Weronika Bruździak-Gębura 27 maja 2017 08:00
1/6
Książę Harry skandale MT
Copyright @East News, materiały prasowe
1/6

Dzisiaj książę Harry jest przykładnym członkiem brytyjskiej rodziny królewskiej, który na wzór mamy - księżnej Diany - regularnie angażuje się w działalność charytatywną. Do tego zakochał się w amerykańskiej aktorce Meghan Markle i jest szansa, że w końcu się ustatkuje. Jednak 32-latek nie zawsze świecił przykładem… W galerii przypominamy najgłośniejsze skandale księcia Harry’ego.

Polecamy też: Książę Harry idzie w ślady matki, księżnej Diany. Zobacz, w co się zaangażował

2/6
Książę Harry skandale
Copyright @Getty Images
2/6

Pierwszy skandal z udziałem księcia Harry’ego obiegł Wielką Brytanię w 2002 roku. Jako 18-latek przyznał się do eksperymentów z marihuaną i piciem alkoholu. Książę Karol wysłał syna do pobliskiego ośrodka odwykowego, by usłyszał od specjalistów jak niebezpieczne jest branie narkotyków. Mimo to, później paparazzi wielokrotnie spotykali go pod londyńskimi klubami w stanie upojenia.

Polecamy też: O „wpadce” Meghan Markle na weselu Pippy Middleton dyskutuje cały świat! Czy słusznie?

3/6
Książę Harry skandale
Copyright @Getty Images
3/6

Kolejny raz o najmłodszym dziecku księżnej Diany zrobiło się głośno w 2004 roku, gdy uczył się w prestiżowej szkole Eton College. Była nauczycielka oskarżyła go o oszustwo i przyznała, że część prac na zajęcia plastyczne wykonywała za niego. Dodała, że niektóre zostały wykorzystane w końcowym projekcie, którym książę zaliczył przedmiot. Nauczycielka została zwolniona, a Harry - poza kolejnym publicznym naznaczeniem - uniknął konsekwencji.

Polecamy też: „Ta plotka dobrze się sprzedaje”. Kochanek księżnej Diany o tym, czy jest ojcem księcia Harry'ego

4/6
Książę Harry skandale
Copyright @Getty Images
4/6

Przez lata najsłynniejszym wybrykiem księcia Harry'ego był kostium, który założył na bal przebierańców w grudniu 2004 roku. 20-latek ubrał się bowiem w nazistowski mundur ze swastyką na ramieniu. Zdjęcie trafiło na okładki gazet na całym świecie z dopiskiem „Harry the Nazi” („Harry naizista”).

Polecamy też: Wkrótce 20. rocznica śmierci księżnej Diany. William i Harry postanowili upamiętnić ją w wyjątkowy sposób

5/6
Książę Harry skandale
Copyright @Getty Images
5/6

W 2009 roku wyciekło nagranie, na którym książę Harry nazwał kolegę z wojska per „Paki”, czyli rasistowskim sformułowaniem oznaczającym Pakistańczyka. Głos w sprawie zabrał nawet ówczesny  premier Wielkiej Brytanii, David Cameron, który nazwał słowa Harry’ego „niedopuszczalnymi”.

Polecamy też: „Strata mamy odcięła mnie od emocji”. Książę Harry o depresji po śmierci Diany

6/6
Książę Harry skandale
Copyright @Tmz
6/6

W sierpniu 2012 roku książę Harry wywołał największy do tej pory skandal ze swoim udziałem, gdy jego nagie zdjęcia z gry w rozbieranego bilarda wyciekły do internetu. Brat następcy brytyjskiego tronu stał na środku hotelowego pokoju w Las Vegas rozebrany do rosołu, z przytuloną do niego równie nagą kobietą, zasłaniając genitalia dłońmi. Był wtedy na wojskowej przepustce. Skandal skomentował dopiero 5 miesięcy później, gdy wrócił z Afganistanu, w którym pełnił służbę. „To był prawdopodobnie klasyczny przykład na to, że czasami zachowuję się za bardzo jak żołnierz, a za mało jak książę. Zawiodłem siebie, zawiodłem swoją rodzinę i innych ludzi. Ale koniec końców, to była prywatna sytuacja i powinien być pewien zakres prywatności, którego mogę oczekiwać. Myślę, że sposób w jaki zostałem potraktowany przez media jest nie do zaakceptowania".

Co na to Brytyjczycy? Uznali, że Harry padł ofiarą sextingu i mu wybaczyli. Z brytyjskich gazet tylko „The Sun” opublikował te zdjęcia z Las Vegas. Książę poniósł jednak konsekwencje - dostał reprymendę w królewskiej rezydencji Balmoral, zaś jednostka, w której służył nakazała mu oddanie połowy żołdu na cele charytatywne.

Polecamy też: „Ta plotka dobrze się sprzedaje”. Kochanek księżnej Diany o tym, czy jest ojcem księcia Harry'ego

Drogi Użytkowniku,
chcemy Cię lepiej poznać, żeby robić dla Ciebie jeszcze lepszy serwis!
Wystarczy kilka minut, by wypełnić naszą ankietę. Zapraszamy!

Wideo

Jak wyglądają przygotowania do sesji?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Gwiazdą VIVY! jest Karolina Szostak. Zobacz, co jeszcze w nowym numerze!