Czy kapitan James Hewitt jest ojcem księcia Harry'ego? Książę Karol nie jest ojcem syna Diany?
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Harry nie jest synem króla Karola III? Książę odniósł się do tych plotek w swojej autobiografii

W szczerym wyznaniu uciął wszelkie spekulacje

Ksenia Krasko 9 stycznia 2023 13:56
Czy kapitan James Hewitt jest ojcem księcia Harry'ego? Książę Karol nie jest ojcem syna Diany?
Fot. East News

Małżeństwo księżnej Diany i księcia Karola było pełne tajemnic, skandali i romansów. Minęło już ponad dwadzieścia lat od śmierci Lady Di, ale jej życie prywatne do dzisiaj wzbudza zainteresowanie. Jeszcze kiedy była żoną Karola, przypisywano jej liczne romanse, a jedna z najbardziej kontrowersyjnych plotek głosiła, że jeden z jej kochanków, James Hewitt, jest ojcem księcia Harry’ego. Czy to możliwe? Major często podkreślał, że są to tylko plotki. Teraz całą tę sprawę skomentował książę Harry, który w swojej autobiografii powiedział, jaka jest prawda. Co wyznał?

Związek księżnej Diany i Jamesa Hewitta

Księżna Diana nie była szczęśliwa w małżeństwie. Wiedziała, że mąż jej nie kocha, bo jego serce należało do innej kobiety – Camilli Parker-Bowles. Po latach upokorzeń i kilku próbach samobójczych postanowiła zawalczyć o siebie. Brakowało jej miłości i czułości, dlatego nie stroniła od towarzystwa mężczyzn.

Przez pięć lat, od 1986 do 1991 roku, spotykała się z wojskowym Jamesem Hewittem. „Tak, uwielbiałam go. Kochałam go. Ale bardzo mnie zawiódł”, przyznała w 1995 roku podczas głośnego wywiadu dla stacji BBC. Wtedy ujawniła Brytyjczykom wiele szokujących faktów na temat jej małżeństwa z Karolem.

Księzna Diana i James Hewitt
Fot. East News

Kto jest ojcem księcia Harry’ego? 

Mimo że książę Harry urodził się w 1984 roku, czyli dwa lata przed romansem matki, brytyjskie tabloidy od lat spekulują, że to właśnie James Hewitt jest jego ojcem. Dowodem ma być fakt, że Harry jest do niego uderzająco podobny... Dzielą także podobne zainteresowania.

Jakiś czas temu portal splashnews.com poinformował, że Harry dobrowolnie chciał poddać się testom DNA, aby odkryć prawdę, ale przeszkodziła mu Elżbieta II. W najnowszej autobiografii księcia Harry'ego dowiadujemy się też, że dzieciństwo nie było dla niego najłatwiejsze. Musiał wówczas dorastać w obliczu wielu plotek, a ojciec nigdy mu nie pomagał w ciężkich chwilach. „Pa lubił opowiadać historie, a to był jeden z najlepszych w jego repertuarze. Zawsze kończył z wybuchem filozofowania ... „Kto wie, czy naprawdę jestem księciem Walii?”, „Kto wie, czy jestem nawet twoim prawdziwym ojcem?”, czytamy.

Dodał również, że „Śmiał się i śmiał, choć był to wyjątkowo nieśmieszny żart, biorąc pod uwagę krążącą właśnie wtedy plotkę, że moim prawdziwym ojcem był jeden z byłych kochanków mamusi, major James Hewitt. Jedną z przyczyn tej plotki były płomienne rude włosy majora Hewitta, ale inną przyczyną był sadyzm".

Dla Harry'ego każda plotka była bardzo krzywdząca. Bolał go też fakt, że wiele osób uwierzyło w te słowa. W swojej autobiografii podsumował: „Nieważne, że moja mama poznała majora Hewitta dopiero długo po moim urodzeniu”, wyjaśniał. Tym samym dowiadujemy się, że major Hewitt nie może być jego ojcem.

CZYTAJ TEŻ: Księżna Kate świętuje dziś 41. urodziny. Jak zmieniła się przez lata?

