Książę Harry śladem księżnej Diany
Fot. Getty Images/Twitter
BRYTYJSKA RODZINA KRÓLEWSKA

Książę Harry idzie w ślady matki, księżnej Diany. Zobacz, w co się zaangażował

Weronika Bruździak-Gębura 22 marca 2017 19:45
Książę Harry śladem księżnej Diany
Fot. Getty Images/Twitter

Książę Harry odwiedził centrum dla osób zakażonych wirusem HIV w Leicester. 16 lat temu ten sam ośrodek odwiedziła jego matka, księżna Diana.

„Książę ludu” odsłonił pamiątkową tablicę

32-letni książę Harry w poniedziałek odwiedził znajdujący się w Leicester ośrodek dla osób chorych na AIDS. W 1991 roku zrobiła to księżna Diana. W tym roku organizacja obchodzi trzydzieste urodziny, dlatego zaprosiła piątego w kolejce do tronu Harry'ego o odsłonięcie pamiątkowej tablicy. W końcu książę Harry nazywany jest „księciem ludu” za poświęcenie, z jakim działa na rzecz dzieci i osób chorych na ADIS, podobnie jak robiła jego mama, która była nazywana „królową ludzkich serc”.

Księżna Diana odwiedziła ten sam ośrodek w listopadzie 1991 roku. Podpisała wtedy swój czarno-biały portret, który został przekazany na cele charytatywne.

 

Razem z Rihanną poddał się testowi na HIV

Podczas wizyty w LASS (Leicester Aids Support Service) książę Harry pozował do zdjęć, a także wygłosił przemówienie, w którym ostrzegał przed konsekwencjami milczenia na ten temat. „Nie może być tak, że młodzi ludzie dowiadują się czym jest HIV, gdy go łapią”, powiedział książę Harry.

W grudniu książę razem z Rihanną tuż przed kamerami poddał się testowi na obecność wirusa HIV. W ten sposób chciał pokazać, jak proste, szybkie i bezbolesne jest to badanie. Pół roku wcześniej wystąpił razem z Eltonem Johnem podczas międzynarodowej konferencji dotyczącej AIDS w Durbanie w Republice Południowej Afryki. „Kiedy moja mama trzymała dłoń człowieka umierającego na AIDS, nikt nie przypuszczał, że dwadzieścia pięć lat później osoby HIV pozytywne będą żyły długo prowadząc normalne życie”, mówił wtedy.

Polecamy też: „Ta plotka dobrze się sprzedaje”. Kochanek księżnej Diany o tym, czy jest ojcem księcia Harry'ego​

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Jedno zdjęcie Roxie Węgiel wywołało lawinę komentarzy. Odpowiedziała: „Ludzie muszą się przyzwyczaić, że jest inaczej”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.