lipca 2019 17:49
Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle
Fot. East News

Są przykładem na to, że bajkowe historie zdarzają się naprawdę. Książę Harry i księżna Meghan to jedna z najbardziej wpływowych i rozpoznawalnych par na świecie. Oboje z innych światów, po przejściach, znaleźli miłość na... randce w ciemno. Jak Harry dowiedział się, że zostanie ojcem? Kiedy się oświadczył? Jak wyglądało pierwsze spotkanie Meghan z Kate? Zobaczcie, jakie tajemnice na temat książęcej pary Sussex zdradza film Książę Harry i Meghan: Miłość wbrew regułom.

Film Książę Harry i Meghan: Miłość wbrew regułom - ciekawostki

Czy randka w ciemno może zakończyć się happy-endem? Na to wygląda! Książę Harry i Meghan Markle poznali się w 2016 roku. Niespełna dwa lata później Meghan została księżną Sussex. Ich związek jednak od samego początku wzbudzał kontrowersje. Ona starsza od niego rozwódka, była aktorka i Amerykanka! On imprezowicz i niepoprawny kobieciarz. Sądzono, że szybko się sobą znudzą. Nie wróżono im przyszłości, a przeciwna ich związkowi była nawet rodzina.

Królowa nie do końca była przekonana, że Meghan to odpowiednia kobieta dla wnuka. Przeciwko jej wstąpieniu do brytyjskiej rodziny królewskiej była także rodzina Meghan - ojciec i przyrodnia siostra, chcąc wzbogacić się na sławie aktorki, co rusz udzielali wywiadów tworząc nie stworzone historie i zdradzając szczegóły z jej życia prywatnego. 

Mimo to książęca para Sussex pokonała wszelkie przeszkody, a ich bajkowy ślub wszystkich utwierdził w tym, że są dla siebie stworzeni. Każdego dnia do fanów pary trafiają kolejne informacje na temat związku Meghan i Harry'ego.  Telewizja Lifetime postanowiła pokazać nieznane dotąd fakty na temat ich relacji. Film Książę Harry i Meghan: Miłość wbrew regułom ujawnia, że nie wszystko wygląda tak, jak przedstawiają to tabloidy... 

księżna Meghan i książę Harry
Fot. East News

Kto poznał Meghan z Harrym? 

Po raz pierwszy do spotkania pary doszło w maju 2016 roku, podczas swojego pobytu w Toronto, przy okazji promowania igrzysk dla weteranów wojennych Invictus Games. W tym samym czasie w mieście odbywały się zdjęcia do serialu Suits, w którym grała narzeczona Harry’ego. Para wyznała w zaręczynowym wywiadzie dla BBC, że poznali się na... randce w ciemno, którą zaaranżowała wspólna znajoma. Gdy Meghan Markle dowiedziała się, że spotka się z mężczyzną o imieniu Harry jedyne pytanie jakie zadała koleżance to: „Czy jest miły?”. Para nigdy wcześniej się nie spotkała. Książę Harry nigdy wcześniej o niej nie słyszał, nie oglądał jej w serialu. „Byłem kompletnie zaskoczony, kiedy wszedłem do tego pokoju i ją ujrzałem”, wyznał.

W filmie pokazana jest jednak tajemnicza dziewczyna, która poznała Meghan Markle z księciem Harrym. Kim jest Violet, o której mowa? W filmie Książę Harry i Meghan: wbrew regułom jest pokazana w garderobie z Meghan, jak pomaga jej wybrać odpowiednią sukienkę, a z księciem Harrym, gdy razem pozują reporterom na czerwonym dywanie. Kto poznał Meghan z Harrym? W rzeczywistości uważa się, że parę poznała ze sobą Violet von Westenhol, córka brytyjskiego barona oraz przyjaciółka Harry’ego z dzieciństwa. Jako dyrektor PR marki Ralph Lauren Violet miała okazję zaprzyjaźnić się również z Meghan Markle, z którą współpracowała na kilka dni przed pierwszą randką.

Przeprowadzka Meghan do Pałacu Kensington

Ona zostawiła dla niego karierę w Hollywood, rodzinę, przyjaciół. Zrezygnowała z prywatności, by przeprowadzić się za ocean i rozpocząć życie u boku ukochanego. W filmie mamy okazję zobaczyć, jak książę Harry powitał ukochaną bannerem z napisem Witaj w nowym domu. Do tego doszedł szampan, świece i kwiaty...

Wyjazd Meghan i Harry'ego do Botswany

Do tej pory niewiele o tym wiedzieliśmy. Książęca para Sussex uciekła tam, by móc spokojnie spędzić czas w swoim towarzystwie. Według LifeTime, Harry pokazał Meghan Afrykę swoimi oczami. Ich dnie wypełniała działalność charytatywna, poznawanie afrykańskich zwierząt i... ciągłe rozmowy o Dianie i jej rodzinie. Między innymi filmowy Harry opowiada, jak cierpiał po stracie matki i jak bardzo bolało go to, jak media pisały, że nie jest synem swojego ojca. „Włosy odziedziczyłem po Spencerach”, mówi serialowy książę. Więcej o tym przeczytacie tutaj>>

Książę Harry i księżna Meghan w Afryce
Fot. Instagram @sussexroyal

Tak wyglądało pierwsze spotkanie Meghan z Kate

Serialowa Kate na informację o tym, że nowa ukochana Harry'ego to Amerykanka i aktorka powiedziała, że Amerykanki są... głośne. Gdy książę zachwycony opowiadał o niej Kate i Williamowi, księżna Cambridge była przeciwna temu związkowi, bardziej niż William. „przypomnij sobie przez co przeliśmy tylko dlatego, że jestem z plebsu”, powiedziała serialowa Kate. A jak wyglądało ich pierwsze spotkanie według LifeTime?