Meghan Markle namawiała księcia Harry'ego na zrobienie testów DNA

Jakiś czas temu pojawiła się też informacja, że Meghan miała dość plotek. Odkąd zobaczyła w telewizji archiwalny wywiad księżnej Diany, w którym matka Harry’ego opowiedziała o swojej dawnej miłości, postanowiła przekonać męża do wykonania testów. Zdaniem zagranicznych mediów, gdyby okazało się, że Karol nie jest ojcem Harry’ego, to pomogłoby im się całkowicie uwolnić od wpływów Windsorów. 

„Zaczęła naciskać na Harry’ego, by poddał się testom. Uważa, że ta sprawa musi zostać wyjaśniona raz na zawsze. Gdyby okazało się, że James Hewitt jest prawdziwym ojcem Harry’ego, wszystkie ich problemy z rodziną królewską zostałyby rozwiązane”, stwierdziła jakiś czas temu osoba z bliskiego otoczenia młodych royalsów.

Temat z czasem powrócił za sprawą artykułu w The Globe. Informator gazety ma pewne przypuszczenia. „Dokumenty ujawniające, że Harry nie jest czystej błękitnej krwi, wyciekły z pałacu. To ostateczna zemsta na Harrym i Meghan za to, że udzielili wywiadu Oprah”, czytaliśmy wówczas w magazynie, który twierdził ponadto, że William od dawna zna ten sekret, ale dla dobra brata i z szacunku do matki wybrał milczenie.

CZYTAJ TEŻ: Fryzjer księżnej Kate zdradził, jak dba ona na co dzień o swoje włosy

Harry nie jest dzieckiem Karola? Okładka The Globe
Fot. materiał prasowy

Jaka jest prawda? Sam Hewitt w wielu wywiadach powtarzał, że to tylko plotka. Po raz pierwszy odniósł się do tych doniesień w 2002 roku, ale powraca do tematu regularnie. Dwa lata temu dziennikarka australijskiej telewizji Channel 7 zapytała mężczyznę wprost: „Jesteś ojcem Harry’ego?”. „Nie, nie jestem”, odpowiedział. „Ta plotka dobrze się sprzedaje. To jest gorsze dla niego niż dla mnie. Biedny chłopak”, dodał.

Teraz znowu zrobiło się o tym głośno, a wszystko za sprawą najnowszej książki księcia Harry'ego. Syn księżnej Diany podkreślił, że wszystkie te informacje są nieprawdziwe i major nie może być jego biologicznym ojcem. 

Czy kapitan James Hewitt jest ojcem księcia Harry'ego? Książę Karol nie jest ojcem syna Diany?
Fot. East News

Kim jest James Hewitt, kochanek Diany?

W 2012 roku Hewitt porozmawiał z brytyjską gazetą The Daily Telegraph. Opowiedział wtedy o rozstaniu z księżną Dianą. „Po wszystkim wsiadłem do samochodu, do którego wcześniej zapakowałem kilka rzeczy. Chciałem dostać się na prom do Francji – aby się zastrzelić. Ale moja matka nalegała, że chce ze mną jechać. I jeśli by tego nie zrobiła, prawdopodobnie bym się zabił. Więc zawdzięczam jej życie”, powiedział.

Niemalże od razu po rozstaniu zdradził szczegóły związku z Dianą Annie Pasternak, która na podstawie jego opowieści napisała książkę Princess in Love. Z kolei w 2003 roku próbował zarobić jeszcze więcej – chciał sprzedać 64 listy miłosne, które napisała do niego księżna, za około 50 milionów złotych.

Małżeństwo Diany i Karola

Księżna Diana i książę Karol byli małżeństwem w latach 1981-1996. Doczekali się dwójki dzieci – księcia Williama i księcia Harry’ego. Jak okazało się później, tak naprawdę od 1985 roku ich związek był fikcją. Po rozwodzie Karol kontynuował romans z Camillą, a Diana spotykała się m.in. z producentem filmowym Dodim Al-Fayedem. Razem zginęli w wypadku samochodowym w Paryżu, 31 sierpnia 1997 roku. 

