Przypominamy historię ich miłości!

Weronika Kostyra 15 maja 2018 12:30

Najbardziej oczekiwane wydarzenie towarzyskie roku już za kilka dni. Przygotowania do królewskiego ślubu Meghan Markle i księcia Harry’ego rozpoczęto w momencie ogłoszenia zaręczyn. Wcześniej do ostatniej chwili nie było nawet oficjalnie wiadomo, że książę i amerykańska aktorka są parą. Informacja o tym, że zamierzają się pobrać, na początku była dużym zaskoczeniem. Wskazywano przeszkody, jakie mogłyby pojawić się na ich drodze. Miłość jednak zwyciężyła i już w sobotę zakochani staną na ślubnym kobiercu. Poznajcie wyjątkową historię ich związku!

Meghan Markle i książę Harry: jak się poznali?

Gdzie książę Harry poznał Meghan? Po raz pierwszy do spotkania pary doszło w maju 2016 roku, podczas swojego pobytu w Toronto, przy okazji promowania igrzysk dla weteranów wojennych Invictus Games. W tym samym czasie w mieście odbywały się zdjęcia do serialu Suits, w którym grała narzeczona Harry’ego.

Para wyznała w zaręczynowym wywiadzie dla BBC, że poznali się na... randce w ciemno, którą zaaranżowała wspólna znajoma. Gdy Meghan Markle dowiedziała się, że spotka się z mężczyzną o imieniu Harry jedyne pytanie jakie zadała koleżance to: „Czy jest miły?”. Para nigdy wcześniej się nie spotkała. Książę Harry nigdy wcześniej o niej nie słyszał, nie oglądał jej w serialu. „Byłem kompletnie zaskoczony, kiedy wszedłem do tego pokoju i ją ujrzałem”, wyznał.

Swoją znajomość i rodzące się między nimi uczucie chcieli ukryć jak najdłużej. Książę Harry przez lata zyskał miano czarnej owcy brytyjskiej rodziny królewskiej. Meghan z kolei nie jest idealną kandydatką na żonę brytyjskiego następcy trony – jest starszą od niego rozwódką, nie miała brytyjskiego obywatelstwa, nie pochodziła z arystokratycznej rodziny, a także wykonywała zawód aktorki i… jest mulatką.

Pierwszym tropem, na jaki wpadła prasa, były takie same bransoletki przyjaźni na nadgarstkach Meghan i Harry’ego. Kolejną wskazówką okazały się częste podróże aktorki do Londynu. „Jesteśmy parą i jesteśmy zakochani’’ — te słowa Meghan Markle rozwiały wszelkie wątpliwości. Związek, o którym mówi wszyscy, został oficjalnie potwierdzony w wywiadzie aktorki dla Vanity Fair.

Wszyscy zastanawiali się jak na tę informację zareagowała królowa Elżbieta II. Jej akceptacja jest ważna dla członków rodziny królewskiej nawet w sferze życia prywatnego. Nieoczekiwanie królowa nie sprzeciwiała się miłości Harry’ego i para po raz pierwszy pokazała się publicznie razem 23 września 2017 roku. Było to na Invictus Games, kolejnej edycji wydarzenia, podczas którego się poznali.

Na pierwszych wspólnych zdjęciach uśmiechy nie schodziły z ich twarzy. Media od razu okrzyknęły ich najpiękniejszą i najbardziej uroczą parą, ale od tamtej pory media nie odstępują ich już ani na krok.

Ta piękna kobieta po prostu natknęła się na mnie i wpadła do mojego życia, a ja wpadłem do jej.

Podczas wspólnego wywiadu wspominali początek swojego związku. „Fakt, że zakochałem się w Meghan tak szybko, był dla mnie jedynie potwierdzeniem, że gwiazdy nam sprzyjały. Wszystko było po prostu idealnie! Ta piękna kobieta po prostu natknęła się na mnie i wpadła do mojego życia, a ja wpadłem do jej”, mówił w wywiadzie dla BBC.

Zaręczyny księcia Harry’ego i Meghan Markle

Od tamtej pory rozpoczęły się spekulacje na temat rychłych zaręczyn. Plotki pojawiły się natychmiast. Rzeczywiście, zakochani nie kazali nam długo czekać na ten dzień. 27 listopada 2017 roku wydano oficjalne oświadczenie „Jego Wysokość Książę Walii ma zaszczyt ogłosić zaręczyny Księcia Harry’ego z panną Meghan Markle. Ślub odbędzie się wiosną 2018 roku”.

Zakochani udzielili wtedy oficjalnego wywiadu telewizji BBC. Meghan Markle opowiedziała o wieczorze, w którym Harry podarował jej pierścionek. Jak się okazuje, do oświadczyn Harry’ego i Meghan doszło na początku listopada, podczas zwykłego wieczoru w jego domu w Pałacu Kensington, kiedy wspólnie przygotowywali pieczonego kurczaka. 

„To była niesamowita niespodzianka, wszystko wyszło tak słodko i naturalnie. Bardzo romantycznie. Owszem, uklęknął przede mną. A ja ledwo pozwoliłam mu skończyć oświadczyny. Krzyknęłam: „Czy mogę już powiedzieć »tak«”?”, mówiła z uśmiechem na twarzy, nie odrywając wzroku od księcia. „Spytałem, czy mogę dać Ci już pierścionek? To był bardzo miły moment. Tylko my dwoje i chyba udało mi się Ciebie zaskoczyć”, wyznał książę.

Książę Harry sam zaprojektował pierścionek, który dał ukochanej. Zostały w nim umieszczone dwa diamenty, które należały do księżnej Diany, a także większy brylant pochodzący z Botswany, gdzie para spędziła rok temu wakacje. Projekt zrealizowała firma Cleave and Company i szacuje się, że jest warty 50 tysięcy funtów, jednak ze względu na wykorzystanie diamentów pochodzących z kolekcji Diany, jest on bezcenny.

Życie Meghan Markle diametralnie się wtedy zmieniło. Porzuciła aktorstwo, przeprowadziła się do Wielkiej Brytanii, została ochrzczona w obrządku anglikańskim i rozpoczęła przygotowania do ślubu. Ich wielki dzień nastąpi już za chwilę!  

1/7
Meghan Markle, książę Harry
Copyright @East News
1/7

Pierwsze wspólne zdjęcia zakochanych.

2/7
Meghan Markle, książę Harry
Copyright @East News
2/7

Pierwsze wspólne zdjęcia zakochanych.

3/7
Książę Harry i Meghan Markle, zaręczyny księcia Harry'ego
Copyright @East News
3/7

Meghan i Harry tuż po oficjalnym ogłoszeniu zaręczyn.

4/7
Meghan Markle i książę Harry
Copyright @Youtube screen BBC
4/7

Pierwszy wspólny wywiad dla BBC.

5/7
Copyright @East News
5/7

Od chwili zaręczyn fotografowie nie odstępują ich na krok.

6/7
Trochę smutne, trochę wesołe święta Meghan Markle i księcia Harry'ego
Copyright @Getty Images
6/7

Meghan i Harry udowodnili, że miłość zwycięża!

7/7
Książę Harry i Meghan Markle new
Copyright @Alexi Lubomirski/Getty Images
7/7

Ich wielki dzień już lada moment!

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.