„Wszyscy musimy żyć według pewnych zasad. Bezstronność jest częścią umowy. Nie bądź zuchwały, nie ulegaj wpływom, Trzymaj się z dala od  konfliktów, bądź stabilny i zrównoważony”, te słowa miał wypowiedzieć jeden z najbliższych pracowników Karola na wieść o tym, że o Meghan i Harrym wie już cały świat. Partnerka księcia wówczas prowadziła bloga, na którym zamieszczała wpisy zachęcające kobiety do działania. Niestety bezstronność wpisana jest w życie członków rodziny Windsorów.

Według LifeTime, związek Harry'ego nie pasował nie tylko doradcom i specjalistom od PR-u, ale także Karolowi. William i Kate mieli stanąć w obronie Harry'ego i zaproponowali wspólne spotkanie. Jak pokazuje film Książę Harry i Meghan: wbrew regułom, przebiegło ono w miłej atmosferze. Co ciekawe, film wyjawia, że to właśnie Meghan była jedną z pierwszych osób, która dowiedziała się, że Kate jest w trzeciej ciąży!

Księżna Kate, księżna Meghan
Fot. East News

Kto opiekuje się ukochanym psem Meghan Bogartem? 

Gdy Meghan przeprowadziła się do Londynu, by zamieszkać z ukochanym, zostawiła w kraju jednego ze swoich psów. Sama księżna mówiła w rozmowie z mediami, że pies znajduje się pod opieką jej przyjaciół, ponieważ był za stary na tak długą podróż jak lot do Wielkiej Brytanii. Jak podaje The LifeTime, Bogartem opiekuje się wieloletnia przyjaciółka Meghan Markle, Jessica Mulroney.

Co powiedział książę Karol o ojcu Meghan

Kilka dni przed książęcym ślubem, ojciec Meghan Markle sprzedał prasie informację na jej temat. Jak jego zachowanie skomentował książę Karol? „Sam nie zawsze byłem najlepszym ojcem. Pewnego dnia mu wybaczysz, a on wybaczy Tobie”, miał odpowiedzieć. Podobno nieciekawą sytuację ratować miała także księżna Camilla słowami: „Gorsze rzeczy się wydarzyły”. To właśnie wtedy według LifeTime, pojawił się pomysł, by Meghan sama poszła do ołtarza pierwszą połowę drogi, by pokazała tym swoją niezależność i siłę, a książę Karol zaproponował, by przez drugą połowę eskortować ją do ołtarza. „Nigdy nie miałem córki, to dla mnie wspaniała okazja”, powiedział.

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle, pierwsze wspólne ślubne zdjęcie Harry'ego i Meghan
Fot. Agencja Forum

Reakcja królowej na homilię afroamerykańskiego biskupa

Amerykański biskup Michael Bruce Curry, który wygłosił pełną werwy homilię podczas ślubnej uroczystości Meghan i Harry'ego, okazał się prawdziwą gwiazdą wydarzenia.  To pierwszy afroamerykański biskup swojego Kościoła, który miał zaszczyt wygłosić mowę na książęcym ślubie. Tego nikt się nie spodziewał. Jego kazanie, wygłoszone w tak emocjonalnym, żarliwym i płomiennym stylu kompletnie odbiegało od tradycyjnych kazań na ślubach brytyjskiej rodziny królewskiej. Nic dziwnego, że wywołało one duże poruszenie i zainteresowanie zarówno gości ze strony Meghan, jak i Harry'ego. 

Młoda para zdawała się być jednak zachwycona tym, jak do tematu podszedł biskup. Podobno młodzi małżonkowie sami wybrali sobie fragment pisma: „Mieli wiele biblijnych fragmentów, z których mogli wybierać. Ale to ten fragment, czy byli tego świadomi, czy nie, poprowadził mnie w moim kazaniu”, powiedział.

Biskup Michael Curry zachwycił się wyborem młodej pary, który jak twierdzi natchnął go do tego, by opowiedzieć o miłości pary w taki sposób, by zgromadzeni w kaplicy goście faktycznie dostrzegli piękno ich związku. „To wspaniały tekst. Mądry i poetycki. Bo to zapisana w Biblii poezja miłosna: o mężczyźnie i kobiecie. Wyznają sobie wzajemnie miłość, a potem kobieta wyczuwa, że ich wzajemna miłość jest częścią większej miłości, która ma inne źródło”, mówił, opisując Pieśń nad pieśniami, którą zakochani wybrali jako punkt wyjścia do kazania.

Nic dziwnego, że biskup Michael Curry był jedną z osób, na które zwrócono największą uwagę. Gdy podszedł do ambony i włączył...tablet, wielu już przeczuwało, że to, co zaraz usłyszy nie przejdzie bez echa. Można było się spodziewać, że jego kazanie będzie pełne ekspresji i gestykulacji. Sam książę Harry po jego przemowie, powiedział do ukochanej tylko jedno słowo: „Wow”. 

Wielu Brytyjczyków zgromadzonych w kościele walczyło, by nie wybuchnąć śmiechem na widok jego energicznych gestykulacji. A co pomyślała sobie sama królowa? Według Lifetime, była zachwycona! „Uwielbiam patrzeć na kogoś, kto jest naprawdę pasjonatem ewangelii. Dobra, stara religia i trochę surowego Boga"”, miała powiedzieć. Myślicie, że te sytuacje faktycznie miały miejsce? Nie odbiegają zbytnio od prawdziwych wydarzeń... 

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle
Fot. East News

księżna Meghan, książę Harry, dziecko Meghan i Harry'ego
Fot. East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?