Książę Karol, księżna Diana, Czy książę Karol zabił księżną Dianę
Fot. Getty Images

James Hewitt, księżna Diana
Fot. East News

18-24 KWIETNIA
szaleństwo zakupów
Do -40% na ulubione produkty!
Do -40% na ulubione produkty!
Rabat do 40% na wszystkie prod... więcej»
Zobacz
+
Do -40% na ulubione produkty!
Online

Rabat do 40% na wszystkie produkty ze specjalnej zakładki www.pakamera.pl/szalenstwozakupow. Odkryj niepowtarzalne produkty polskich marek w wyjątkowych cenach i ciesz się zakupami. Rabat łączy się z innymi promocjami i kodami. Szczegóły na stronie.  


Najniższa cena bransoletki ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 129 zł.  

Cena produktu po zastosowaniu rabatu – 103 zł.  

Pozostałe produkty widoczne na zdjęciu nie są objęte rabatami

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Zobacz
-20% przy zakupach za min. 100 zł
-20% przy zakupach za min. 100 zł
Rabat 20% dla wszystkich klien... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO20
Zobacz
+
-20% przy zakupach za min. 100 zł
Online
Stacjonarnie

Rabat 20% dla wszystkich klientów przy zakupach za min. 100 zł. Oferta obowiązuje w sklepach stacjonarnych oraz na www.tezenis.com, nie łączy się z innymi promocjami. Szczegóły w sklepach i na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALENSTWO20
Zobacz
-25% + dostawa gratis
-25% + dostawa gratis
-25% na asortyment dostępny w... więcej»
Kod rabatowy:WIOSNA25
Zobacz
+
-25% + dostawa gratis
Online
Stacjonarnie

-25% na asortyment dostępny w butiku w Krakowie i na slowglow.pl/sklep. Dostawa gratis. Promocja nie łączy się z innymi obniżkami. Szczegóły na stronie. 

Najniższa cena serum Balansis ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 169,00 zł. Cena produktu po zastosowaniu rabatu - 126,75 zł. Najniższa cena kremu Balansis ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 259,00 zł. Cena produktu po zastosowaniu rabatu - 194,25 zł. Najniższa cena pilingu Aqua Your Body ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 39,99 zł. Cena produktu po zastosowaniu rabatu - 29,99 zł. Najniższa cena zestawu świec ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 157,50 zł. Cena zestawu po zastosowaniu rabatu - 118,13 zł. Najniższa cena świecy ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 241,50 zł. Cena produktu po zastosowaniu rabatu - 181,13 zł. Najniższa cena balsamu Aqua Your Body ze zdjęcia z 30dni przed obniżką - 119,00 zł. Cena produktu po zastosowaniu rabatu - 89,25 zł. Produkty marki Polemika widoczne na zdjęciu nie są objęte rabatami.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:WIOSNA25
Zobacz
Rabat do -20%
Rabat do -20%
-10% na zakupy za min. 99 zł l... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO
Zobacz
+
Rabat do -20%
Online

-10% na zakupy za min. 99 zł lub -20% na zakupy za min. 199 zł. Rabaty nie łączą się z innymi promocjami oraz nie dotyczą produktów Hebe Partner. Oferta i szczegóły w aplikacji Hebe i na hebe.pl. 

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALENSTWO
Zobacz
-20% przy zakupach za min. 499 zł
-20% przy zakupach za min. 499 zł
Rabat 20% dla wszystkich klien... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO20
Zobacz
+
-20% przy zakupach za min. 499 zł
Online
Stacjonarnie

Rabat 20% dla wszystkich klientów przy zakupach za min. 499 zł. Oferta obowiązuje w sklepach stacjonarnych oraz na www.falconeri.com, nie łączy się z innymi promocjami. Szczegóły w sklepach i na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALENSTWO20
Zobacz
20% rabatu na wszystko
20% rabatu na wszystko
Rabat 20% na wszystkie produkt... więcej»
Kod rabatowy:ZAKUPY
Zobacz
+
20% rabatu na wszystko
Online
Stacjonarnie

Rabat 20% na wszystkie produkty Sisley i Hair Rituel by Sisley w butiku internetowym sisley-paris.pl i stacjonarnie w Maison Sisley w Warszawie. Promocja nie dotyczy nowości, zestawów i produktów z zakładki "Ostatnia Szansa". Szczegóły dostępne u Partnera.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:ZAKUPY
Zobacz
REKLAMA

Wideo

Maciej Musiał zadzwonił do Dagmary Kaźmierskiej z przeprosinami. Wcześniej zamieścił w sieci niestosowny komentarz

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.