Czy kapitan James Hewitt jest ojcem księcia Harry'ego? Książę Karol nie jest ojcem syna Diany?
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

„Ta plotka dobrze się sprzedaje”. Kochanek księżnej Diany jest ojcem księcia Harry’ego?!

Podobieństwo jest uderzające!

Weronika Bruździak-Gębura 10 maja 2020 15:02
Czy kapitan James Hewitt jest ojcem księcia Harry'ego? Książę Karol nie jest ojcem syna Diany?
Fot. East News

Małżeństwo księżnej Diany i księcia Karola było pełne tajemnic, skandali i romansów. Mimo że od śmierci Lady Di mija ponad dwadzieścia lat, jej życie do dzisiaj wzbudza ogromne zainteresowanie. Dzisiaj też jest o niej głośno, tym razem za sprawą kochanka księżnej, Jamesa Hewitta, który od lat tłumaczy się z tego, czy jest ojcem księcia Harry’ego.

Związek Diany i Jamesa Hewitta

Księżna Diana przez lata czuła się niekochana przez męża. Dobrze wiedziała, że jego serce należy do innej kobiety, obecnej żony księcia Karola, Camilli Parker-Bowles. Dlatego w końcu po latach upokorzeń, bulimii i próbie samobójczej w końcu sama wdała się w romans. Przez pięć lat spotykała się z o trzy lata starszym wojskowym, Jamesem Hewittem. Para spotykała się w latach 1986-1991, do czego Diana przyznała w 1995 roku w wywiadzie dla stacji BBC. „Tak, uwielbiałam go. Tak, kochałam go. Ale bardzo mnie zawiódł”, powiedziała Diana.

Kto jest ojcem księcia Harry’ego?

Mimo że książę Harry urodził się w 1984 roku, czyli dwa lata wcześniej nim jego matka wdała się w romans z Hewittem, brytyjskie tabloidy od lat spekulują, że to właśnie on jest ojcem młodszego syna księżnej Diany. Domysły brytyjskich tabloidów podgrzewał fakt, że Harry nie jest podobny do ojca, księcia Karola, a zdaniem niektórych – wręcz przypomina Jamesa Hewitta.

Sam w wielu wywiadach powtarzał, że nie jest ojcem księcia Harry’ego. Po raz pierwszy zrobił to w 2002 roku. Ostatnio rok temu dla australijskiej telewizji Channel 7. Dziennikarka nie przebierała w słowach i zapytała wprost: „Jesteś ojcem Harry’ego?”. „Nie, nie jestem”, odpowiedział James Hewitt. Dziennikarka nie dawała jednak za wygraną: „Dlaczego więc ta plotka jest powtarzana od lat?”, dopytywała. „Bo dobrze się sprzedaje. To jest gorsze dla niego niż dla mnie. Biedy chłopak”, powiedział wojskowy.

Wielokrotnie i chętnie rozmawiał z prasą. Na przykład w wywiadzie z 2012 dla brytyjskiej gazety The Daily Telegraph Hewitt wspomniał rozstanie z księżną Dianą. Przyznał, że było dla niego niezwykle bolesne. „Kiedy nasz związek się skończył, wsiadłem do samochodu, do którego wcześniej zapakowałem kilka rzeczy. Chciałem dostać się na prom do Francji – aby się zastrzelić. Ale moja matka nalegała, że chce ze mną jechać. I jeśli by tego nie zrobiła, prawdopodobnie bym się zabił. Więc zawdzięczam jej życie”, powiedział. Ma jednak swoje za uszami. Niemalże od razu po rozstaniu zdradził szczegóły związku z Dianą Annie Pasternak, która na podstawie jego opowieści napisała książkę Princess in Love. Z kolei w 2003 roku James Hewitt próbował zarobić na związku z Dianą. Chciał wtedy sprzedać 64 listy miłosne, które napisała do niego księżna. Chciał za nie około 50 milionów złotych.

Dwa lata temu James Hewitt przeszedł atak serca oraz rozległy wylew, był w bardzo ciężkim stanie. Były oficer brytyjskiej armii poddał się operacji, ze względu na długotrwałą chorobę, jednak jego stan bardzo pogorszył się kilka tygodni po ostatnim wywiadzie, w którym stanowczo zdementował to, że jest ojcem księcia Harry’ego. Na szczęście dzięki odpowiedniej opiece wrócił do zdrowia i od czasu do czasu widywany jest na ulicach Londynu.

Małżeństwo Diany i Karola

Księżna Diana i książę Karol byli małżeństwem w latach 1981-1996. Doczekali się dwójki dzieci: księcia Williama i księcia Harry’ego. Od 1985 roku ich związek był fikcją. Rok później książę znowu wdał się w romans z Camillą Parker Bowles, a Diana - z Jamesem Hewittem. Po rozwodzie Diana spotykała się m.in. z kardiologiem Hasnatem Khanem czt producentem filmowym, Dodim Al-Fayedem. I to właśnie razem z Dodim ponad dwadzieścia lat temu zginęła w wypadku samochodowym w tunelu w Paryżu, gdy uciekali przed paparazzi. Książę Karol w 2005 roku poślubił Camillę Parker-Bowles. 

Księzna Diana i James Hewitt
Fot. East News

James Hewitt, księżna Diana
Fot. East News

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Trener personalny DANIEL QCZAJ zdobył się na coming out. Co mu dała ta decyzja, a co zabrała? ALŻBETA LENSKA dwa lata temu o mało nie umarła. To wydarzenie w zaskakujący sposób zmieniło jej życie. W VIVIE! na Lato cykl Ona o Niej – MAŁGORZATA POTOCKA o KALINIE JĘDRUSIK: „Przez jednych kochana, przez innych nienawidzona. Polska Marilyn Monroe…”. W cyklu Sztuka gotowania – AGNIESZKA MACIĄG zdradza, jak zatrzymać młodość. W Podróżach z Historią – kultowe miejsca: magiczna leśniczówka w Praniu, Krzyże „lepsze niż Paryże…”.