Czy kapitan James Hewitt jest ojcem księcia Harry'ego? Książę Karol nie jest ojcem syna Diany?
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę Harry jest synem Jamesa Hewitta?! Dlaczego przez lata ukrywano tę tajemnicę?

Podobieństwo jest uderzające! Meghan żąda od męża badań DNA

Ksenia Krasko 6 listopada 2020 17:55
Czy kapitan James Hewitt jest ojcem księcia Harry'ego? Książę Karol nie jest ojcem syna Diany?
Fot. East News

Małżeństwo księżnej Diany i księcia Karola było pełne tajemnic, skandali i romansów. Minęło już ponad dwadzieścia lat od śmierci Lady Di, ale jej życie prywatne do dzisiaj wzbudza zainteresowanie. Jeszcze kiedy była żoną Karola, przypisywano jej liczne romanse, a jedna z najbardziej kontrowersyjnych plotek głosiła, że jeden z jej kochanków, James Hewitt, jest ojcem księcia Harry’ego. Czy to możliwe? Być może wkrótce się dowiemy, ponieważ księżna Meghan postanowiła wyjaśnić, jaka jest prawda... To z pewnością nie uspokoi emocji z rodzinie królewskiej i nie pomoże w zażegnaniu konfliktów.

Związek księżnej Diany i Jamesa Hewitta

Księżna Diana nie była szczęśliwa w małżeństwie. Wiedziała, że mąż jej nie kocha, bo jego serce należy do innej kobiety – Camilli Parker-Bowles. Po latach upokorzeń i kilku próbach samobójczych postanowiła zawalczyć o siebie. Brakowało jej miłości i czułości, dlatego nie stroniła od towarzystwa mężczyzn.

Przez pięć lat, od 1986 do 1991 roku, spotykała się z wojskowym Jamesem Hewittem. „Tak, uwielbiałam go. Kochałam go. Ale bardzo mnie zawiódł”, przyznała w 1995 roku podczas głośnego wywiadu dla stacji BBC. Wtedy ujawniła Brytyjczykom wiele szokujących faktów na temat jej małżeństwa z Karolem.

Księzna Diana i James Hewitt
Fot. East News

Kto jest ojcem księcia Harry’ego?

Mimo, że książę Harry urodził się w 1984 roku, czyli dwa lata przed romansem matki, brytyjskie tabloidy od lat spekulują, że to właśnie James Hewitt jest jego ojcem. Dowodem ma być fakt, że Harry jest do niego uderzająco podobny... Dzielą także podobne zainteresowania.

Jak informował portal splashnews.com, Harry dobrowolnie chciał poddać się testom DNA, aby odkryć prawdę, ale przeszkodziła mu Elżbieta II. Teraz, gdy zrezygnował z pełnienia obowiązków królewskich i nie podlega już wpływom babci, prawdopodobnie wróci do tematu. Tym bardziej, że na badaniach nalega teraz jego żona, księżna Meghan. Ukochana wnuka Elżbiety II chce w końcu wyjaśnić sprawę, która od lat wzbudza tyle emocji i boleśnie uderza w rodzinę królewską.

Meghan ma dość plotek. Odkąd zobaczyła w telewizji archiwalny wywiad księżnej Diany, w którym matka Harry’ego opowiedziała o swojej dawnej miłości, postanowiła przekonać męża do wykonania testów. Zdaniem zagranicznych mediów, gdyby okazało się, że Karol nie jest ojcem Harry’ego, to pomogłoby im się całkowicie uwolnić od wpływów Windsorów. 

„Zaczęła naciskać na Harry’ego, by poddał się testom. Uważa, że ta sprawa musi zostać wyjaśniona raz na zawsze. Gdyby okazało się, że James Hewitt jest prawdziwym ojcem Harry’ego, wszystkie ich problemy z rodziną królewską zostałyby rozwiązane”, stwierdziła osoba z bliskiego otoczenia młodych royalsów.

Sam Hewitt w wielu wywiadach powtarzał, że to tylko plotka. Po raz pierwszy odniósł się do tych doniesień w 2002 roku, ale powraca do tematu regularnie. Dwa lata temu dziennikarka australijskiej telewizji Channel 7 zapytała mężczyznę wprost: „Jesteś ojcem Harry’ego?”. „Nie, nie jestem”, odpowiedział. „Ta plotka dobrze się sprzedaje. To jest gorsze dla niego niż dla mnie. Biedny chłopak”, dodał.

Czy kapitan James Hewitt jest ojcem księcia Harry'ego? Książę Karol nie jest ojcem syna Diany?
Fot. East News

Kim jest James Hewitt, kochanek Diany?

W 2012 roku Hewitt porozmawiał z brytyjską gazetą The Daily Telegraph. Opowiedział wtedy o rozstaniu z księżną Dianą. „Po wszystkim wsiadłem do samochodu, do którego wcześniej zapakowałem kilka rzeczy. Chciałem dostać się na prom do Francji – aby się zastrzelić. Ale moja matka nalegała, że chce ze mną jechać. I jeśli by tego nie zrobiła, prawdopodobnie bym się zabił. Więc zawdzięczam jej życie”, powiedział.

Niemalże od razu po rozstaniu zdradził szczegóły związku z Dianą Annie Pasternak, która na podstawie jego opowieści napisała książkę Princess in Love. Z kolei w 2003 roku próbował zarobić jeszcze więcej – chciał sprzedać 64 listy miłosne, które napisała do niego księżna, za około 50 milionów złotych.

Małżeństwo Diany i Karola

Księżna Diana i książę Karol byli małżeństwem w latach 1981-1996. Doczekali się dwójki dzieci – księcia Williama i księcia Harry’ego. Jak okazało się później, tak naprawdę od 1985 roku ich związek był fikcją. Po rozwodzie Karol kontynuował romans z Camillą, a Diana spotykała się m.in. z producentem filmowym Dodim Al-Fayedem. Razem zginęli w wypadku samochodowym w Paryżu, 31 sierpnia 1997 roku. 

Książę Karol, księżna Diana, Czy książę Karol zabił księżną Dianę
Fot. Getty Images

James Hewitt, księżna Diana
Fot. East News

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.