KRÓLEWSKI ŚLUB

Suknia ślubna Meghan Markle to wierna kopia sukni ślubnej innej księżnej!

Wybór Meghan Markle nie był przypadkowy!

Gabriela Czernecka 21 maja 2018 18:02

Suknia ślubna Meghan Markle od kilku tygodni była tematem numer jeden w social mediach. Wszyscy zastanawiali się, że kto zaprojektuje suknię ślubną przyszłej księżnej. Informację udało się jednak do samego końca utrzymać w tajemnicy. Ostatecznie suknię ślubną Meghan Markle zaprojektował dom mody Givenchy, którego dyrektor kreatywną jest Clare Waight Keller. To suknia skromna, elegancka, minimalistyczna, ale robiąca ogromne wrażenie. Jak się okazuje, taki wybór nie był jednak przypadkowy, a Meghan zainspirowała się suknią ślubną innej księżnej. Której? Poznajcie szczegóły!

Suknia ślubna Meghan Markle: projektant

Suknia ślubna Meghan Markle tworzona była w tak wielkiej tajemnicy, że nawet książę Harry do samego końca nie wiedział, w jakiej i czyjego projektu sukni ślubnej zaprezentuje się jego ukochana. Co ciekawe, dom mody Givenchy nie był brany pod uwagę w typowaniach internautów czy bukmacherów. Głównie podejrzewano takie domy mody i projektantów jak: Ralph & Russo, Stellę McCartney czy Burberry, a nawet Victorię Beckham. Ostatecznie wybór padł na Givenchy.

Suknia ślubna Meghan Markle to dzieło Clare Waight Keller, dyrektor kreatywnej paryskiego domu mody Givenchy. To  biała suknia z dekoltem w łódkę i bardzo długim trenem. Suknia była bardzo minimalistyczna i pozbawiona jakichkolwiek zdobień. W oświadczeniu Pałacu można było przeczytać, że Markle zachwyciła się ponadczasową i elegancką estetyką, nienagannym krawiectwem i niewymuszoną postawą projektanta. Jedyne urozmaicenia zostały wszyte w welon.

Welon, składał się z jedwabnego tiulu, na którym wyhaftowane były 53 kwiaty, które miały reprezentować wszystkie kraje zrzeszone we Wspólnocie Narodów. Nie mogło oczywiście zabraknąć maku kalifornijskiego (macierzystego kwiatu ze stanu, z którego pochodzi Meghan), oraz brytyjską roślinę kwitnącą na terenie jej nowego domu, Kensington Palace. Co ciekawe, podobno projektantka spotkała się z Meghan jedynie na początku 2018 roku, a  Keller od tamtej pory w ścisłej tajemnicy pracowała nad suknią. 

Zgodnie z tradycją, królowa Elżbieta II wypożyczyła Meghan jedną z tiar ze swojej kolekcji. Meghan Markle w dniu ślubu miała więc na głowie diamentową tiarę królowej Marii z 1932 roku oraz bransoletkę marki Cartier. 

Suknia ślubna Meghan Markle to plagiat?

Wybór sukni ślubnej Meghan Markle okazuje się być nieprzypadkowy. Meghan Markle postanowiła zainspirować się suknią ślubną innej księżnej! Prawdopodobnie suknia ślubna Meghan Markle wzorowana była na sukni ślubnej pierwszej ciemnoskórej kobiety, która została księżną, Angeli de Lietchteinstein. Przypomnijmy, że Angela Brown w 2000 roku wzięła ślub z księciem Maximilianem Liechtensteinem. Kim jest księżna Angela? Jest pierwszą księżną afroamerykańskiego pochodzenia. Była projektantką mody, stworzyła nawet własną markę A.Brand we współpracy z projektantami w Hong Kongu. 

Para poznała się na jednym z przyjęć w Nowym Jorku. Gdy w 1999 roku biuro prasowe księcia wydało oświadczenie informujące o zaręczynach księcia Maximiliana z Angelą Brown (starszą od księcia o 11 lat), spora część rodziny książęcej wyrokowała, że to koniec pewnej ery. Na szczęście książę Hans-Adam wyraził zgodę na ślub syna i już 29 stycznia 2000 roku para powiedziała sobie tak. Tym samym Angela stała się pierwszą księżną pochodzenia afrykańskiego, która weszła do europejskiej rodziny książęcej. 

Suknia ślubna, którą zainspirowała się Meghan Markle to po części projekt samej Angeli. Księżna Angela miała na sobie suknię własnego projektu oraz tiarę wcześniej noszoną przez szwagierkę, księżniczkę Tatjanę (ta, miała ją w dniu ślubu z Pihilipem von Lattorffem). Para książęca wspólnie wychowuje siedemnastoletniego syna, księcia Alfonsa Constatine'a. Zakochani nie chcą jednak życia w świetle reflektorów, dlatego bardzo rzadko widywani są na publicznych uroczystościach. 

Czy faktycznie Meghan Markle zainspirowała się suknią ślubną księżnej Angeli? My nie mamy wątpliwości. Te sukienki są niemal identyczne! Zobaczcie sami w naszej galerii.  

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.