KRÓLEWSKIE ŻYCIE

„Ta plotka dobrze się sprzedaje”. Kochanek księżnej Diany jest ojcem księcia Harry’ego?

Podobieństwo jest uderzające!

VIVA! 26 lipca 2018 21:43
Czy kapitan James Hewitt jest ojcem księcia Harry'ego? Książę Karol nie jest ojcem syna Diany?
Fot. East News

Małżeństwo księżnej Diany i księcia Karola było pełne tajemnic, skandali i romansów. Mimo że od śmierci Lady Di mija 21 lat, jej życie do dzisiaj wzbudza ogromne zainteresowanie. Dzisiaj też jest o niej głośno, tym razem za sprawą kochanka księżnej, Jamesa Hewitta, który od lat tłumaczy się z tego, czy jest ojcem księcia Harry’ego.

Związek Diany i Jamesa Hewitta

Księżna Diana przez lata czuła się niekochana przez męża. Dobrze wiedziała, że jego serce należy do innej kobiety, obecnej żony księcia Karola, Camilli Parker-Bowles. Dlatego w końcu po latach upokorzeń, bulimii i próbie samobójczej w końcu sama wdała się w romans. Przez pięć lat spotykała się z o trzy lata starszym wojskowym, Jamesem Hewittem. Para spotykała się w latach 1986-1991, do czego Diana przyznała w 1995 roku w wywiadzie dla stacji BBC. „Tak, uwielbiałam go. Tak, kochałam go. Ale bardzo mnie zawiódł”, powiedziała Diana.

Plotki na temat księcia Harry’ego

Mimo że książę Harry urodził się w 1984 roku, czyli dwa lata wcześniej nim jego matka wdała się w romans z Hewittem, brytyjskie tabloidy od lat spekulują, że to właśnie on jest ojcem młodszego syna księżnej Diany. Domysły brytyjskich tabloidów podgrzewał fakt, że Harry nie jest podobny do ojca, księcia Karola, a zdaniem niektórych – wręcz przypomina Jamesa Hewitta.

Sam w wielu wywiadach powtarzał, że nie jest ojcem księcia Harry’ego. Po raz pierwszy zrobił to w 2002 roku. Ostatnio rok temu dla australijskiej telewizji Channel 7. Dziennikarka nie przebierała w słowach i zapytała wprost: „Jesteś ojcem Harry’ego?”. „Nie, nie jestem”, odpowiedział James Hewitt. Dziennikarka nie dawała jednak za wygraną: „Dlaczego więc ta plotka jest powtarzana od lat?”, dopytywała. „Bo dobrze się sprzedaje. To jest gorsze dla niego niż dla mnie. Biedy chłopak”, powiedział wojskowy.

Wielokrotnie i chętnie rozmawiał z prasą. Na przykład w wywiadzie z 2012 dla brytyjskiej gazety The Daily Telegraph Hewitt wspomniał rozstanie z księżną Dianą. Przyznał, że było dla niego niezwykle bolesne. „Kiedy nasz związek się skończył, wsiadłem do samochodu, do którego wcześniej zapakowałem kilka rzeczy. Chciałem dostać się na prom do Francji – aby się zastrzelić. Ale moja matka nalegała, że chce ze mną jechać. I jeśli by tego nie zrobiła, prawdopodobnie bym się zabił. Więc zawdzięczam jej życie”, powiedział. Ma jednak swoje za uszami. Niemalże od razu po rozstaniu zdradził szczegóły związku z Dianą Annie Pasternak, która na podstawie jego opowieści napisała książkę Princess in Love. Z kolei w 2003 roku James Hewitt próbował zarobić na związku z Dianą. Chciał wtedy sprzedać 64 listy miłosne, które napisała do niego księżna. Chciał za nie około 50 milionów złotych.

Rok temu James Hewitt przeszedł atak serca oraz rozległy wylew, był w bardzo ciężkim stanie. Były oficer brytyjskiej armii poddał się operacji, ze względu na długotrwałą chorobę, jednak jego stan bardzo pogorszył się kilka tygodni po ostatnim wywiadzie, w którym stanowczo zdementował to, że jest ojcem księcia Harry’ego. Na szczęście dzięki odpowiedniej opiece wrócił do zdrowia i niedawno był widziany na ulicach Londynu.

Małżeństwo Diany i Karola

Księżna Diana i książę Karol byli małżeństwem w latach 1981-1996. Doczekali się dwójki dzieci: księcia Williama i księcia Harry’ego. Od 1985 roku ich związek był fikcją. Rok później książę znowu wdał się w romans z Camillą Parker Bowles, a Diana - z Jamesem Hewittem. Po rozwodzie Diana spotykała się z kardiologiem Hasnatem Khanem i producentem filmowym, Dodim Al-Fayedem. Razem z tym ostatnim 21 lat temu zginęła w wypadku samochodowym w tunelu w Paryżu, gdy uciekali przed paparazzi. Książę Karol w 2005 roku poślubił Camillę Parker-Bowles. 

Księzna Diana i James Hewitt
Fot. East News

James Hewitt, księżna Diana
Fot. East News

Wideo

Wiemy, jak dbać o skórę dojrzałą! 

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

W wielkanocnym numerze Barbara Kurdej-Szatan z mamą i córką opowiadają o rodzinnych tajemnicach, a Joanna Mazur o tym, jak naprawdę wygląda życie niewidomej sportsmenki!